Sport 12.12.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:59.

Međimurje dobilo Grafičar
MEĐIMURJE - GRAFIČAR 98:94
(23:33, 26:20, 26:18, 23:23)
Međimurje: Krajačić 33, Novak 20, Jambrović 19, Lepen 8, Pađan 7, Martinović 7, Gašparić 2, Posavec 2, Svaty, Vojković, Čib arić, Jelenić
Gledatelji u dvorani I. OŠ mogli su uživati u derbi susretu 9. kola. Vidjeli su susret s puno koševa i što je najvažnije pobjedu Međimurja protiv vodećeg i neporaženog Grafičara do tog trenutka. Grafičar je u susret ušao kao favorit i silovito, pa su poveli s +10. Međimurje se vratilo u drugoj četvrtini na krilima odličnog Danijela Krajačića. Minus od četiri poena pretvorili su u plus četiri nakon treće četvrtine. Posljednjih deset minuta gledali smo neizvjesnu završnicu, a Međimurje je uspjelo zadržati stečenu prednost iz treće četvrtine.
KOPRIVNICA - ČAKOVEC 75:89
(18:18, 28:19, 10:26, 19:26)
Čakovec: Kolovrat 25, Drk 19, Pustić 12, Pustić 12, Hrkač 10, Kranjčec S. 9, Ranteš 7, Novak 4, Vrus 3, Goleš, Keresteš, Kranjčec M.
Čakovec je ostvario svoju treću pobjedu i drugu u nizu iako rezultat na poluvremenu nije obećavao. Prva četvrtina završila je s neodlučenih 18:18. Domaći sastav odigrao je puno bolje u drugoj dionici koju dobivaju s devet poena razlike, a s istom prednošću odlazi se i na “veliki odmor“. Igrači čakovca iz svlačionice vratili su se puno odlučniji i bolji u obrani. Postigli su 26 poena, a primili samo deset i zaostatak od devet poena s poluvremena pretvorili u plus sedam uoči odlučujućih deset minuta, koju također dobivaju s +7.
R. CIMPER - P. ZRINSKI 66:110
(6:30, 15:27, 12:29, 33:24)
Rudar Cimper: Dodlek 18, Vinko-Novak 15, Radiković 13, Bedi 12, Varga 8, Brodar, Antolović, Perčić, Lesar, Sobočan D. Sobočan L.
Jako loše su igrači Rudar Cimpera ušli u susret protiv Petra Zrinskog, najviše momčadi lige. Domaći košarkaši kao da su se uplašili i predali vidjevši tri igrača za glavu viša od svih njih. Gosti su već u prvoj četvrtini praktički riješili susret dobivši taj period s 24 poena razlike. Nakon treće dionice prednost je iznosila čak 53 poena! Posljednju dionicu su igrači Rudar Cimpera zabili čak 33 poena, a toliko su zajedno postigli u prve tri četvrtine i malo ublažili poraz. Na kraju je završilo s 44 poena razlike.
Ostali rezultati 9. kola: Vindija - Bjelovar 74:75, Mladost - Podravac 65:100, Radnik - Ivančica 54:66.
12. R.Cimper 9 0 9 -350 9
Parovi 10. kola (14. prosinca): Čakovec - Petar Zrinski, Rudar Cimper - Ivančica (19 sati), Podravac - Radnik, Bjelovar - Mladost, Grafičar - Vindija, Koprivnica - Međimurje.

C - 1 LIGA SJEVER
Prva pobjeda D. Kraljevca
DUBRAVČAN - MEĐIMURJE
GLOBETKA 68:83
(24:21, 12:25, 15:17, 17:20)
Dubravčan: Varga 23, Blažeka 21, Raić 8, Ribić 6, Horvat 4, Štefić 4, Balog 2, Krušelj, Igrec, Matulin
Međimurje Globetka: Golubić A. 24, Zaspan 15, Levačić 12, Benčik 12, Vurušić 8, Marković 6, Golubić N. 6, Dolovski, Škoda, Radek
Oba sastava derbi kola odigrala su nekompletna. Dubravčanu su falili Božidar Međimurec, Rusak i Lukša dok kod gostiju iz Čakovca nije bilo Dejana Vugrinca i Damira Ostoje. U drugoj dionici prvaci lige zahvaljujući pogođenih pet trica (tri Aleksandar Golubić, dvije Nikica Benčik) dobivaju s 13 poena i na poluvrijeme odlaze s plus 10. Treću četvrtinu opet dobivaju gosti, Dubravčan je uspio smanjiti na 6 poena razlike u posljednjih 10 minuta, a onda su se ‘zakvačili’ domaći igrač Fran Raić i gostujući Boris Zaspan, malo je zaiskrilo, ali su se igrači brzo umirili.

