Sport 07.11.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:50.

RUDAR CIMPER - MEĐIMURJE 63:95
(24:20, 14:27, 10:32, 14:16)
Rudar Cimper: Antolović, Brodar 4, Sobočan L. Perčić 7, Korbelj, Radiković 10, Bedi 17, Novak Vinko 2, Dodlek 19, Sobočan D. 3, Lesar
Međimurje: Podvezanec 10, Gašparić 17, Novak 14, Lepen 1, Čibarić, Peti, Jambrović 19, Pađan 7, Svaty 8, Vojković, Krajačić 17, Martinović 2
Nakon teškog poraza u Koprivnici, igrači Rudar Cimpera bili su motivirani i odlučni da pokažu da znaju igrati. Dobro su krenuli i riješili prvu četvrtinu u svoju korist iako su bili bez najboljeg strijelca Alena Varge. Marko Bedi iTomislav Radiković pogodili su par teških dalekometnih šuteva te doveli Rudar Cimper u vodstvo 24:20. Međimurje koje je igralo bez Matije Megle preokrenulo je rezultat u drugoj četvrtini, a u treću četvrtinu krenulo puno agresivnijom obranom, igrači Rudar Cimpera izgubili su puno lopti, a gosti otišli na nedostižnih 31 poena.
ČAKOVEC - MLADOST 69:97
(18:31, 20:18, 11:23, 20:25)
Čakovec: Goleš 3, Pustić 8, Ranteš 7, Valkaj 0, Kranjčec 11, Vrus 9, Hrkač 1, Drk 5, Momčilović 3, Keresteš 0, Kolovrat 22
Čakovec kao i Rudar Cimper i dalje nezna za pobjedu niti nakon četiri kola. Novi poraz doživjeli su na domaćem terenu od Mladosti iz Đurđevca. Igrači Čakovca nisu imali riješenja za odličnog razigravača gostiju, Zorana Jančijeva koji je pogađao i razigrao suigrače. Mladost je već nakon prve četvrtine imala 13 poena prednosti. Čakovec je do poluvremena smanjio na 11, a susret je riješen u trećoj četvrtini koju gosti dobivaju s 12 koševa razlike za nedostižna 23 poena viška
Ostali rezultati 4. kola: Radnik - Vindija 84:94, Petar Zrinski - Koprivnica 85:70, Ivančica - Grafičar 62:90, Bjelovar - Podravac 64:89.
12. Rudar C. 4 0 4 -201 4
Parovi 5. kola (9.11.): Bjelovar - Čakovec, Grafičar - Podravac, Koprivnica - Ivančica, Međimurje - Petar Zrinski, Vindija - Rudar Cimper, Mladost - Radnik.

C-1 LIGA SJEVER • 2. KOLO
Što se događa u
Kotoribi?
MEĐIMURJE GLOBETKA -
NEDELIŠĆE 87:55
(24:18, 42:36, 69:46)
Međimurje Globetka: Golubić A. 15, Zaspan 14, Marković 11, Vugrinec 11, Levačić 9, Benčik 8, Ostoja 6, Franjić 5, Vurušić 4, Dolovski 2, Golubić N. 2, Radek
Nedelišće: Šegović 15, Gospočić 13, Jalušić 10, Marciuš 7, Golik 4, Pintarić 2, Ganzer 2, Posedi 2, Bašek, Sudec
Nedelišće je pružalo dobar otpor prvacima lige u prvih 20 minuta kada su zaostajali 6 poena razlike. Susret je riješen u trećoj četvrtini koju Međimurje Globetka dobiva s 27:10 i u posljednjih deset minuta ulazi s nedostižnih +23. Domaći je sastav u posljednjoj četvrtini prednost povećao na visoka 32 poena.

GRAFIČAR II - KOTORIBA 69:55
(14:10, 30:20, 49:32)
Kotoriba: Munka 16, Zvošec A. 11, Zvošec F. 11, Ujlaki R. 11, Ujlaki N. 6
Grafičar II bio je očekivano bolji od desetkovane Kotoribe koja je na susret u Ludbreg stigla sa samo pet igrača, a trener je bio peti igrač. Što se dešava u košarkaškom klubu “Kotoriba” neznamo, ali očito nešto ne štima pošto su u prvom kolu nastupili sa samo sedam igrača, a sada u drugom s pet. Grafičar je bio bolji u prve tri četvrtine, Kotoriba je uspjela dobiti tek posljednji period.

LEPOGLAVA - DONJI KRALJEVEC 73:62
(22:22, 39:40, 52:50)
Donji Kraljevec: Ivanović D. 27, Švenda D. 11, Ružić 9, Švenda T. 8, lepen 3, Štefan 2, Sinković G.K. 2, Švenda G. Sinković G.L. Ivanović J. Branilović, Balent
Lepoglava je susret protiv Donjeg Kraljevca riješila u posljednjoj četvrtini. Nakon izjednačene prve tri četvrtine pitanje pobjednika bilo je riješeno u zadnjoj četvrtini. Nju su puno bolje odigrali domaćini i dobili je s devet koševa razlike.

MLADOST - PRELOG 68:54
(16:16, 32:25, 49:40)
Mladost: Terek D. 24, Vehtersbah 18, Drk 16, Terek M. 5, Bjelobrk 4, Vugrinec 1, Mlinarić, Hajdinjak, Borković
Prelog: Poredoš 15, Novosel 10, Šarić 9, Jelenić 8, Ciglar M. 4, Ciglar D. 3, Blažona 3, Poljak 2, Podvezanec
Mladost je na krilima dojučerašnjeg igrača A-2 ligaša Čakovca, Darka Tereka stigla do pobjede nad Prelogom. Prva četvrtina završava s neriješenih 16:16, a u drugom periodu Mladost dolazi do 7 koševa prednosti. Nakon trećeg dijela povisili su prednost na 9 koševa. Mladost nije dozvolila u posljednjoj četvrtini Prelogu da se približi.

(15:24, 12:22, 21:14, 20:17)
Međimurje: Novak 21, Krajačić 15, Podvezanec 11, Jambrović 9, Pađan 8, Gašparić 4, Svaty, Lepen, Čibarić, Megla, Martinović
Na ‘Noć vještica’ polufinale Kupa regije sjever odigrali su Međimurje iz Čakovca i Grafičar iz Ludbrega. Bolji su bili gosti i tako se plasirali u finale gdje dočekuju Podravac iz Virja. Gosti iz Ludbrega najviše zahvaljujući odličnoj obrani već su nakon prve četvrtine imali devet koševa prednosti. Nastavili su u istom ritmu i u drugom periodu protiv puno mlađe momčadi Međimurja i već su na poluvremenu imali visokih 19 poena prednosti. Drugo poluvrijeme pripalo je domaćima. Dobili su treću četvrtinu i smanjili na 12 koševa razlike. Pokušali su u posljednjem periodu zaprijetiti, došli na samo -4, ali onda Danijel Krajačić dobiva tehničku pogrešku, mogli bi reći nezasluženo, što gosti koriste i odvode susret u mirnije vode. Iskusni sastav Grafičara na kraju je slavio s devet koševa razlike. Spomenimo i veliki broj gledatelja na utakmici, otprilike njih 400 pa su oba sastava imala veliku podršku navijača. Kod Grafičara Međimurci Manuel Novak i Mario Novak-Medo zabili su svaki po 15 poena, Matija Novak 6 a Luka Prprović 3 koša. (TC)