Sport 08.12.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

KOŠARKA: Međimurju derbi

KOŠARKA
A-2 LIGA SJEVER
Međimurju derbi
Pred prepunom dvoranom u Varaždinu, košarkaši Međimurja preokrenuli su vodstvo domaćina od 12 koševa razlike i slavili veliku pobjedu. Rudar Cimper vratio se sa gostovanja u Ivancu poražen, nakon 4 uzastopne pobjede. Čakovec je očekivano slavio protiv Koprivnice na domaćem terenu, malo teže od očekivanog. U ostalim utakmicama treba spomenuti novi kiks Podravca iz Virja koji je poražen na domaćem terenu od Petra Zrinskog iz Vrbovca. Bjelovar je očekivano pregazio Grafičar iz Ludbrega i tako ostvario svoju prvu pobjedu. Radnik je bio bolji od Mladosti.
VINDIJA-MEĐIMURJE 73-78
(23-11; 11-26; 12-20; 27-21)
MEĐIMURJE: Novak N. 0, Pustić L.-, Novak M. 9, Krajačić D. 5, Zaspan B. (cap.) 2, Fodor G. 4, Krištofić P.- Biševac V. 23, Lončarić M.- Jelenić G. 0, Novak M. 19, TRENER: Šopar S.
Nervozno su oba sastava krenula u utakmicu, što je rezultiralo malim brojem koševa. U takvoj igri bolje se snalaze domaći koji prvu četvrtinu završavaju sa visokih 12 koševa prednosti. Kada još dodamo da za Međimurje nije igrao Mario Novak-Medo, a na klupi je sjedio sa bandažiranim prstima lijeve ruke i Danijel Krajačić, nije se dobro pisalo igračima čakovečkog sastava. Ključan potez utakmice, mogli bi tako reći desio se u drugoj četvrtini kada trener Međimurja, Šopar u igru uvodi Matiju Novaka (mlađeg Medu) i ozljeđenog Krajačića, koji podižu agresivnost obrane, a Medo svojim dalekometnim tricama i odlični junior Miko, polaganjima, potpuno preokreću rezultat i već na poluvremenu imaju vodstvo od 3 koša razlike. Drugo poluvrijeme, iskusna ekipa Međimurja stalno vodi, između 7 i 12 koševa razlike, odlično u tom periodu igra Biševac, koji se iskupio za par promašenih polaganja na početku utakmice, Medo i dalje pogađa iza linije za tri poena, a domaća Vindija pod kraj utakmice sa agresivnom obranom uspijeva smanjiti zaostatak na konačnih -5, koji im ako ništa drugo, ostavljaju neku nadu za uzvratnu utakmicu u drugom dijelu sezone, ali to će im biti jako teško, ako znatno ne podignu razinu igre. Međimurje su do velike pobjede u derbiju predvodili Vedran Biševac sa 23 poena, Matija Novak-Medo sa 19 i junior Miko sa 16 postignutih koševa.
IVANČICA-RUDAR CIMPER 75-61 (15-12; 18-21; 23-18; 20-10)
RUDAR CIMPER: Varga 18, Vinko Novak 0, Frančić 0, Perčić 0, Hrkač 16, Radiković 3, Cilar 1, Bedi 1, Dodlek 0, Tkalec 13, Bogdan 4, Srnec 5, TRENER: Damjanović B.
Očekivali su u Rudar Cimperu petu uzastopnu pobjedu, ali uz lošu šutersku večer pojedinih igrača (Dodlek 0 poena, junior Radiković 3) i čudan sudački kriterij, gdje su domaćini u prvom poluvremenu imali samo 5 osobnih pogrešaka, igrači Rudara čak 3 puta više. Kada domaća momčad ne uđe u bonus niti u drugoj, niti u trećoj četvrtini, nego samo u prvoj i u zadnjim sekundama posljednje četvrtine jer je tek onda sudac Malogorski počeo suditi osobne igračima Ivančice, dok se za čistu nesportsku osobnu pogrešku ista ne sudi, nego se upozorava domaćeg igrača da ne radi takav prekršaj jer će mu sljedeći puta suditi nesportsku, onda se teško može očekivati pobjeda. Rudar Cimper je na poluvremenu imao izjednačen rezultat, na 5 minuta do kraja bili su na 6 koševa zaostatka, na kraju je završilo sa uvjerljivih +15 za domaće. Alen Varga najbolji kod Rudara sa 18 koševa, Hrkač je uz loš postotak šuta zabio 16, treba spomenuti i njegovo prekrasno zakucavanje kakvo se rijetko viđa i na prvoligaškim terenima, a kapetan momčadi Tkalec dodao je 13 poena.
ČAKOVEC-KOPRIVNICA 83-75 (18-24; 28-16; 17-17; 20-18)
ČAKOVEC: Horvat 7, Terek M. -, Prprović 32, Megla 7, Kranjčec 8, Ganzer 2, Juras 7, Vehtersbah-Stojan -, Wrana 0, Terek D. 5, Fečkeš 10, Drk 5, Trener: Bruno Kovačić
Čakovec, koji je igrao bez prvog centra Ostoje, teže od očekivanog došao je do pobjede protiv mlade ekipe Koprivnice. Iznenadili su opuštenost domaćih igrača u prvoj četvrtini, igrači Koprivnice i dobili je sa 6 koševa razlike. Uozbiljili su se igrači Čakovca u drugoj četvrtini i uvjerljivo je dobili sa 12 koševa razlike i na poluvrijeme se otišlo sa +6. Očekivalo se da u nastavku Čakovec povisi svoju prednost i mirno privede utakmicu kraju, ali na krilima Ivandića koji je ukrao puno lopti bekovima Čakovca, Koprivnica je tu negdje. Imao je Čakovec tokom drugog poluvremena konstantno oko 10-ak poena razlike, da bi na kraju završilo pobjedom Čakovca od 8 koševa razlike. Opet je odlično odigrao Prprović koji je postigao 32 poena, jedini dvoznamenkasti uz njega bio je junior Fečkeš sa 10 zabijenih koševa.
Ostali rezultati 8. kola: Bjelovar-Grafičar 108-64, Podravac-Petar Zrinski 75-78, Radnik-Mladost 98-83.
12. GRAFIČAR 8 0 8 518:807 8
Parovi 9. kola: Mladost-Čakovec, Međimurje-Radnik, Petar Zrinski-Vindija, Grafičar-Podravac, Rudar Cimper-Bjelovar, Koprivnica-Ivančica.

