Sport 05.11.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

PETAR ZRINSKI -
MEĐIMURJE 79:90
(17-19; 14-23; 25-21; 23-27)
Međimurje: Novak 25, Jambrović 23, Miko 11, Vrus 11, Gašparić 9, Pađan 4, Kapelari 4, Lončarić 3
Međimurje je na izuzetno teškom gostovanju, gdje je domaćin u nekim trenucima igrao jako grubo, odnijelo pobjedu. Nakon izjednačene prve četvrtine koju Međimurje dobiva s dva poena razlike, uslijedila je još bolja igra u drugom periodu. Odlična obrana dopustila je domaćoj momčadi samo 14 koševa, a četvrtinu dobivaju naši košarkaši s 9 poena razlike što bi značilo da su imali +11 na poluvremenu. Grubi domaćini uspjeli su u trećoj četvrtini smanjiti prednost na 7 koševa razlike, ali nije to smelo igrače trenera Roka Sorića u posljednjoj četvrtini koju su dobili sa 4 poena razlike za zasluženu pobjedu od 11 koševa prednosti. Najbolji u redovima Međimurja, razigravač Mario Novak-Marek s 25 koševa i mladi Jambrović koji nastavlja s odličnim partijama, a ovog puta zaustavio se na 23 koša.
BJELOVAR - ČAKOVEC 80:94
Čakovec i Bjelovar zamjenili su domaćinstvo pa je Čakovec tako nakon prošlotjednog poraza na gostovanju u Virju opet gostovao. Bjelovar je izuzetno neugodna momčad, pojačana s nekoliko igrača iz Zagreba, igraju brzo i puno šutiraju i uvijek su opasni, ako im krene. Imao je Čakovec malih problema, ali su ih ipak uspjeli zaustaviti. Bjelovar zabija 90 poena po utakmici, ali i prima čak 93, što znači da imaju drugu najgoru obranu lige poslije Koprivnice. Zaustavili su ih igrači Čakovca na 80 postignutih koševa, a zabili su jedan više nego Bjelovar prima u prosjeku, znači 94 za uvjerljivih +14 na kraju. Spomenimo da Čakovec u sljedećem kolu igra novi derbi, gostuju kod neporažene Mladosti iz Đurđevca, a ukoliko izgube to bi ih moglo dosta udaljiti od prvog mjesta.
RUDAR CIMPER - RADNIK 60:69
(9-22; 15-8; 13-16; 23-23)
Rudar Cimper: Radiković 12, Dodlek 12, Tkalec 11, Varga 7, Bedi 6, Perčić 6, Vinko-Novak 6
Opet su košarkaši Rudara jako loše ušli u utakmicu, ništa nisu mogli pogoditi, a u prvih 10 minuta utakmice zabili su samo 9 poena. Povećao je Radnik prednost u prvim minutama druge četvrtine na okruglih 20 koševa razlike, a onda je krenula furiozna obrana igrača Rudara koji su bili nošeni fanatičnim i bučnim navijanjem domaćih navijača što se stvarno rijetko viđa na drugoligaškim terenima. Do poluvremena su smanjili prednost gostiju iz Križevaca na 6 koševa zaostatka, a primili su samo 8 koševa u drugoj četvrtini. Početak treće četvrtine opet na strani Rudara koji poravnava rezultat na 34-34 i onda kao i puno puta do sada, umjesto da nastave igrati načinom na koji su stigli Radnik, opet se krenulo brzopleto. Izgubljena lopta i dva brzopleta šuta, promašena, donijela su gostima 3 čiste kontre, kojima su otišli na 7 poena razlike, a kasnije i na 15. Posljednjih 10 minuta pokušali su domaći stići prednost Radnika, ali uspjeli su smanjiti s 3 trice Tkaleca na 7 razlike, bliže nije išlo. Radiković i Dodlek po 12 koševa za Rudar.
Ostali rezultati 4. kola: Ivančica - Vindija 58:60, Koprivnica - Grafičar 57:128, Podravac - Mladost 49:58.