Sport 29.11.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

KOŠARKA: Međimurju derbi

KOŠARKA
A-2 LIGA SJEVER
Međimurju derbi
Međimurje je unutar deset dana i po drugi puta igralo protiv Podravca iz Virja. Prvo su bili bolji u kupu, a sada su na domaćem terenu bez prevelikih poteškoća i po drugi puta slavili. Rudar Cimper je uvjerljivo dobio Koprivnicu i ostvario svoju četvrtu pobjedu u nizu. Čakovec je doživio treći poraz u nizu, poraženi su na gostovanju u Križevcima kod Radnika.
U ostalim utakmicama 7. kola, nije bilo nikakvih iznenađenja. Ivančica je očekivano slavila u Ludbregu kod Grafičara, Petar Zrinski iz Vrbovca uvjerljivo je, na domaćem terenu dobio Bjelovar, dok je Vindija slavila na gostovanju kod Mladosti u Đurđevcu.
Međimurje i Vindija su jedine momčadi bez poraza, ali će se sljedeći tjedan i to promjeniti kada te dvije ekipe igraju međusobno u Varaždinu. Utakmica bi trebala biti u nedjelju, a Međimurje će biti znatno oslabljeno jer im navodno neće moći igrati Mario Novak-Medo zbog bolesti.
MEĐIMURJE-PODRAVAC 91-80
(31-19; 17-17; 21-17; 22-27)
Međimurje: Novak N. 0, Pustić -, Novak Mar. 11, Miko 11, Krajačić 27,Zaspan 4, Fodor 18, Krištofić -, Biševac 13, Lončarić -, Jelenić 0, Novak Mat. 7, Trener: Šopar S.
Međimurje je u derbiju kola, došlo do pobjede bez nekih većih poteškoća. Treba spomenuti da su igrali bez svog kapetana, Maria Novaka-Mede, koji je bolestan, a vjerojatno neće igrati i u sljedećem kolu u derbiju protiv Vindije. Prvu četvrtinu igrači Međimurja riješili su u svoju korist sa 12 koševa razlike, a zabili su čak 31 poen u prvoj četvrtini. Druga je četvrtina bila izjednačena pa se na poluvrijeme odlazi sa istom razlikom kao i nakon prve četvrtine. Međimurje je bilo bolje u trećoj četvrtini, imali su i više od 20 razlike prednosti, ali se uporni podravac ne predaje, a prednost Međimurja je nakon 30 odigranih minuta 16 koševa. Spomenimo da su suci u ovoj utakmici sudili puno tehničkih pogrešaka, gosti su ih dobili par, a kod Međimurja je isključen bio Boris Zaspan u posljednjoj četvrtini, ali treba spomenuti, potpuno nezasluženo. Gosti su dobili zadnju četvrtinu sa 5 koševa razlike i ublažili malo poraz. Završilo je sa +11 za Međimurje. Domaće su do pobjede predvodili, odlični Krajačić sa 27 koševa, dok je Fodor dodao 18.
RUDAR CIMPER-KOPRIVNICA 91-69
(18-8; 29-16; 24-23; 20-22)
Rudar Cimper: Varga 21, Kraljić 6, Perčić 0, Hrkač 19, Radiković 11, Cilar 4, Bedi 0, Dodlek 3, Tkalec 9, Frančić 7, Srnec 11, TRENER: Damjanović B.
Odlučno su košarkaši Rudar Cimpera ušli u utakmicu, poveli su 7-0, a prvu četvrtinu su završili sa 10 koševa razlike. Do poluvremena su na zadovoljstvo mnogobrojne publike još povisili svoju prednost na razlike. Kada su u drugom poluvremenu otišli na visokih 28 koševa razlike, uslijedilo je malo opuštanje, težilo se atrakciji pa je dosta lopti završilo ili protivniku u rukama ili promašenim polaganjima, što su gosti iz Koprivnice iskoristili i smanjili na 18 koševa razlike. Zadnje dvije minute ipak ozbiljnija igra domaćih za konačnih +22. Posljednju utakmicu za Rudar Cimper odigrao je Miljenko Kraljić-Šiljo, koji se oprostio od aktivnog igranja. Vodstvo kluba i suigrači mu zahvaljuju na lijepim godinama koje su proveli skupa. Bila je ovo četvrta pobjeda Rudar Cimpera u sezoni i četvrta u nizu. Podsjetimo, prošle su sezone imali 4 pobjede ukupno u cijeloj sezoni. Kod Rudar Cimpera najraspoloženiji su bili Varga sa 21 košem i Hrkač sa 19.
RADNIK-ČAKOVEC 86-79
(20-22; 21-16; 21-18; 24-23)
Čakovec: Horvat S. 12, Terek M. 0, Prprović L. 32, Megla M. 12, Wrana R. 9, Juras S.(cap.) 4, Ostoja D. 10, Brdar M. -, Vehtersbah-Stojan M. -, Drk I. 0 TRENER: Kovačić B.
Čakovec je na gostovanje u Križevce otišao oslabljen, bez Kranjčeca, Darka Tereka, Ganzera i juniora Fečkeša. Da su imali samo Kranjčeca, vjerojatno bi došli do pobjede, ovako su izgubili treću u nizu. Bio je bolji Čakovec u prvoj četvrtini, dobio je minimalno sa 2 koša prednosti. Radnik bolji u ostalim četvrtinama, na poluvrijeme se otišlo sa +3 u njihovu korist, na kraju treće je bilo +6, a na kraju utakmice +7. Žalili su se igrači Čakovca na jako loše suđenje zagorskog para Papec-Papp. Odlično je za Čakovec igrao Luka Prprović, postigao je čak 32 poena, Megla i Horvat su dodali svaki po 12 koševa, no nažalost nije bilo dovoljno.
Ostali rezultati 7. kola: Grafičar-Ivančica 75-89, Mladost-Vindija 53-66, Petar Zrinski-Bjelovar 102-77.
12. GRAFIČAR 7 0 7 454:699 7
Parovi 8. kola: Čakovec-Koprivnica, Ivančica-Rudar Cimper, Bjelovar-Grafičar, Podravac-Petar Zrinski, Vindija-Međimurje, Radnik-Mladost.

