Sport 18.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

KOŠARKA: "Međimurje" već slavi

KOŠARKA
A-2 LIGA SJEVER
“Međimurje” već slavi
Košarkaši Međimurja postali su unatoč porazu, dva kola prije kraja novi prvaci A-2 lige sjever. Međimurje je gostovalo kod drugoplasiranih Križevaca i mogli su izgubiti do 9 koševa razlike, izgubili su sa 6 i osvojili naslov. Čakovec je nakon produžetaka bio bolji od Bjelovara dok je Nedelišće pobijedilo posljednejeplasiranu Mladost iz Đurđevca.
KRIŽEVCI - MEĐIMURJE 87:81
(24-20, 22-22, 17-15, 24-24)
Međimurje: Jelenić G. 4, Terek M. 3, Novak M.(Marek) 11, Vugrinec D. 17, Hrkač A. 5, Zaspan B. 6, Hrkač N. 5, Čajić I. 6, Vurušić I. -, Novak M.(Medo) 13, Novak Man. -, Golubić A. 11. Trener: Srećko Šopar
Međimurje je 2 kola prije kraja osvojilo naslov. Križevci su bili bolji, pobijedili su sa 6 koševa razlike, ali im to nije bilo dovoljno da stignu razliku kojom su izgubili u prvom dijelu u Čakovcu. Imalo je Međimurje problema sa bolešću pojedinih igrača, pa tako Manuel Novak nije ni ulazio u igru, dok je Mario Novak-Medo igrao bolestan, ali i takav je zabio 13 poena u kratko vrijeme koje je igrao. Vugrinec je bio najbolji strijelac kod Međimurja sa 17 koševa, dok su Golubić i Novak Mario-Marek postigli po 11 koševa. Međimurje sada očekuju još 2 utakmice do kraja prvenstva, a koje će biti revijalnog tona za njih, a zatim slijede kvalifikacije za prvu ligu.
ČAKOVEC - BJELOVAR 112:105
Čakovec je konačno uspio doći do pobjede nakon par poraza. Trebao im je produžetak da svladaju Bjelovar, ali je pobjeda potpuno zaslužena. Bila je to utakmica na puno poena pa su gledatelji mogli uživati u njoj. Tijekom regularnog dijela utakmice, pobjeda je mogla otići na bilo čiju stranu, ali u produžetku igrači Čakovca nisu dozvolili Bjelovaru da dođe blizu pobjede.
NEDELIŠĆE - MLADOST 95:81
Nedelišće je došlo do nove pobjede. Bolji su bili od najslabije ekipe prvenstva, Mladosti iz Đurđevca. Ovom pobjedom i porazom Ivančice na domaćem terenu od Radnika, Nedelišće je prestiglo na ljestvici Ivančicu i sada se nalazi na 8. mjestu sa 8 pobjeda.
Ostali rezultati 20. kola: ŠK Vindija - Grafičar 98:70, Podravac - Petar Zrinski 76:66, Ivančica - Radnik 64:79.
12. Mladost 20 3 17 23
Parovi 21. kola: Ivančica - Čakovec, Radnik - Nedelišće, Mladost - Podravac, Petar Zrinski - ŠK Vindija, Međimurje - Bjelovar.

B-1 LIGA SJEVER
Novi poraz Dubravčana
Dubravčan je pred 2 tjedna bio sigurna oklada za naslov, 14 dana kasnije Dubravčan je otpao u utrci za naslov prvaka jer je doživio već drugi uzastopni poraz, ovaj put u derbiju protiv Preloga i to opet na domaćem terenu. Rudar Cimper je odradio gostovanje kod Mladosti iz Ivanovca bez problema. Međimurje Globetka uvjerljiva protiv Cestice u gostima, a Donjem Kraljevcu i Kotoribi su ukinute suspenzije pa u igrali utakmice i ostvarili su pobjede.
MLADOST - RUDAR CIMPER 67:89
Puno koševa smo vidjeli u prvom poluvremenu koje je završilo u korist Rudar Cimpera 48-38. Posebno su tricaški bili raspoloženi Rudarovci, ali ni Mladost nije zaostajala. Drugo poluvrijeme trener Rudar Cimpera mijenja obranu u zonu koja je dozvolila Mladosti samo 4 poena u prvih 7 minuta treće četvrtine i tu je utakmica bila riješena. Rudar Cimper je bodrilo 10-ak glasnih navijača predvođeni njihovim najvjernijim navijačem Gustavom.
DUBRAVČAN - PRELOG 67:69
Dubravčan je bolje otvorio utakmicu, vodili su u prvom poluvremenu i sa 17 koševa razlike uz veliki postotak šuta za tri poena. Poluvrijeme završava rezultatom 48-39 za Dubravčan. Drugo poluvrijeme Prelog diže agresivnost u obrani i smanjuje rezultat na 59-55 na kraju treće četvrtine. Prelog je uspio ući u egal završnicu. 30 sekundi do kraja Dubravčan ima koš razlike i kontru koju nisu uspjeli realizirati, Prelog uzima loptu, također ima kontru ali Šarić krivo dodaje, Međimurec siječe loptu, a Šarić radi 5 osobnu na njemu. Međimurec je promašio oba bacanja, a Poredoš na drugoj strani brzo zabija koš za +1 Preloga kojem je to bilo i prvo vodstvo na utakmici. Dubravčan ima zadnji napad, ali tragičar utakmice Međimurec izlazi sa loptom u aut i lopta je za Prelog. Brzi faul radi Dubravčan 1,7 sekundi do kraja, Pustić pogađa prvo slobodno, drugo promašuje za veliku pobjedu Preloga kojeg je predvodio Poredoš sa 23 poena. Treba spomenuti i navijače, ali ovaj puta gostujuće, jer Prelog su došli podržati BBB iz Preloga koji su bili njihov šesti igrač.
CESTICA 2000 - MEĐIMURJE
GLOBETKA 78:100
Međimurje Globetka očekivano je visokom razlikom pobijedila najslabiju ekipu lige Cesticu na gostovanju. Ravnih 100 poena je bilo dovoljno za pobjedu od 22 koša razlike.
GRAFIČAR - KOTORIBA 74:79
Kotoriba je nakon suspenzije vraćena u natjecanje. Pobijedili su na gostovanju u Ludbregu nakon što su gubili 17 koševa razlike, ali su ipak uspjeli stići razliku i dobiti Grafičar.
KOPRIVNICA - DONJI KRALJEVEC 75:88
Donji Kraljevec kojem je također ukinuta suspenzija, odigrao je utakmicu u Koprivnici i pobijedio je sa 13 koševa razlike. Utakmica je trajala čak 2 sata i 6 minuta i to bez produžetaka, a navodno je bilo svega na utakmici, od grubih prekršaja, tehničkih pogrešaka do nevjerojatnih sudačkih odluka.
Preostali rezultat 18. kola: Lepoglava - Vinica 76:67.