Sport 17.03.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

KOŠARKA: Jedino Čakovec pobijedio

A-2 LIGA SJEVER
Jedino Čakovec pobijedio
Međimurje je doživjelo svoj drugi poraz, u napetoj utakmici bolji je bio Podravac u Virju. Rudar Cimper se u Varaždinu držao do poluvremena, na kraju je uvjerljivo poražen od Vindije. Jedinu pobjedu naših predstavnika u ovom kolu ostvario je Čakovec domaćom pobjedom protiv Mladosti iz Đurđevca.
PODRAVAC - MEĐIMURJE 74:69
(24-18, 10-17, 16-15, 24-19)
Međimurje: Jelenić G. 2, Mavrek J. 5, Novak M. ml. 17, Vugrinec D. (cap) 10, Zaspan B. 9, Fodor G. 9, Krištofić P. Goleš D. 0, Novak M. st. 15, Jambrović P., Golubić A. 2. Trener: S. Šopar
Igrači Međimurja, nakon bolnog prošlotjednog poraza od Prigorje financija i gubitka prvog mjesta, gostovali su kod trećeplasiranog Podravca iz Virja. Očito nemotivirani, izgubili su i u Virju. Prvu četvrtinu Podravac dobiva sa 6 poena razlike, ali igrači Međimurja uzvraćaju u drugoj četvrtini, dobivaju je sa 7 koševa razlike i na poluvremenu imaju +1, bilo je 35-34. Treća četvrtina bila je naj izjednačenija, a igrači Podravca je dobivaju za “pola“ koša razlike, tako da se u posljednju četvrtinu ulazi potpuno izjednačeno, 50:50. Na žalost, bolje su se snašli igrači Podravca koji posljednjih 10 minuta utakmice riješavaju u svoju korist s 5 koševa viška. Spomenimo i to da je Međimurje igralo bez svog najboljeg juniora Lovre Rusaka.

VINDIJA - RUDAR CIMPER 88:54
(19-10, 14-18, 29-14, 26-12)
Rudar Cimper: Varga A. 6, Brodar N. 2, Kraljić M. 2, Perčić T. 1, Levačić T. 0, Radiković T. 12, Cilar T. 2, Bedi M. 6, Dodlek S. 3, Tkalec M. 4, Bogdan D. 0, Srnec S. 16. Trener: B. Damjanović
Rudar Cimper je u Varaždinu bio u igri do početka treće četvrtine. Prvu su četvrtinu izgubili sa 19-10, ali su u drugoj dobrom obranom i raznovrsnim rješenjima u napadu, smanjili prednost domaćina na 5 koševa razlike, koliko je bila prednost Vindije na poluvremenu. Stara boljka košarkaša Rudar Cimpera, kao i često do sad u drugom poluvremenu. Vindija je zaigrala čvršću obranu, igrači Rudara su teže dolazili do šuta, a zbog manjka koncentracije, posebno kod Dodleka koji je u posljednjih par utakmica potpuno van forme, domaći igrači dobivaju treću četvrtinu sa 15 poena razlike i imaju visokih +20. Pokušao je Rudar Cimper smanjiti razliku, no nije im uspjelo, a dok je vidio da više nema šansi da se stigne prednost Vindije, trener Rudara daje šansu svim mlađim igračima sa klupe, domaći to koriste i na kraju uvjerljivo slave sa visokih 34 koša razlike.
ČAKOVEC - MLADOST 102:68
(28-18, 28-18, 27-13, 19-19)
Čakovec: Novak N., Novak M. 4, Prprović L. 25, Glavina H. 6, Prprović M. 0, Juras S.(cap)10, Biševac V. 25, Wrana R., Vehtersbah S.P. 10, Kranjčec S. 22. Trener Milan Hajdinjak
Čakovec je, nakon poraza u prvom djelu prvenstva od Mladosti u Đurđevcu i to nakon što su imali 14 poena prednosti u posljednjih 10 minuta, sigurno imao motiv više u ovoj utakmici. Utakmica je bila riješena do poluvremena na kojem je Čakovec imao okruglih 20 poena viška. Čak 56 koševa zabio je Čakovec do poluvremena, gosti 36. Pošto je ekipa Mladosti poznata kao šuterska i ako im krene šut, mogu stići veliku prednost, kao i u prvoj međusobnoj utakmici, ekipa Čakovca ozbiljno je ušla u treću četvrtinu, igrali su dobru obranu, a taj dio igre dobili su sa 27-13, za velikih +34 uoči posljednjih 10 minuta. Tek su tada dali gostima do malo zraka, za konačnih 102-68.
Ostali rezultati 20. kola: Radnik - Bjelovar 69:106, Ivančica - Petar Zrinski 64:69 (nakon produžetka), Prigorje financije slobodne.
11. Rudar C. 18 4 14 -366 22
Parovi 21. kola: Ivančica - Čakovec, Petar Zrinski - Radnik, Bjelovar - Vindija, Rudar Cimper - Prigorje financije (19.3., 18 sati), Međimurje - Mladost (19.3., 17.30 sati), Podravac slobodan.

B-1 LIGA SJEVER
Naši bez pobjede
Košarkaši Preloga doživjeli su uvjerljiv poraz na gostovanju u Lepoglavi. Domaćini su bili bolji sa 16 poena razlike. Ovo je već 8 poraz Preloga, a to je malo tko prije početka sezone očekivao od njih. Lepoglava je dobila sve 4 četvrtine u utakmici, a Prelog je u Lepoglavi igrao znatno oslabljen, bez Pustića i Podvezanca. Poredoš i Ciglar sa 18 poena predvodili Prelog. Ostatak ekipe sveukupno 23 koša. Međimurje Globetka je također gostovala, kod vodećeg Grafičara iz Ludbrega. Oni su također doživjeli uvjerljiv poraz. Poraženi su sa 21 košem razlike. Golubić najbolji kod Međimurje Globetke sa 18 poena, 14 je dodao mladi Miko.
Rezultati 18. kola: Lepoglava - Prelog 75:59, Grafičar - Međimurje Globetka 87:66, Koprivnica slobodna.

Kraljevčani iznenadili Kotoripčane
Donji Kraljevec je na domaćem terenu bio bolji od Kotoribe. Kotoriba je imala 21 koš razlike, no, nedovoljno. Domaći su igrači stigli razliku i na kraju pobjedili predvođeni Ružićem koji je zabio 20, Kocijanom sa 18 koševa i Lončarićem sa 16. Pobjeda domaćih je još značajnija ako dodamo da su igrali bez najboljeg igrača Ivanovića. Kotoribu, koja je ovim porazom izgubila izglede za naslov, predvodio Zvošec sa 24 poena, utakmicu je igrao sa rasječenom arkadom zbog koje je završio na šivanju nakon utakmice na hitnoj u Čakovcu. Pogorelec je pomogao sa 16 poena. Dubravčan je bio bolji od Mladosti iz Ivanovca sa 8 koševa razlike. Varga sa 24, Međimurec sa 22 i Lukša sa 21 košem bili su previše za goste iz Ivanovca kod kojih su jedino Drk sa 18 koševa, Vurušić sa 19 i Kranjčec sa 11 odigrali nešto.
Rezultati 17. kola: D. Kraljevec - Kotoriba 73:70, Dubravčan - Mladost 77:69, Nedelišće slobodno.