C-1 LIGA SJEVER
Poraz Preloga
Košarkaši Preloga poraženi su u lokalnom derbiju u Donjem Kraljevcu u napetoj utakmici sa 2 koša razlike. Ivanović sa 26 poena predvodio D.Kraljevec, Poredoš sa 20 najbolji kod Preloga.
Međimurje Globetka je dobila Nedelišće sa 14 poena viška, a porazom Preloga još su više učvrstili prvo mjesto na ljestvici pa već sada možemo reći da sugotovo sigurno prvaci iako je liga tek na polovici.
Mladost je uvjerljivo razbila Međimurje II, dopustili su gostima samo 37 postignutih poena.
Dubravčan je u susjednom derbiju porazio Kotoribu, koja i dalje nezna za pobjedu niti nakon 8 odigranih kola.
Rezultati 8. kola: Međimurje Globetka-Nedelišće 73-59, Donji Kraljevec-Prelog 61-59, Mladost-Međimurje II 62-37, Dubravčan-Kotoriba 68-52.
1. MEĐ. GLOB. 8 8 0 602:435 16
2. PRELOG 8 6 2 478:431 14
3. DUBRAVČAN 8 6 2 516:484 14
4. D. KRALJEVEC 8 4 4 525:520 12
5. NEDELIŠĆE 8 4 4 482:514 12
6. ML. IVANOVEC 8 3 5 455:476 11
7. MEĐIMURJE II 8 1 7 478:573 9
8. KOTORIBA 8 0 8 495:598 8