Sport 18.01.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

KOŠARKA: Međimurje +106!

KOŠARKA
A-2 LIGA SJEVER
Međimurje dobilo 106 razlike
Rekordnu pobjedu ostvarili su košarkaši Međimurja. Pobjedili su na svom terenu Grafičar iz Ludbrega sa rekordnih, 106 koševa razlike. Ovo je pobjeda sa najvećom razlikom ikada u A-2 ligi sjever. Prijašnji rekord je također držalo Međimurje sa pobjedom od 101 razlike.
Čakovec je poražen na gostovanju u Vrbovcu i to sa zvukom sirene. Domaći Petar Zrinski je košem u zadnjoj sekundi utakmice ostvario pobjedu i nanio Čakovcu peti prvenstveni poraz.Oslabljeni Rudar Cimper doživio je težak poraz na gostovanju u Đurđevcu, domaća Mladost je bila bolja sa 26 koševa razlike.
Ostale utakmice nisu donijele iznenađenja, Podravac je uvjerljivo bio bolji od Bjelovara, Radnik je dobio Koprivnicu, dok je posrnula Vindija nakon 2 uzastopna poraza uspjela slaviti sa 3 poena prednosti protiv Ivančice.
MEĐIMURJE-GRAFIČAR 149-43
MEĐIMURJE: Novak N. 4, Pustić 10, Novak Mario 23, Miko 11, Krajačić 38, Zaspan -, Fodor 42, Kapelari 0, Lončarić -, Martinović 0, Jambrović 4, Novak Matija 17. Trener: S. Šopar.
Što napisati za utakmicu koja završi 106 koševa razlike? Prvo, da ekipi Grafičara nije mjesto u A-2 ligi sjever, uvjerljivo su posljednji na ljestvici, nemaju ni jednu pobjedu, niti će je imati do kraja prvenstva i bolje im je bilo da su igrali C-1 ligu gdje bi možda nekoga dobili. Utakmice gube sa 40 poena razlike po utakmici. Što se tiče Međimurja, ovo je najviša pobjeda u povijesti A-2 lige sjever, prethodni rekord je također držala ekipa Međimurja sa pobjedom od 101 razlike, sada su to povisili na 106. Goran Fodor zabio je 42 koša, jedan manje nego cijela ekipa Grafičara, Danijel Krajačić zaustavio se na 38, njih dvojica bi vjerojatno sami dobili cijelu ekipu Ludbrega. Mario Novak-Marek postigao je 23 dok je Matija Novak zabio 17 koševa.
PETAR ZRINSKI-ČAKOVEC 83-81
(18-26; 20-15; 20-21; 25-19)
ČAKOVEC: Horvat 2, Terek M. 5, Prprović 21, Megla 9, Kranjčec 5, Ganzer -, Juras -, Ostoja 19, Wrana 9, Terek D. 6, Drk 5.
Čakovec je odlično otvorio utakmicu, prvu su četvrtinu dobili sa 8 koševa razlike, uzvratili su domaći u drugoj četvrtini sa +5 i na odmor se odlazi sa 3 poena prednosti u korist Čakovca. Treća četvrtina bila je vrlo izjednačena i napeta, a igrači Čakovca minimalno je dobivaju sa 21-20 i u posljednjih 10 minuta ulaze sa 4 poena prednosti. Petar Zrinski je u posljednjih 10 minuta igre preokrenuo rezultat i 1:30 do kraja utakmice imaju 4 koša prednosti, ipak uspjeli su igrači Čakovca 6 sekundi do kraja postići tricu za izjednačenje. Očekivao se produžetak, a zatim je domaćiigrač Nuši postigao pobjednički šut u posljednjoj sekundi utakmice, bio mu je to tek šesti koš na utakmici, a slobodna bacanja je gađao 2-8. Prprović sa 21 poenom i Ostoja sa 19 predvodili Čakovec.
MLADOST-RUDAR CIMPER 81-55
(29-11; 15-15; 14-12; 23-17)
RUDAR CIMPER: Varga A. 5, Novak A. V. -, Frančić D. 5, Perčić T. 0, Hrkač N. 14, Radiković T. 8, Cilar T. 4, Bedi M. 9, Tkalec M.(cap.) 5, Bogdan D. 3, Srnec S. 2. Trener: B. Damjanović.
Jako je loše odigrao Rudar Cimper u Đurđevcu iako bez Saše Dodleka koji se ozljedio u tjednu na prijateljskojutakmici u D.Kraljevcu i Mikulaja za kojeg su saznali da neide na utakmicu prije samog pokreta za Đurđevac. Utakmicu su otvorili domaći sa 16-0, a igrači Rudar Cimpera iako nisu mogli pogoditi koš niti iz otvorene pozicije za šut, nisu igrali ni obranu koja im je ove sezone donosila pobjede. Prva četvrtina završava sa +18 za Mladost i tu je utakmica bila gotova. Pokušavali su u preostale 3 četvrtine stići prednost domaćih, ali jednostavno, ispod 14 poena razlike nisu se uspjeli spustiti, iako su u prvih pet minuta treće četvrtine zadržali domaće igrače na 1 postignutom poenu iz slobodnog bacanja. Na kraju je završilo +26 za domaću Mladost. Hrkač 14 poena kod Rudara, ali uz jako loš postotak šuta, drugi najbolji strijelac bio je Bedi sa 9 poena koji je ušao s klupe.
Ostali rezultati 13. kola: Radnik-Koprivnica 80-68, Vindija-Ivančica 72-69, Podravac-Bjelovar 101-67.
12. Grafičar 13 0 13 794:1314 13
Parovi 14. kola (21.01.2012.): Čakovec-Podravac, Bjelovar-Vindija, Ivančica-Radnik, Koprivnica-Mladost, Grafičar-Petar Zrinski, Rudar Cimper-Međimurje (Igra se u petak 20.01.2012. sa početkom u 20.30 sati u sportskoj dvorani u M.Središću).

