Sport 27.12.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:58.

KOŠARKA: Međimurju gradski derbi

A-2 LIGA-SJEVER
Međimurju gradski derbi
Košarkaši Međimurja slavili su u gradskom derbiju protiv Čakovca, a prvi dio sezone završili su na diobi odličnog trećeg mjesta zajedno s Petrom Zrinskim iz Vrbovca. Rudar Cimper doživio je uvjerljiv poraz od Podravca iz Virja. Ovo kolo bilo je posljednje u prvom dijelu prvenstva, slijedi pauza od tri tjedna, a 11. siječnja 2014. počinje drugi dio natjecanja.
MEĐIMURJE - ČAKOVEC 95:79
(19:11, 32:25, 23:19, 21:24)
Međimurje: Gašparić 4, Lepen 5, Novak 17, Svaty 9, Krajačić 24, Posavec, Jambrović 14, Pađan 18, Čibarić, Peti, Martinović 4
Čakovec: Goleš 2, Pustić 14, Ranteš, Novak 3, Kranjčec S. 18, Vrus 4, Hrkač, Drk 11, Vehtersbah 1, Kranjčec M. Keresteš, Kolovrat 26
Gradski derbi igran je samo par dana prije Božića kao i svake godine, a bolja je bila momčad Međimurja koja je na kraju slavila s 16 poena razlike. Igrači Međimurja koji su službeno bili domaćini u ovom dvoboju bolje su krenuli pred stotinjak gledatelja. Prvu četvrtinu dobili su s osam poena razlike, najviše zahvaljujući dobroj obrani koja je Čakovcu dopustila 11 poena u tom periodu. Drugu četvrtinu oba sastava su bila puno raspucanija u napadu, a to potvrđuje i ukupnih 57 poena koja su postignuta u tom periodu. Međimurje je opet bilo raspoloženije, postigli su čak 32 poena. Čakovec se nije uspio približiti niti u trećoj četvrtini koju je Međimurje dobilo s četiri poena razlike i ukupnu prednost povisilo na nedostižnih 19 poena razlike uoči posljednjih 10 minuta utakmice.

RUDAR CIMPER - PODRAVAC 49:98
(18:17, 6:24, 13:25, 12:32)
Rudar Cimper: Varga, Brodar 5, Sobočan L., Perčić, Antolović, Radiković 22, Bedi 8, Vinko Nivak, Dodlek 14, Levačić, Sobočan D., Bogdan
Spomenimo kako je malo falilo da se ova utakmica ne igra jer je par dana prije utakmice, Rudar Cimper bio suspendiran zbog dugovanja prema savezu. Tek u petak navečer košarkašima iz Murskog Središća dopušteno je da igraju. Rudar Cimper je u ovoj utakmici nastupio sa samo sedam igrača zbog ozljeda i bolesti pojedinih igrača. Ovaj su susret tako propustili Alen Varga, David Bogdan, Denis Sobočan, Tomislav Levačić, Leon Antolović i Filip Lesar što je dodatno oslabilo ionako slabi Rudar Cimper u ovoj godini.
Unatoč problemima, igrači Rudar Cimpera počeli su jako dobro. Vodili su tokom cijele prve četvrtine, a na kraju je i dobili s minimalnih 18:17. Dobro su se držali i u drugoj četvrtini, točnije u prvih pet minuta, a onda je do izražaja počela dolaziti kvaliteta gostiju te šira klupa i snaga.
Ostali rezultati 11. kola: Vindija - Koprivnica 103:81, Mladost - Grafičar 75:114, Radnik - Bjelovar 82:91, Petar Zrinski - Ivančica 87:63.