Sport 02.03.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

KOŠARKA: Međimurju derbi

KOŠARKA
A-2 LIGA SJEVER
Međimurju derbi
Pobijedili su igrači Međimurja u susjednom derbiju Vindiju iz Varaždina na njihovom terenu i sada u sljedećem kolu dočekuju Prigorje financije neporaženi u dvoboju koji će odlučiti o prvaku lige. Čakovec je u utakmici na mali broj poena izgubio kod kuće od Podravca iz Virja. Rudar Cimper poražen je u Ivancu.
VINDIJA - MEĐIMURJE 64:80
(14-23, 18-23, 22-18, 10-16)
Međimurje: Jelenić G., Novak M.ml. 17, Vugrinec D. 5, Rusak L. 13, Zaspan B. 8, Fodor G. 20, Goleš D. 4, Novak M. 13, Vurušić I., Jambrović P., trener: Šopar S.
Košarkaši Međimurja već su u prvoj četvrtini pokazali domaćim igračima da misle ozbiljno u ovoj utakmici. Dobili su prvu četvrtinu sa 9 poena razlike, a primili su samo 14 poena. Drugu četvrtinu opet bolje Međimurje, četvrtinu su dobili sa 23-18 i na poluvrijeme odlaze sa velikih +14. Treću četvrtinu domaći igrači predvođeni međimurcima, Meglom i Novakom dobivaju sa 4 poena razlike i tako smanjuju prednost Međimurja na 10 poena u ulasku u posljednjih 10 minuta igre. Odličnom obranom u posljednjoj četvrtini, Međimurje ne dopušta bilo kakvu mogućnost povratka u utakmicu domaćih igrača, dobivaju i taj dio igre sa 16-10 i na karaju slave uvjerljivo sa 80-64. Međimurje je tako ostalo neporaženo i sada u velikom derbiju sljedeće kolo dočekuje Prigorje financije iz Križevaca. Kod izjednačene ekipe Međimurja, Fodor 20 poena, Novak Mario-Marek 17, a po 13 su dodali Mario Novak-Medo i mladi Rusak.
ČAKOVEC - PODRAVAC 61:66
(15-15, 14-16, 17-12, 15-23)
Čakovec: Novak N.3 , Novak M. 1, Prprović L. 17, Glavina H.4 , Prprović M. 4, Juras S. (cap) 7, Biševac V. 12, Wrana R., Vehtersbah S.P., Kranjčec S. 13, trener Milan Hajdinjak
Bilo je za očekivati da će utakmica između ove dvije momčadi koje igraju dobru obranu biti na mali broj poena, a tako je i bilo. Prvu su četvrtinu odigrali rezultatom 15-15, drugu su dobili igrači Podravca sa 14-16 i na poluvrijeme se otišlo sa +2 u njihovu korist. Odličnom obranom u trećoj četvrtini igrači Čakovca prelaze u vodstvo i imaju +3 uoči posljednje četvrtine. Zadnju četvrtinu su igrači Čakovca očito ostali bez snage, što je i razumljivo pošto nemaju baš široku klupu, a većinu utakmice igraju sa 6-7 igrača. Igrači Podravca to koriste, dobivaju zadnju četvrtinu sa 8 poena razlike i na kraju slave sa 66-61. Kod Čakovca Luka Prprović 17 poena, Kranjčec 13, Biševac 12.
IVANČICA - RUDAR CIMPER 77:52
(22-15, 13-18, 14-8, 28-11)
Rudar Cimper: Varga A. 9, Brodar N. 0, Kraljić M. 0, Perčić T. 2, Levačić T. 0, Radiković T. 13, Cilar T. 5, Bedi M. 4, Dodlek S. 2, Tkalec M. (cap.) 10, Bogdan D. 4, Srnec S. 3, trener Damjanović B.
Rudar Cimper poražen je s 25 razlike u Ivancu, prevelika razlika s obzirom na kretanje rezultata u prvih 30 minuta utakmice. Prvu četvrtinu dobivaju domaći sa 7 poena razlike, vraća se Rudar Cimper u drugoj četvrtini, ima i vodstvo na 7 sekundi do kraja poluvremena od 1 razlike, ali centar Sakač pogađa tricu s centra u posljednjoj sekundi za +2 Ivančice na poluvremenu. Treću četvrtinu dobiva Ivančica sa 6 razlike i ima +8. Potpuni raspad sistema desio se u zadnjoj četvrtini kod Rudar Cimpera i samo zbog nepridržavanja dogovorenog domaći igrači rade veliku razliku za na kraju prevelikih +25. Igrači Rudar Cimpera odličnom su obranom zaustavili 4 najbolja igrača domaćih (Skupnjak, Lukinić, Sakač, Morović) na ukupno 18 poena, no nije pomoglo. Radiković 13 poena, kapetan Rudara, Tkalec 10. Premalo za dobiti bilo koga, a u sljedećem kolu ukoliko žele pobjedu, morati će se razbuditi i početi igrati onako kako znaju i mogu oni od kojih se to očekuje, Varga, Dodlek i Srnec.
Ostali rezultati 18. kola: Prigorje financije - Mladost 139:80, Petar Zrinski - Bjelovar 88:68, Radnik slobodan.
11. Rudar 16 3 13 -354 19
Parovi 19. kola: Petar Zrinski - Čakovec, Bjelovar - Ivančica, Rudar Cimper - Radnik (5.3., 17 h), Međimurje - Prigorje financije (5.3., 17.30 h), Mladost - Podravac, Vindija slobodna.

