Sport 03.12.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:35.

KOŠARKA: Međimurju novi derbi

A-2 LIGA SJEVER
Međimurju novi derbi
Košarkaši Međimurja odigrali su i drugi derbi u samo dva tjedna. Nakon što su prošlog tjedna dobili Podravac na domaćem terenu, sada su gostovali kod još jačeg protivnika, Vindije u Varaždinu i opet su pobijedili, pa su tako sada usamljeni na prvom mjestu i jedina su ekipa bez poraza. Sljedećeg tjedna slijedi im i treći derbi u nizu, protiv Križevaca, a pobijede li i u toj utakmici, gotovo sigurno postaju prvaci. Čakovec je teškom mukom došao do pobjede protiv posljednjeg na ljestvici, Radnika iz Križevaca od samo 2 poena razlike. Nedelišće je teško poraženo na gostovanju u Vrbovcu kod Petra Zrinskog sa 35 poena razlike.
VINDIJA - MEĐIMURJE 71:80
(17-32, 16-14, 21-21, 17-13)
Međimurje: Turk D. -, Terek M. 0, Novak Mario ml. 5, Vugrinec D.(cap.) 13, Hrkač A. 14, Zaspan B. 3, Hrkač N. 10, Vurušić I. -, Martinović D. -, Novak Mario st. 16, Novak Manuel 9, Golubić A. 10
Košarkaši Međimurja odigrali su prvu četvrtinu kao u snovima. Što god su uputili na koš, sve je ušlo i praktički su već u prvoj četvrtini riješili pitanje pobjednika ovog velikog derbija. Nakon prve četvrtine imali su 15 koševa viška, a postigli su čak 32 poena. Održavali su visoku prednost igrači trenera Srećka Šopara sve do posljednje četvrtine, kada je uslijedilo malo opuštanje pa je Vindija to iskoristila i približila se na samo 5 poena zaostatka, ali onda stupa na scenu najiskusniji, Dejan Vugrinec i pogađa bitnu tricu kojom Međimurje odlazi na 8 poena prednosti i tu je utakmica definitivno riješena. Međimurje je imalo čak 5 dvoznamenkastih igrača, najviše je zabio povratnik nakon bolesti Mario Novak-Medo, 16 koševa. 14 je dodao sve bolji mlađi Hrkač, Andrija, kapetan Vugrinec je zabio 13, dok su Nikola Hrkač i Aleksandar Golubić postigli po 10 poena. Novi derbi slijedi košarkašima Međimurja u subotu kada im dolazi u goste najskuplja ekipa lige Križevci, dobiju li to, blizu su naslova prvaka. Utakmica se igra u subotu (5.12.) s početkom u 17.30 sati u dvorani II. OŠ. Ukoliko će se termin utakmice promjeniti, možete provjeriti na internet stranicama kluba www.kk-medjimurje.com.
ČAKOVEC - RADNIK 69:67
(12-16, 19-15, 17-19, 21-17)
Čakovec: Horvat S.12,Wrana R.-,Prprović L.6,Megla M.14,Prprović M.7,Golubić N.5,Juras S.14,Lončarić M.0,Kanižaj A.0,Karpov V.1,Ostoja D.10,Vehtersbah S.P.-
Čakovec je ugostio posljednje plasirani Radnik iz Križevaca i po riječima predsjednika kluba Maria Vehtersbaha, njegovi su igrači podcijenili protivnika i ušli u susret “lako ćemo”, a to im se na kraju skoro i osvetilo. Gosti dobivaju prvu četvrtinu sa 4 poena prednosti, Čakovec uzvraća u drugoj istom mjerom pa je na poluvremenu rezultat poravnan. Radnik se ne predaje i nakon treće četvrtine ima prednost od 2 poena. Velika borba se vodila u posljednjoj četvrtini, ali do izražaja na kraju dolazi iskustvo igrača Čakovca koji dobiva utakmicu sa 2 poena prednosti. Matija Megla je postigao 14 poena, isto je dodao i iskusni Samir Juras, dok je Saša Horvat postigao 12 koševa.
PETAR ZRINSKI - NEDELIŠĆE 103:68
(24-25, 29-17, 21-15, 29-11)
Nedelišće: Gospočić 14, Kocijan 0, Đunđuš 0, Posave 0, Maslić 20, Nakić 4, Šegović 0, Fekonja -, Štefić 9, Šamarija 0, Bačić 21, Golik 0
Nitko nije mislio da će Nedelišće nakon prve četvrtine koju su riješili u svoju korist sa 24-25 doživjeti pravi potop na gostovanju u Vrbovcu, ali upravo se to desilo. Trener Bruno Kovačić ostao je bez svog najboljeg igrača, razigravača Radosavljevića, a to je očito bio hendikep koji nisu mogli nadoknaditi u ovoj utakmici. Domaći već na poluvremenu vode sa 11 poena razlike, na kraju treće je bilo -17, dok je u posljednjoj četvrtini Nedelišće potpuno potonulo izgubivši tu dionicu igre sa 29-11 za krajnjih -35. Bačić je postigao za Nedelišće 21 poen, Maslić je dodao 20, a Gospočić 14. Premalo raspoloženih igrača za malo bolje zaprijetiti Vrbovcu.
Ostali rezultati 8. kola: Ivančica - Mladost 81:47, Podravac - Grafičar 106:76, Križevci - Bjelovar 101:76.
12. Radnik 8 1 7 -137 9
Parovi 9. kola: Bjelovar - Čakovec, Međimurje - Križevci, Grafičar - Vindija, Petar Zrinski - Podravac, Mladost - Nedelišće, Radnik - Ivančica.

