Sport 10.12.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:35.

KOŠARKA: Međimurju i treći derbi

Košarkaši Međimurja dobili su i treći derbi u nizu, ovog puta pala je najskuplja ekipa Lige, Križevci, pa je tako Međimurje mali koračić do naslova i to nakon 9 odigranih kola. Čakovec je poražen na nezgodnom gostovanju u Bjelovaru, dok je Nedelišće dobilo jednu od najslabijih ekipa lige Mladost iz Đurđevca u gostima.

MEĐIMURJE - KRIŽEVCI 83:74
(15-11; 20-11; 19-26; 29-26)
Međimurje: Jelenić G. -, Terek M. 2, Novak Mar. 7, Vugrinec D. 12, Hrkač A. 25, Zaspan B. 3, Hrkač N. 11, Čajić I. 0, Turk A. -, Novak Mar. 12, Novak Man. 4, Golubić A. 7
Košarkaši Međimurja pred prepunom dvoranom dobili su Križevce koji su na početku sezone bili glavni favorit za naslov (samoproglašeni), pa su onda ti Križevci doživjeli već četvrti poraz u devet kola. Međimurje je ovom pobjedom jako blizu naslova i prvenstvo je već praktički riješeno. Najbolji u redovima Međimurja, najmlađi, Andrija Hrkač s 25 poena, po 12 su dodali iskusni Mario Novak-Medo i Dejan Vugrinec, dok je Andrijin stariji brat Nikola postigao 11 koševa. To je bila četvorka koja je vodila Međimurje do 9 pobjede iz isto toliko utakmica.

BJELOVAR - ČAKOVEC 84:70
(18-22; 26-18; 19-6; 21-24)
Čakovec: Horvat S. 14, Škrobar -, Prprović L. 12, Megla M. 13, Prprović M. 6, Golubić N. 2, Juras S. 9, Lončarić M. 0, Biševac -, Ostoja D. 11, Valkaj 3
Dobro je Čakovec ušao u utakmicu, dobili su prvu četvrtinu sa 4 poena razlike. Bjelovar dobiva drugu četvrtinu sa 8 poena razlike i na odmor odlaze sa 4 poena prednosti, a onda je došla loša treća četvrtina u kojoj je Čakovec postigao samo 6 poena, primio 19 i tu je utakmica bila riješena. Tih 17 razlike nakon 3 četvrtine Čakovec nije uspio stići u posljednjih 10 minuta, samo su uspjeli malo ublažiti poraz.

MLADOST - NEDELIŠĆE 92:108
(25-29; 23-15; 18-30; 26-34)
Nedelišće: Gospočić P. 12, Kocijan K. -, Posavec T. -, Maslić T. 40, Nakić A. 14, Šegović I. /cap/ 0, Bašek V. -, Štefić D. 18, Bačić F. 24, Golik I. -
Košarkaši Nedelišća su se mučili sa domaćinima u prvom poluvremenu, da bi u drugom bili uvjerljivi i na krilima fenomenalnog Maslića koji je postigao 40 koševa dolaze do pobjede od 16 poena razlike. Kod Nedelišća su još dobro odigrali Bačić sa 24 poena i iskusni Štefić sa 18.
Ostali rezultati 9. kola: Grafičar - Vindija 76:99, Petar Zrinski - Podravac 85:73, Radnik - Ivančica 63:71.

Prvi poraz Preloga
Košarkaši Preloga doživjeli su prvi poraz i to na domaćem terenu u derbiju od Dubravčana koji je imao veliku potporu svojih navijača. Porazom Preloga na vrh ljestvice ponovo je zasjelo Mursko Središće koje je uvjerljivo dobilo Mladost sa 35 poena razlike. Kotoriba je dobila Grafičar 7 poena razlike iako je 3 minute do kraja bilo +23, domaći su se malo opustili na kraju. Međimurje Globetka je demolirala Cesticu dok je Donji Kraljevec poražen od Koprivnice na domaćem terenu.
Rezultati 7. kola: Kotoriba - Grafičar 77:70, M. Središće - Mladost 89:54, Međimurje Globetka - Cestica 93:48, Prelog - Dubravčan 51:65, Vinica - Lepoglava 59:75, D. Kraljevec - Koprivnica 69:77.
POREDAK: 1. Mursko Središće 11 (5-1), 2. Dubravčan 11 (5-1), 3. Kotoriba 11 (5-1), 4. Prelog 11 (5-1), 5. Lepoglava 10 (4-2), 6. Međimurje Globetka 10 (4-2), 7. Grafičar 9 (3-3), 8. Donji Kraljevec 8 (2-4), 9. Mladost 8 (2-4), 10. Koprivnica 8 (2-4), 11. Vinica 6 (0-6), 12. Cestica 6 (0-6).