Sport 24.10.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:47.

KOŠARKA: Međimurju derbi

MLADOST - MEĐIMURJE 79:89
(11:20, 28:27, 25:17, 15:25)
Međimurje: Krajačić 28, Jambrović 26, Megla 17, Podvezanec 8, Novak 8, Pađan 2, Gašparić, Jelenić, Vurušić, Glumac, Martinović
Košarkaši Međimurja bili su na teškom ispitu u Đurđevcu. Susret su otvorili sjajno, odličnom obranom dozvolili su momčad Mladosti koja ima odličan napad samo 11 poena u prvih deset minuta, nakon kojih su na kontu imali devet poena prednosti. Nastavilo je Međimurje dobrom igrom i u drugom periodu. Uspjeli su doći do 16 poena prednosti, ali iskusni domaći sastav do kraja prvog poluvremena prepolovio je prednost. Najlošiji period igre košarkaša Međimurja bila je treća četvrtina. Mladost je taj period dobila s osam poena i izjednačila je rezultat uoči odlučujućih 10 minuta utakmice. Iako su domaćini zaprijetili, igrači Međimurja nisu gubili glavu u posljednjoj četvrtini već su je uvjerljivo riješili u svoju korist rezultatom 25:15 i na kraju slavili važnu pobjedu od 10 koševa razlike.
ČAKOVEC - VINDIJA 60:83
(15:22, 14:24, 16:13, 15:24)
Čakovec: Kolovrat 26, Goleš 6, Kranjčec 6, Vrus 6, Drk 5, Pustić 4, Ranteš 2, Hrkač 2, Vehtersbah 2, Žvorc 1
Iako je Čakovec pred dva tjedna na turniru u Murskom Središću pregazio Vindiju s čak 30 koševa razlike, u ovoj bitnijoj utakmici, prvenstvenoj, doživio je uvjerljiv poraz i to na domaćem terenu. Što se promjenilo u ova dva tjedna? Čakovec je ostao bez iskusnih Samira Jurasa, Darka Tereka i Saše Horvata i doživio dva poraza u prva dva kola. Očito ovi igrači jako puno fale. Vindija je već nakon prve četvrtine imala sedam koševa prednosti, a do poluvremena je prednost narasla na visokih 17 razlike. Vidjelo se na poluvremenu da će Čakovec teško do preokreta jer u ovom susretu nisu imali puno raspoloženih igrača. Točnije, samo je Milan Kolovrat bio dvoznamenkast, dok od ostalih igrača nitko nije zabio više od šest koševa. Uspjeli su igrači Čakovca treću četvrtinu riješiti u svoju korist i to s tri poena prednosti. Vindija je u posljednji period ušla s 14 poena razlike. Čakovec nije uspio zaprijetiti u posljednjoj dionici.
RUDAR CIMPER - GRAFIČAR 61:125
(11:35, 22:18, 13:47, 15:25)
Rudar Cimper: Radiković 24, Vinko Novak 13, Dodlek 8, Bedi 8, Brodar 3, Perčić 3, Sobočan L. 2, Varga, Klujber, Bogdan, Sobočan D.
Pošto je uvjerljiv poraz bio izvjestan, najbolji strijelac Rudar Cimpera, Alen Varga koji je ozljedio skočni zglob u prvom kolu prošlog vikenda, dobio je poštedu od trenera jer još nije sto posto spreman za igru i čuva ga se za sljedeće bitnije susrete koji dolaze. Ovaj to nije bio jer se znalo da će najbolji sastav lige biti uvjerljiv. Prva četvrtina je završila s uvjerljivih 11:35 za goste iz Ludbrega. Puno jači otpor pružili su igrači Rudar Cimpera u drugoj četvrtini koju su uspjeli dobiti s 22:18 uz veliku podršku svojih navijača. Na poluvrijeme se otišlo s, koliko god to čudno zvučalo, povoljnih -20 za nikad mlađi sastav Rudar Cimpera. Grafičar je u trećoj četvrtini odigrao zonski presing što im je donijelo puno ukradenih lopti pa su taj period dobili s uvjerljivih 47:13, dok su u posljednjoj dionici razliku povećali za još 10 koševa viška i na kraju slavili s ogromnih +64.
Ostali rezultati 1. kola: Ivančica - Podravac 73:80, Petar Zrinski - Bjelovar 98:84, Radnik - Koprivnica 96:75.