Sport 04.04.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:42.

NEDELIŠĆE 63:57
(18:9, 15:19, 13:17, 17:12)
Međimurje Globetka: Golubić A. 19, Vugrinec 14, Zaspan 13, Vurušić 8, Marković 6, Levačić 3, Škoda, Benčik, Dolovski, Ostoja, Radek, Golubić N.
Nedelišće: Petran 16, Golik 15, Šegović 11, Ganzer 6, Jalušić 5, Posedi 4, Marciuš, Sudec, Horvat
Odličan otpor pružali su igrači Nedelišća u Čakovcu protiv Međimurje Globetke iako im nije igrao najbolji igrač i strijelac, Pavao Gospočić. Ipak, nakon prve četvrtine ništa nije naslućivalo na neizvjestan susret jer su domaćini imali 9 poena prednosti. Nedelišće je uspjelo do poluvremena smanjiti prednost na 5 koševa zaostatka, a u trećoj su se četvrtini potpuno vratili u susret. U posljednjih 10 minuta ušlo se s 46:45 za aktualne prvake koji u posljednjoj četvrtini nisu dopustili preokret. Pobjedom su tri kola prije kola postali novi (stari) prvaci lige i to uvjerljivo da bolje nisu mogli, bez ijednog poraza. Sada im preostaju posljednja tri susreta u kojima će pokušati ostati neporaženi.
DUBRAVČAN - PRELOG 68:63
(22:19, 21:13, 11:14, 14:17)
Dubravčan: Varga 23, Blažeka 12, Ribić 11, Međimurec 6, Raić 5, Matulin 5, Štefić 4, Lukša 2, Igrec, Matotek
Prelog: Poredoš 22, Šarić 14, Novosel 9, Janković 8, Poljak 6, Blažona 2, Vargek 2, Zrna, Filipić
Dubravčan je pobjedom nad Prelogom učvrstio treće mjesto, a bio je to susret u kojem su domaćini bili bolji u prvom poluvremenu s 11 poena razlike, a gosti s nedovoljnih 6 koševa viška u drugom dijelu. Pobjeda je tako otišla u Donju Dubravu koja će u posljednja tri kola pokušati skinuti Nedelišće s drugog mjesta.
(30:16, 29:12, 21:15, 26:19)
Donji Kraljevec: Ivanović D. 20, Švenda D. 18, Ivanović J. 14, Švenda T. 10, Branilović 9, Štefan 9, Švenda G. 6, Sinković-Gašparić 4, Balent 2, Baljak 2, Lepen
Kotoriba: Fuš 18, Zvošec 16, Munka 11, Ujlaki N. 8, Andrlon M. 5, Andrlon N. 2, Ujlaki R. 2, Borović
Vrlo uvjerljiva pobjeda Donjeg Kraljevca protiv posljednje Kotoribe. Sastav domaćina ovom se pobjedom približio zagorskim sastavima, a u posljednja tri kola ukoliko odigraju kako znaju mogli bi ih i prestići na ljestvici. • Preostali rezultat: Lepoglava - Grafičar 72:83.
TABLICA (5-8)
5. Lepoglava 9 6 3 +58 15
6. Grafičar 8 6 2 +57 14
7. D.Kraljev. 9 5 4 +51 14
8. Kotoriba 8 0 8 -166 8

Juniori Međimurja bez poluzavršnice PH
Juniori košarkaškog kluba Međimurje iz Čakovca nisu se nažalost uspjeli plasirati na poluzavršnicu prvenstva Hrvatske. Oni su u odlučujućem susretu poraženi od juniora Križevaca s 57:73 i sada im u posljednjem kolu slijedi samo susret za prestiž protiv Podravca iz Virja. Pobjedom će završiti drugi, a u slučaju poraza biti će treći. Drugi naš predstavnik Dubravčan iz Donje Dubrave doživio je još jedan težak poraz, ali njihov je sastav tu najmlađi te je veliki uspjeh sami plasman među najbolje četiri momčadi regije.
MEĐIMURJE - KRIŽEVCI 57:73
(15:18, 8:20, 18:16, 16:19)
Međimurje: Jambrović 19, Glumac 15, Pađan 10, Gašparić 7, Guld 2, Svaty 2, Posavec 2, Vojković, Čibarić, Beriša, Bogdanić
Nakon izjednačene prve četvrtine koju na kraju ipak dobivaju gosti s tri poena razlike, susret je otišao na stranu Križevaca u drugoj četvrtini u kojoj domaći košarkaši postižu samo osam koševa, a primaju 20. Jedina četvrtina koju je Međimurje uspjelo dobiti bila je treća, ali to je bilo dovoljno samo za smanjenje razlike s 15 na 13 poena. Gosti su bili bolji i u posljednjoj četvrtini te su na kraju upisali zasluženu pobjedu koja ih odvodi na poluzavršnicu među deset najboljih hrvatskih momčadi.
DUBRAVČAN - PODRAVAC 68:109
(11:31, 21:20, 26:26, 10:32)
Dubravčan: Blažeka 25, Kuzmić 14, Valpatić 12, Hanić 9, Klipić Kr. 6, Lisjak 2, Miser, Matotek, Klipić Ka.
Susret u Donjoj Dubravi bio je riješen već u prvoj četvrtini koju Podravac dobiva s 20 poena razlike, ali treba pohvaliti igrače Dubravčana za prikazanu igru u drugoj i trećoj četvrtini gdje su ukupno bili bolji za jedan poen. Posljednji period opet je bio uvjerljivo na strani gostujuće momčadi koja je slavila s uvjerljivih plus 41.
1. Križevci 5 4 1 +114 9
2. Međimurje 5 3 2 +57 8
3. Podravac 5 3 2 +19 8
4. Dubravčan 5 0 5 -190 5

Karlo Žganec MVP A-1 lige
Spomenimo i veliki uspjeh jednog igrača međimurskih korijena, Karla Žganca koji je, iako ima tek 18 godina, ponio titulu najkorisnijeg igrača A-1 Hrvatske košarkaške lige u izboru vodećeg košarkaškog portala u Hrvatskoj, Crošarke. On je svoj Zagreb doveo do prvog mjesta u regularnom dijelu natjecanja, a sada ih očekuje nastup u Ligi za prvaka u kojoj će se s preostala četiri A-1 ligaša boriti za naslov prvaka Hrvatske protiv ABA ligaša Cibone, Zadra i Cedevite. Karlu je trofej za najkorisnijeg igrača lige dodijelio glavni urednik portala Crošarka, Darko Novosel.
Žganec je u 15 odigranih susreta bio na prosjeku od 13,7 poena, 8 skokova i 3,7 asistencija, uz valorizaciju od 22,5 bodova. Uz Karla, za Zagreb igra uspješno i njegov brat blizanac Bruno, a otac im je Krešimir Žganec-Žginč koji je uspješno nekad bio veliki talenat čakovečke košarke, a put ga je odveo u Zagreb u kojem je igrao za nekoliko zagrebačkih klubova. Žginča će se sjetiti svi stariji ljubitelji košarke. Sada su njegovim stopama krenuli i sinovi Karlo i Bruno - obojica su članovi mladih hrvatskih košarkaških reprezentacija s mnogobrojnim medaljama sa svjetskih i europskih prvenstava, a već su sada prestigli tatu i nadamo se da će još puno toga ostvariti u svojim karijerama.