B-1 LIGA SJEVER
Prelogu derbi
LEPOGLAVA - PRELOG 55:80
Košarkaši Preloga igrali su derbi kola u Lepoglavi, gdje su na kraju uvjerljivo pobjedili sa čak 25 koševa prednosti i jedina su momčad bez poraza do sada u ligi. Nakon prve 3 četvrtine Prelog je imao 8 poena prednosti, da pi potpuno razbili domaćina u posljednjih 10 minuta igre, a taj su period dobili sa 17 koševa razlike. Kod Preloga najbolji sve bolji Lino Pustić sa 23 poena, dok je Ciglar zabio 17, a trener-igrač Vedran Šarić je dodao 16, Blažona nije zabio niti jedan poen, ali je imao oko 20 skokova, više od cijele domaće ekipe. Sljedećeg vikenda slijedi pravi derbi kada Prelog dočekuje Dubravčan iz Donje Dubrave.
CESTICA 2000 - M. SREDIŠĆE 45:76
M. Središće je gostovanje u Cestici odradilo sa “pola gasa”. Iako bez Srneca i Kutnjaka komarci su uvjerljivo riješili utakmicu protiv posljednje plasirane Cestice. Tokom prve tri četvrtine središćanci održavaju prednost na desetak poena, da bi im samo posljendjih 10 minuta ozbiljne igre bilo dovoljno za visoku prednost. Posljednju četvrtinu komarci su dobili sa 27-7 i na kraju pobijedili sa 76-45. Najbolji kod M. Središća Miljenko Kraljić i mladi Tomislav Radiković.
MEĐIMURJE GLOBETKA -
DUBRAVČAN 64:73
Dubravčan se dugo mučio sa Globetkom, 8 minuta do kraja je bio rezultat izjednačen, 51-51. Na kraju je ipak kvaliteta gostiju došla do izražaja pa Dubravčan dobiva utakmicu sa 9 poena prednosti. Sljedećeg vikenda slijedi i treće gostovanje u nizu za Donju Dubravu kada igraju sa neporaženim Prelogom.
GRAFIČAR - D. KRALJEVEC 70:56
Donji Kraljevec iznenađujuće je izgubio u Ludbregu kod mlade ekipe Grafičara II. Nastavljaju sa igrama toplo-hladno, koji je razlog tome treba pitati ljude u klubu.
MLADOST - KOTORIBA 69:85
Kotoriba je na gostovanju kod Maldosti iz Ivanovca pobijedila. Fali još iskustva domaćim igračima da bi u svojoj prvoj sezoni u ligi ozbiljnije zaprijetili momčadima iz gornjeg dijela ljestvice, dok Kotoriba i dalje odlično gura i nalazi se na diobi drugog mjesta sa M. Središćem i Dubravčanom.
Preostali rezulta 6. kola: Koprivnica - Vinica 92:55.
POREDAK: 1. Prelog 12 (6-0), 2. Mursko Središće 11 (5-1), 3. Dubravčan 11 (5-1), 4. Kotoriba 11 (5-1), 5. Grafičar II 9 (3-3), 6. Lepoglava 9 (3-3), 7. Međimurje Globetka 9 (3-3), 8. D. Kraljevec 8 (2-4), 9. Mladost 8 (2-4), 10. Koprivnica 7 (1-5), 11. Vinica 6 (0-6), 12. Cestica 2000 6 (0-6). (Teo Cilar)