Sport 24.03.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

KOŠARKA: Međimurje teže od očekivanja

A-2 LIGA SJEVER
Međimurje teže od očekivanog
Međimurje je bilo bolje od Mladosti iz Đurđevca i to teže od očekivanog, na domaćem terenu. Čakovec je pobjedio Ivančicu na gostovanju u Ivancu. Rudar Cimper očekivano je poražen, uvjerljivo, na domaćem terenu od novih prvaka lige, Prigorje financija.
MEĐIMURJE - MLADOST 82:68
(27-24, 14-18, 19-13, 22-13)
Međimurje: Jelenić G. 0, Mavrek J. 0, Novak M. ml. 11, Vugrinec D. (cap.) 0, Rusak L. 3, Zaspan B. -, Jambrović P. 2, Krištofić P. 4, Goleš D. 19, Novak M. 28, Vurušić I. 3, Golubić A. 12. Trener: Srećko Šopar
Igrači Međimurja tek su u posljednjoj četvrtini riješili pitanje pobjednika protiv Mladosti. Prvu su četvrtinu dobili s 3 poena razlike, Mladost dobiva drugu četvrtinu s 4 poena razlike i tako na poluvremenu minimalno vodi s 42-41, što je malo tko očekivao. Drugo poluvrijeme ipak su igrači Međimurja smogli snage odigrati kvalitetnu obranu. Primili su ukupno 26 poena, po 13 u svakoj četvrtini. Treću dionicu igre tako su riješili u svoju korist sa 6 poena razlike i -1 s poluvremena okrenuli u +5 prije zadnje četvrtine. Posljednju su četvrtinu bili još uvjerljiviji, dobili su je rezultatom 22-13, što im je na kraju ipak donijelo uvjerljivu pobjedu od 14 koševa razlike.
IVANČICA - ČAKOVEC 70:75
(24-15, 22-19, 11-19, 13-22)
Čakovec: Novak N. 3, Novak M. 2, Prprović L. 18, Glavina H. 12, Prprović M. 3, Wrana R., Juras S. (cap.) 9, Bedi Z., Biševac V. 15, Vehtersbah S. P., Kranjčec S. 13. Trener Milan Hajdinjak
Čakovec je slavio u Ivancu nakon što su na poluvremenu gubili s 12 koševa razlike. Prvu je četvrtinu dobila raspoložena Ivančica sa 9 koševa razlike. Druga je četvrtina bila nešto izjednačenija, ali je ipak dobivaju domaći košarkaši sa 3 koša. Teško je bilo za očekivati nakon tako lošeg prvog dijela da bi se Čakovec mogao vratiti u utakmicu, posebno kada se zna da su ove sezone uvijek padali u posljednjoj četvrtini, ipak ovaj puta, to se nije desilo. Čakovec je odličnom obranom u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat. Prvo su dobili treću četvrtinu sa 8 poena razlike, 19-11 i tako smanjili razliku domaćih na samo 4 poena. Još su uvjerljiviji bili u posljednjih 10 minuta. Dobili su ih sa 22-13 i na kraju slavili pobjedu od 5 koševa prednosti.
RUDAR C. - PRIGORJE F. 50:107
(12-29, 15-31, 8-25, 15-22)
Rudar Cimper: Varga A. 7, Brodar N. 3, Kraljić M. 1, Perčić T. 0, Levačić T. 0, Radiković T. 13, Cilar T. 2, Bedi M. 0, Dodlek S. 3, Tkalec M. 7, Bogdan D. 6, Srnec S. 8. Trener: Branko Damjanović
Ishod ove utakmice bio je unaprijed poznat. Domaći su htjeli pružati čim bolji otpor novim prvacima lige i pokušati ne primiti više od 100 koševa. Rezultat je bio u egalu do 5. minute utakmice kada je na semaforu svjetlilo 7-4 za goste, od tada pa na dalje, gosti iz Križevaca, na krilima odličnog Šipraka u prvom te Zadranina Zrnića u drugom poluvremenu samo su povećavali svoju prednost do konačnih 57 razlike na kraju utakmice.
Ostali rezultati 21. kola: Petar Zrinski - Radnik odgođeno, Bjelovar - Vindija 78:83, Podravac slobodan.
11. Rudar 19 4 15 -423 23
Parovi posljednjeg, 22. kola: Čakovec - Međimurje, Podravac - Rudar Cimper, Prigorje financije - Bjelovar, Vindija - Petar Zrinski, Ivančica - Radnik, Mladost slobodna.

B-1 LIGA SJEVER
Pobjeda Međimurje
Globetke
Međimurje Globetka očekivano je bila bolja od Lepoglave na domaćem terenu, koja je na utakmicu doputovala samo sa 7 igrača. Do pobjede su ih predvodili Marković i Vurušić, obojica sa 17 koševa. Prelog je bio slobodan ovo kolo.
Razultati 19. kola: Koprivnica - Grafičar 77:61, Međimurje Globetka - Lepoglava 90:79, Prelog slobodan.

Kotoriba bolja od Nedelišća
Derbi kola donio je derbi domaćeg Nedelišća i gostiju iz Kotoribe. Nedelišće oslabljeno neigranjem Ganzera, Kotoribi par igrača u gripi, Zvošec igrao sa šavovima na arkadi. Kotoriba je uspjela pobjediti sa 14 poena razlike na krilima Zvošeca sa 24 poena i Munke sa 16. Kod Nedelišća odličan je bio Gospočić sa 30 koševa. Dubravčan je uvjerljivo slavio u Donjem Kraljevcu, bili su bolji od domaćina sa 29 koševa razlike. Međimurec sa 20 koševa i Lukša sa 15 najbolji kod gostiju. Domaći bez ozljeđenog najboljeg igrača Ivanovića, nisu ista ekipa, Kocijan najbolji sa 12, 10 je dodao Lončarić.
Rezultati 18. kola: Donji Kraljevec - Dubravčan 40:69, Nedelišće - Kotoriba 61:75, Mladost slobodna.

Međimurje na poluzavršnici!
Juniori Međimurja su u nedjelju u utakmici koja je odlučivala koja će se ekipa plasirati na poluzavršnicu prvenstva Hrvatske pobijedili Koprivnicu na gostovanju s 15 koševa razlike. Bilo je 90:75. Igrači Međimurja na čelu s trenerom Igorom Čajićem, od početka su kontrolirali utakmicu i na kraju zasluženo slavili. Ovom pobjedom osvojili su prvo mjesto regije sjever i plasman među 10 najboljih Hrvatskih juniorskih ekipa. Turnir poluzavršnice igra se u Šibeniku, sredinom sljedećeg mjeseca, od 13. do 18. travnja. Za Međimurje su igrali: Vurušić I., Rusak L., Mavrek J., Miše M., Jelenić G., Miko D., Kanižaj A., Lepen N., Kapelari A., Jambrović P.