Sport 18.04.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

KOŠARKA: Globetka nadomak naslova

C-1 LIGA
Međimurje Globetka nadomak naslova
Nakon što je Dubravčan teško poražen u Donjem Kraljevcu, a Međimurje Globetka uvjerljivo dobila Prelog, situacija na ljestvici C-1 lige je jasna. U preostala dva kola Međimurje Globetka mora slaviti još jednom da bi osigurala naslov prvaka i drugu godinu za redom.
DONJI KRALJEVEC - DUBRAVČAN 96:65
(14:17, 27:16, 30:17, 25:15)
Donji Kraljevec: Švenda T. 5, Sinković Gašparić K. 4, Baljak A. 10, Ivanović J. 4, Branilović R. 4, Ivanović D. 16, Balent N. 2, Ružić M. 17, Švenda D. 35, Štefan D.
Dubravčan: Raić F. 11, Fabić B. Lukša D. 15, Igrec K. Međimurec B. 17, Blažeka P. 5, Ribić B. 6, Matulin A.D. Balog F. 3, Štefić D. 8
Iako je na utakmicu stigao bez svog ponajboljeg igrača, Dubravčan je riješio prvu četvrtinu u svoju korist. Taj su period dobili s tri koša razlike i ništa nije dalo naslućivati na teški poraz na kraju utakmice. Domaći su košarkaši dobili drugu četvrtinu s 11 poena viška i na poluvrijeme otišli s osam koševa razlike. Još je uvjerljiviji Donji Kraljevec bio u trećoj četvrtini koju dobija s rezultatom 30:17 i u posljednjih deset minuta odlazi s nedostižnih +21. Posljednji period igrači domaćeg sastava nastavili su u istom ritmu kao i prethodne dvije četvrtine i razliku na kraju susreta povećali na ogromnih +31. Ovim porazom momčad Dubravčana izgubila je gotovo sve šanse za naslov prvaka i drugu će sezonu za redom gledati u leđa igračima Međimurje Globetke. Fenomenalnu utakmicu za Donji Kraljevec odigrao je Danijel Švenda koji je postigao 35 koševa.
PRELOG - MEĐIMURJE GLOBETKA 45:73
(16:22, 9:8, 7:23, 13:20)
Prelog: Poljak M. 9, Janković S. 2, Novosel M. 15, Šarić V. Blažona I. 7, Jelenić M. 10, Poredoš M. Podvezanec N. Kanižaj A. Vargek S. 2, Filipić J.
Međimurje Globetka: Golubić A. 16, Radek D. 11, Franjić D. 3, Vurušić V. 19, Vugrinec D. 9, Levačić N. 15, Zaspan B. Škoda D.
Prelog je protiv Međimurje Globetke napadački dobro odigrao prvu četvrtinu, ali bez obzira na to taj period dobivaju gosti iz Čakovca rezultatom 16:22. Domaći su košarkaši u preostale tri četvrtine zabili ukupno 29 koševa. Unatoč lošem napadačkom ritmu, Prelog je drugu četvrtinu riješio u svoju korist rezultatom 9:8, ali su uvjerljivo izgubili treću u kojoj su zabili samo sedam koševa, a primili 23. Međimurje Globetka dobila je i posljednji period, a utakmicu su riješili u svoju korist s uvjerljivih +28. Kod Preloga bilježimo 15 poena Novosela i 10 Jelenića, a u redovima Međimurje Globetke najbolji Vurušić s 19 i Golubić s 16 koševa.
1. Međ. Glo. 10 8 2 +110 18
2. Dubravčan 10 6 4 -10 16
3. D. Kraljev. 10 4 6 -2 13
4. Prelog 10 2 8 -95 12
KVALIFIKACIJE ZA A-1 LIGU
Čakovec protiv Šibenke
Košarkaši Čakovca u utorak 16. travnja s početkom od 20 sati igraju utakmicu 5. kola kvalifikacija za A-1 ligu. Protivnik je Šibenik, jedina neporažena momčad kvalifikacija dok je s druge strane, Čakovec jedini bez pobjede. Naši su košarkaši u prošlom, četvrtom kolu bili slobodni. Šibenik u sastavu ima mnogo dokazanih prvoligaških igrača od kojih su najpoznatiji Ivan Grgat, Ljubo Šamadan i Ozren Mišić. Kada tu dodamo mladog hrvatskog reprezentativca, 19-ogodišnjeg Martina Junakovića, centra Filipa Vukičevića i iskusnog šutera Domagoja Bašića, možemo reći da svi oni koji dođu na utakmicu u dvoranu II. OŠ sigurno neće požaliti.
Nakon te utakmice, Čakovec već u subotu 20. travnja igra novi susret i opet je domaćin. Dolazi Hermes Analitica iz Zagreba koja je u prvom kolu kvalifikacija teško porazila Čakovec u Zagrebu. Analitičari su slavili s 39 poena razlike. Spomenimo da za sve vas koji nećete biti u mogućnosti doći na spomenute susrete, tekstualni prijenos (livescore) utakmica Čakovca uživo u kvalifikacijama možete pratiti na vodećem hrvatskom košarkaškom portalu www.crosarka.com.
Rezultati 4. kola: GKK Šibenik - Belišće 87:73, Hermes Analitica - Škrljevo 96:98 (nakon dva produžetka), Čakovec slobodan.