C-1 LIGA
Kotoriba na 0-10
Odigrana je i posljednja, zaostala utakmica 10. kola C-1 lige. Donji Kraljevec je bio bolji od Kotoribe sa uvjerljivih 34 koševa razlike.
DONJI KRALJEVEC-KOTORIBA 88-54
(21-21;22-15; 24-7; 21-11)
D.KRALJEVEC: Švenda T., Budiša M., Kocijan M. 7, Zrna I. 8, Ivanović J. 2, Lončarić D. 7, Branilović R., Ivanović D. 25, Balent N. 7, Ružić M. 20, Vuk B. 4, Štefan D. 6, Trener: I. Zrna.
KOTORIBA: Radmanić D. 6, Borović D. 4, Habuš V. 7, Zvošec V., Plačko L. 6, Fuš H., Zvošec F. 8, Ujlaki R., Munka G. 16, Seličanec S. 7, Fuš H., Trener: R. Ujlaki.
Košarkaši Kotoribe dobro su se držali samo u prvih 20 minuta utakmice protiv domaćina. Prva četvrtina završila je neriješeno, u drugoj je Donji Kraljevec došao do 7 poena prednosti, a u trećoj četvrtini odlučen je pobjednik, tu dionicu su domaći igrači dobili sa 24-7 i tako otišli na nedostižnih +24 uoči posljednje četvrtine. Nisu posustali niti u zadnjih 10 minuta, te su i taj period igre dobili sa 10 koševa razlike, za konačnih +34. Ekipu D.Kraljevca predvodili su Ivanović sa 25 i Ružić sa 20 koševa. Jedini raspoloženi kod Kotoribe bio je Munka sa 16 poena.

1. Međ. Globetka 10 8 2 685:560 18
2. Prelog 10 8 2 614:534 18
3. Dubrovčan 10 7 3 626:588 17
4. D. Kraljevec 10 5 5 677:652 15
5. Ml. Ivanovec 10 5 5 579:583 15
6. Nedelišće 10 5 5 614:641 15
7. Međimurje II 10 2 8 610:705 12
8. Kotoriba 10 0 10 608:750 10