B-1 LIGA SJEVER
Porazi naših klubova
Prelog i Međimurje Globetka doživjeli su poraze u 16. Kolu B-1 lige. Prelog je, oslabljen neigranjem Pustića poražen kod kuće od Grafičara iz Ludbrega sa 10 poena razlike. Međimurje Globetka, također nekompletna, uvjerljivo je poražena u Koprivnici, bilo je 20 razlike za domaće.
Rezultati 16. kola: Prelog - Grafičar 68:78, Koprivnica - Međimurje Globetka 85:65, Lepoglava slobodna.

Kotoribi lokalni derbi
Kotoriba je bila bolja u susjednom derbiju od vodećeg Dubravčana. Ključna je bila treća četvrtina koju je Kotoriba dobila s 20 poena razlike. Dubravčan je bio nekompletan, bez Međimurca i Lukše, a nakon utakmice bunili su se iz Dubravčana zašto je utakmica tako rano u 16 sati, da su domaćini tako rani termin stavili namjerno i da zbog toga Međimurec i Lukša nisu mogli nastupiti, bunili su se i zašto su se skupljale ulaznice od 10 kn. Iz Kotoribe odgovaraju da uvijek skupljaju upad od 10 kn, na svakoj utakmici, na što i imaju pravo, a utakmica je bila u 16 sati zbog molbe predsjednika košarkaškog saveza Međimurja, jer su suci koji su sudili kasnije morali na još jednu utakmicu. Tako da namjere nije bilo. Zvošec najbolji kod Kotoribe sa 28 koševa, kod Dubravčana Štefić 15 poena. Mladost je bila bolja na gostovanju kod Nedelišća. Slavili su na krilima raspoloženog Klineca s 22 poena i Drka s 18. Nedelišće je predvodio Gospočić s 29.
Rezultati 13. kola: Kotoriba - Dubravčan 72:56, Nedelišće - Mladost 61:67, Donji Kraljevec slobodan.

1. Dubravčan 12 9 3 +154 21
2. Kotoriba 12 8 4 -26 20
3. Mladost/-1 12 6 6 -16 17
4. Nedelišće 12 4 8 -10 16
5. D. Kraljev. 12 3 9 -102 15

Humanitarno u M. Središću
Sljedeće 19. kolo A-2 lige Sjever donosi dvije bitne utakmice za naše ekipe. Međimurje u velikom derbiju dočekuje Prigorje financije. Prvi dio sezone igrači Međimurja slavili su na gostovanju u Križevcima sa 6 poena razlike. Znači, pobjedom bi Međimurje osiguralo naslov, a porazom do 5 razlike bi također bili prvaci, samo do kraja prvenstva nebi imali pravo na još jedan poraz. Igrači Rudar Cimpera drugi put ove sezone igraju humanitarnu utakmicu. Ovaj puta u sklopu 19. kola protiv Radnika iz Križevaca. Zadnji put su pomagali maloj curici Hani Šantl, a ovaj put pomažu teško bolesnom dječaku, Martinu Tkalec. Ulaznice se neće skupljati, nego samo dobrovoljni prilozi. (tc)