Sport 11.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

KOŠARKA: Međimurje korak do naslova

KOŠARKA
A-2 LIGA SJEVER
Međimurje korak do naslova
Međimurje je u derbiju kola dobilo školu košarke Varaždin i sada su samo jedan mali korak do naslova prvaka. Čakovec je doživio novi poraz, ovaj puta u Križevcima protiv Radnika. Nedelišće je poraženo kod kuće od Petra Zrinskog.
MEĐIMURJE - ŠK VINDIJA 96:72
(25:20, 22:23, 19:14, 30:15)
Košarkaši Međimurja blizu su konačnog cilja, naslov prvaka je jako blizu. Neizvjesnost u utakmici trajala je do sredine treće četvrtine kada je ekipa Varaždina povela s “pola” koša razlike. Nakon toga na terenu su bili samo domaći igrači. Odličnom obranom napravili su veliku seriju u posljednjih 15 minuta i lagano utakmicu priveli kraju. Bila su na kraju 24 koša razlike u korist Međimurja. Najbolji kod domaćina koji je u ovoj utakmici igrao bez Maria Novaka-Mede bili su najstariji, Zaspan koji je zabio 20 poena i prema riječima trenera Šopara, Vugrinec, iako je zabio samo 6 poena. Međimurju sljedeći vikend slijedi utakmica u gostima protiv drugoplasiranih Križevaca. Međimurje je u prvom dijelu prvenstva dobilo Križevce sa 9 koševa razlike. Pobijede li i sada Križevce ili izgube li sa manje od 9 koševa razlike, Međimurje će postati prvak bez obzira na ishode posljednja dva kola. Sretno im bilo!
RADNIK - ČAKOVEC 86:82
Novi poraz doživio je Čakovec, ovog puta na gostovanju u Križevcima protiv Radnika koji se bori za opstanak u ligi. Ovo je već 11 poraz Čakovca u ovoj sezoni, a toliko ih ukupno u posljednje 3 sezone nisu sakupili kada su bili prvaci. Čakovcu sada slijedi utakmica protiv Bjelovara koji se nalazi mjesto ispred njih na ljestvici, pobjedom bi im se Čakovec približio na samo pobjedu zaostatka.
NEDELIŠĆE - PETAR ZRINSKI 82:96
Pobjeda Petra Zrinskog iz Vrbovca u Nedelišću možda je malo prevelika ako se zna da je Nedelišće bilo u egalu do 3 minute do kraja utakmice. Ipak, nisu izdržali do kraja, gosti iz Vrbovca imaju veći izbor igrača što je na kraju i presudilo, bez obzira što su igrači Nedelišća uspjeli zaustaviti njihova 2 ponajbolja igrača Zadravca i Krajinovića.
OSTALI REZULTATI 19. KOLA: Mladost - Ivančica 89:93, Grafičar - Podravac 78:75, Bjelovar - Križevci 79:97.
12. Mladost 19 3 16 22
Parovi 20. kola: Čakovec - Bjelovar, Križevci - Međimurje, ŠK Vindija - Grafičar, Podravac - Petar Zrinski, Nedelišće - Mladost, Ivančica - Radnik.

B-1 LIGA SJEVER
Porazi Dubravčana i Preloga
Veliki kiks napravio je Dubravčan porazom na domaćem terenu protiv ekipe Međimurje Globetke. Pridružio im se i Prelog svojim domaćim porazom protiv Lepoglave, pa je tako ekipa Rudar Cimpera opet u najboljoj poziciji za naslov uz pobjedu više od prvih pratitelja. Ekipe Kotoribe i Donjeg Kraljevca su nakon ovog kola diskvalificirane. Kotoriba će svejedno u dogovoru sa protivnicima odigrati svaku utakmicu ako oni budu htjeli, samo što će te utakmice biti prijateljskog karaktera.
RUDAR CIMPER - CESTICA 115:47
Košarkaši Rudar Cimpera su se nakon poraza u prošlom kolu od Dubravčana i gubitka prvog mjesta iskalili na nemoćnoj Cestici 2000. Krenuo je Rudar serijom 9-0 u utakmicu da bi slijedilo opuštanje, što gosti koriste stižu rezultat pa čak i vode 15-12, ali četvrtina ipak završava rezultatom 16-15 za domaće. Do poluvremena je već bilo preko 20 razlike, da bi početkom treće četvrtine samo u prve 4 minute četvrtine Rudar Cimper zabio 24 poena, a gosti iz Cestice jedva da su uspjeli prijeći centar u tom period igre. Vidjeli smo puno atraktivnih poteza u drugom poluvremenu, lijepo zakucavanje Dodleka, koš iz nemoguće pozicije Cilara, dobru igru mladih Brodara i Bedija. Tkalec, Srnec i Kraljić pak su pohvatali sve lopte u napadu i obrani. Nakon utakmice, košarkaši Rudar Cimpera saznali su za poraze Dubravčana i Preloga, pa su sada oni opet u najboljoj poziciji za prvo mjesto.
DUBRAVČAN - MEĐIMURJE GLOBETKA 63:71
Desilo se i to, Dubravčan je poražen na domaćem terenu i to od Međimurje Globetke. Veliki je to kiks Dubravčana koji je opet gurnuo Rudar Cimper u bolju poziciju što se tiče prvog mjesta. Iskusna ekipa Međimurje Globetke iskoristila je neigranje ponajboljeg igrača domaćih, Međimurca i došla do pobjede te tako šokirala gledatelje i vatrene navijače Donje Dubrave. Očito su igrači Dubravčana još uvijek slavili pobjedu u derbiju od tjedan dana prije protiv Rudar Cimpera. Dubravčanu sada slijedi i treća domaća utakmica u nizu, a to će biti derbi protiv Preloga koji je također poražen na domaćem terenu u ovom kolu. Poraženi iz tog dvoboja otpada u utrci za prvo mjesto.
PRELOG - LEPOGLAVA 84:87
Prelog se nalazi u lošoj formi posljednjih par utakmica, Donji Kraljevec i Koprivnica u prijašnja 2 kola to nisu uspjeli iskoristiti, ali puno kvalitetnija Lepoglava je. Nešto više od dvije i pola minute do kraja Lepoglava je imala vodstvo od 14 koševa razlike, velikom serijom Prelog je uspio to stići, pa čak i doći do vodstva op pola koša samo 30 sekundi do kraja, ali ipak, na kraju su bili uspješniji gosti koji su postigli čak 16 trica.
► Spomenimo poraze Kotoribe i Donjeg Kraljevca rezultatom od 20:0 za “zelenim stolom” koji su nakon ovog kola diskvalificirani i više ne mogu nastaviti prvenstvo.
Ostali rezultati 17. kola: Vinica - Koprivnica 51:101, Kotoriba - Mladost 0:20, Donji Kraljevec - Grafičar 0:20.
POREDAK: 1. Rudar Cimper 32 (15-2), 2. Dubravčan 31 (14-3), 3. Prelog 31 (14-3), 4. Lepoglava 28 (11-6), 5. Međimurje Globetka 27 (10-7), 6. Grafičar 26 (9-8), 7. Kotoriba/-2 25 (10-7), 8. Mladost 24 (7-10), 9. Koprivnica 22 (5-12), 10. Donji Kraljevec/-2 19 (4-13), 11. Vinica/-1 18 (2-15), 12. Cestica 18 (1-16).
Parovi 18. kola: Grafičar - Kotoriba, Mladost - Rudar Cimper, Cestica 2000 - Međimurje Globetka, Dubravčan - Prelog, Lepoglava - Vinica, Koprivnica - Donji Kraljevec.