C-1 LIGA
Mladost zabila 35
Nije se igrao rukomet u Prelogu, bila je to košarkaška utakmica. Domaći Prelog ostavio je goste iz Ivanovca na samo 35 postignutih koševa u cijeloj utakmici, dok su oni bili malo bolji i zabili 53. Posljednja četvrtina završena je u korist Preloga, rezultatom 7-6. Mladost je imala dva dvoznamenkasta strijelca, Drk je zabio 13, Vehtersbah-Stojan 10, a Prelog samo jednog, Poredoš je zabio 25, samo 10 manje nego cijela ekipa Mladosti.
Kotoriba je doživjela novi poraz, na domaćem terenu su izgubili od vodeće Međimurje Globetke koji su i dalje bez poraza. Kotoriba je i dalje bez pobjede, a da nesreća bude veća, ostali su i bez dva najbolja strijelca, ispisnicu iz kluba zatražio je Zlatar, a najbolji igrač Kotoribe Zvošec ima velikih problema sa gležnjem i pitanje je kada i ako će se vratiti na parkete.
Dubravčan je očekivano slavio protiv Međimurja II na domaćem terenu, a Donji Kraljevec je iznenađujuće izgubio kod kuće od gostiju iz Nedelišća.
Rezultati 7. kola: Mladost-Prelog 35-53, Kotoriba-Međimurje Globetka 56-68, Dubravčan-Međimurje II 84-73, D.Kraljevec-Nedelišće 55-62.

(16:15,10:9,13:8,23:11)
RIJEKA,21.studeni 2011. dvorana OŠ Dinko Lukarić, gledatelja 35.
Suci: Baki L. (rijeka) i Lazarević L. (Rijeka)
Opunomoćenik HKS-a: Miletić Ž. (Rijeka)
RIJEČANKA: ŠVEC L., MAROŠEVIĆ M. 16, ROGOZNICA Ž., GRCE M. 10, LUSIČIĆ T., BOŽIČEVIĆ D., MRŠIĆ E., BABELJ K., POLIĆ M. (cap.) 18, RESTOVIĆ N., GRKOVIĆ M. 3, SLAVICA I. 15 – trener Kukić I.
RADOST: TKALEC I. 4, HLEBEC I. 4, BALOG D. (cap.) 19, ŠMITRAN E. 2, HOZJAN D. 1, KUČEK S. 7, KRANJČEC J., BOGDAN A., ŽIVKOVIĆ V. 4, ŽIVKOVIĆ A. 2 – trener Levačić Ž.
Išle su košarkašice Radosti sa velikim ambicijama u Rijeku, ali su se na kraju, na žalost vratile praznih ruku. Gubile su na poluvremenu samo 2 koša razlike, da bi se u drugom poluvremenu potpuno raspale, posebno u posljednjoj četvrtini koju su izgubile sa 23-11. Riječanka je na kraju dobila Radost sa visokih 19 koševa razlike, 62-43. Kod Radosti najbolja Dejana Balog sa 19 koševa, ali je suigračice nisu pratile, a sa samo jednom raspoloženom igračicom teško da se može dobiti nekoga.

JUNIORSKA LIGA
Odigrali zaostale utakmice
Juniori su odigrali zaostale utakmice 3. i 6. kola i redovno 7. kolo, Donji Kraljevec i Rudar Cimper međusobnu će utakmicu 7. kola odigrati u srijedu u Donjem Kraljevcu.
Zaostala utakmica 3. kola: Grafičar-Dubravčan 79-84.
Zaostala utakmica 6. kola: Kotoriba-Grafičar 48-92.
Rezultati 7. kola: Vindija-Kotoriba 83-44, D.Kraljevec-Rudar Cimper (srijeda).