KOTORIBA - DONJI KRALJEVEC 82:92
(15:10, 23:27, 21:19, 23:36)
Kotoriba: Zvošec A. 19, Munka 17, Seličanec 15, Zvošec F. 13, Habuš 10, Fuš 8, Plačko, Ujlaki N. Ujlaki R.
D. Kraljevec: Baljak 25, Ružić 23, Švenda D. 19, Ivanović D. 15, Mesarić 6, Ivanović J. 3, Balent 1, Švenda G. Gašparić-Sinković, Belovari, Lepen, Štefan
Dvije momčadi bez pobjede odigrale su derbi začelja u kojem je domaća Kotoriba imala tri poena prednosti na ulazak u posljednju četvrtinu, ali nisu uspjeli pratiti ritam gostiju do samog kraja pa je pobjeda na kraju zasluženo otišla u Donji Kraljevec kojem je ovo prva pobjeda u sezoni, dok je Kotoriba i dalje bez pobjede.

NEDELIŠĆE - PRELOG 67:53
(13:9, 10:9, 17:9, 27:26)
Nedelišće: Gospočić 37, Šegović I. 11, Golik 9, Ganzer 8, Marciuš 2, Posavec, Posedi, Bašek, Markulija, Horvat, Šegović J.
Prelog: Poredoš 14, Poljak 13, Kanižaj 11, Novosel 4, Janković 3, Šarić 3, Jelenić 3, Blažeka 2, Blažona, Ciglar, Filipić
Nedelišće je protiv Preloga dobilo sve četiri četvrtine i na kraju slavilo s uvjerljivih 14 poena razlike. Zanimljivo, Prelog je u svakoj od prve tri četvrtine zabio tek devet poena, da bi u posljednjoj zabili samo jedan manje nego u ove tri zajedno.

GRAFIČAR II - MLADOST 67:85
(18:27, 10:21, 20:17, 19:20)
Mladost: Terek D. 34, Drk 25, Terek M. 16, Borković 6, Bjelobrk 4, Vehtersbah-Stojan, Počekaj
Iako su na gostovanje u Ludbreg otišli sa samo sedam igrača, Mladost je slavila uvjerljivu pobjedu koju su osigurali već u prvom poluvremenu nakon kojeg su vodili s 20 poena prednosti. Grafičar je dobio treću četvrtinu a u posljednjem periodu Mladost nije dozvolila iznenađenje i na kraju slavila u dvoboju dviju momčadi koje igraju van konkurencije.

RADOST - OTOČAC 56:41
Radost: Tkalec 4, Hlebec 4, Balog 14, Mikolaj, Bašek 17, Jelenić 1, Radiković 4, Taradi 2, Živković 4, Halić 2
Očekivanu pobjedu protiv Otočca ostvarile su igračice Radosti. Osim izjednačenog rezultata na početku (8:8), košarkašice Radosti odlaze na 10 poena razlike. Prednost su uspješno čuvale, čak i povećale do kraja susreta za zasluženu pobjedu.

DUBRAVA - RADOST 58:43
(15:12,8:16,15:8,20:7)
Radost: Đokić, Hlebec, Balog 18, Taradi, Bašek 9, Jelenić, Radiković 8, Živković 2, Tkalec 4, Halić
Neizvjestan susret u prve tri četvrtine odigran je u Zagrebu. Domaće su igračice dobile prvi period s tri koša viška, a igračice Radosti uzvraćaju u drugoj četvrtini koju dobivaju s 8 poena razlika zahvaljujući dobroj obrani. Pet poena razlike koliko su imale na početku drugog poluvremena, igračice Radosti nisu uspjele sačuvati ili povećati, već su dozvolile Dubravi da stigne i povede s dva poena razlike uoči ulaska u posljednju četvrtinu. Posljednji period domaće puno bolje i na kraju slave uvjerljivu pobjedu.

NAJSTRIJELCI
Krajačić i Terek
● Listu najboljih strijelaca A-2 lige sjever uvjerljivo predvodi junior Bjelovara, Luka Božić s čak 35 poena u prosjeku. Najbolji međimurski igrač je Danijel Krajačić koji u prosjeku postiže 22,2 poena i nalazi se na odličnom 3. mjestu. Njegov suigrač Mario Novak-Marek je na 8. mjestu s 19,2 u prosjeku, a mjesto ispod je i treći igrač Međimurja, junior Patrik Jambrović s 18,6 poena.
● Ljestvicu najboljih strijelaca C-1 lige sjever predvodi Darko Terek iz Mladosti s 23,5 poena u prosjeku. Na drugom mjestu nalazi se Ivan Šegović iz Nedelišća s 20,7 poena po utakmici, dok je na trećem Darko Varga iz Dubravčana s 19,6. Igor Drk iz Mladosti smjestio se na četvrtu poziciju s 19,3 poena. (TC)

Marciuš prešao na novo sveučilište
Nakon što je odigrao tri sezone na američkom sveučilištu Purdue u državi Indiana, centar Aleksandar Marciuš iz Nedelišća preselio je na sveučilište DePaul u Chicagu. Sveučilište DePaul je najveće katoličko sveučilište u SAD i najveća privatna institucija u Chicagu s više od 25.000 studenata. Marciuš nije dobivao puno prilika na bivšem sveučilištu, a prelazak na DePaul za sada je pun pogodak jer je član početne petorke i igra između 15 i 20 minuta po susretu. (tc)