Sport 28.01.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:36.

KOŠARKA: Nedelišće zamrznuto na -90!

A-2 LIGA SJEVER

Košarkaši Nedelišća gostovali su u Virju kod trećeplasiranog Podravca gdje su doživjeli vjerojatno najveći poraz u povijesti A-2 lige sjever od čak 90 koševa razlike! Međimurje je i dalje bez poraza, ovaj put su lagano dobili Petar Zrinski iz Vrbovca na domaćem terenu. Čakovec je očekivano slavio na gostovanju u Ludbregu kod Grafičara.
PODRAVAC - NEDELIŠĆE 142:52
(37:14, 36:10, 26:19, 43:9)
Nedelišće: Gospočić 11 (1), Nakić 6, Posavec, Glumac 6, Šegović 3, Štefić 3, Đunđuš 5, Šamarija 18, Bašek, Golik. Trener: Bruno Kovačić
Nedelišće je doživjelo pravi potop na gostovanju u Virju. Izgubili su s nevjerojatnih 90 koševa razlike, a primili su čak 142 koša. Rekordan poraz i rekord u najviše primljenih poena. Nedelišće je u prvom dijelu sezone dovelo 4 pojačanja, u drugom dijelu sezone ostali su samo na Šamariji. Nedelišću tek slijede u sljedećih par kola najjače momčadi kao što su Međimurje, Križevci, Vindija...
MEĐIMURJE - PETAR ZRINSKI 94:66
(24:20, 29:23, 27:12, 14:11)
Međimurje: Vurušić 0, Terek 0, Novak Marek 5, Vugrinec 10, Hrkač Andrija 21, Čajić -, Hrkač Nikola 17, Turk -, Martinović 0, Novak Mario 22, Novak Manuel 12, Golubić 7
Međimurje je došlo do nove lagane pobjede. Dobili su Vrbovec sa 28 koševa razlike, a kakva takva neizvjesnost trajala je samo prvo poluvrijeme koje je završilo sa 10 poena razlike za Međimurje. U nastavku utakmice igrači Međimurja odigrali su još bolje u obrani, pa su tako u drugih 20 minuta igre primili samo 23 poena i uvjerljivo pobjedili. Najbolji kod Međimurja, Novak Mario-Medo s 22 poena, te braća Hrkač, Andrija s 21 i Nikola sa 17 poena.
GRAFIČAR - ČAKOVEC 59:68
(13-13, 18-25, 13-13, 15-17)
Čakovec: Novak 0, Kranjčec 16, Prprović L.-, Megla 8, Prprović M. 6. Golubić 9, Juras 8, Biševac 12, Wrana 0, Ostoja 9
Čakovec je na gostovanju u Ludbregu ostvario svoju osmu pobjedu i preskočio je Petar Zrinski na ljestvici te se sada nalazi na 5. mjestu ljestvice. Bila je to utakmica na mali broj poena, a i ujedno prvi susret Saše Horvata protiv svog dojučerašnjeg kluba, Čakovca. Saša je do sada igrao za Čakovec, a od početka ove godine prešao je u redove Grafičara iz Ludbrega.
Ostali rezultati 13. kola: Bjelovar - Mladost 101:75, Križevci - Radnik 79:55, Vindija - Ivančica 71:53.

Završen prvi dio
Završio je prvi dio prvenstva u B-1 ligi sjever. Prvo mjesto dijele Dubravčan i Mursko Središće sa 9 pobjeda i 1 porazom, dok je Prelog odma do njih sa 8 pobjeda i 2 poraza.
PRELOG - MURSKO SREDIŠĆE 61:64
(8-12, 20-10, 17-20, 16-22)
Odmah nakon prve četvrtine koje je M. Središće dobilo s 8-12 se vidjelo da će to biti utakmica na mali broj poena. Prelog je u drugoj četvrtini prešao u obrani na zonu, a igrači M. Središća nisu mogli pogoditi ništa izvana, postigli su samo 10 poena u tom dijelu igre, Prelog 20 i na poluvrijeme se odlazi s prednošću Preloga 28-22. Prelogu su probleme stvarale osobne pogreške najbitnijih igrača, a već u drugoj četvrtini su zbog 5 prekršaja ostali bez Blažone, prvog centra. Iako bez njega, Prelog je držao vodstvo tokom cijelog drugog poluvremena, minutu i pola do kraja su imali 61-58, a onda se budi Saša Srnec koji svojom jedinom tricom na utakmici izjednačava rezultat. Sljedeći napad se M. Središće brani, Prelog radi faul na Vargi, koji pogađa samo prvo slobodno bacanje za vodstvo. M. Središća 62-61, drugo promašuje, ali M. Središće uzima loptu i ima novi napad u kojem Srnec opet poentira za 64:61. Posljednji napad ima Prelog, Brdar pokušava tricom preko Srneca i Mikulaja izjednačiti rezultat, ali lopta nije bila ni blizu obruča. Prelog je imao velikih primjedbi na suđenje jer su imali 28 osobnih pogrešaka, M. Središće 14, ali i igrali su puno agresivniju obranu i sa puno kontakata. M. Središće pak je uspjelo promašiti 15-ak slobodnih bacanja, što ekipa Preloga nije na kraju iskoristila.
DUBRAVČAN - LEPOGLAVA 92:71
Ekipe Dubravčana i Lepoglave zamjenile su domaćinstva, pa je tako Lepoglava u posljednjem kolu prvog dijela došla igrati u Donju Dubravu, a doma se vratila praznih ruku kao i sve ostale ekipe do sada koje su igrale u Donjoj Dubravi. Dubravčan je ostvario još jednu uvjerljivu pobjedu. Utakmica je bila riješena već u prvom poluvremenu kojeg je Dubravčan dobio sa 55-21.
DONJI KRALJEVEC - MLADOST 55:59
Utakmica je na početku bila izjednačena, s puno grešaka na obje strane. Drugo poluvrijeme ekipa Mladosti odlazi sa tri vezane trice Drka na 10 razlike. D. Kraljevec je uspio doći do -2, ali Mladost ipak dolazi do pobjede na kraju od 4 poena razlike. Uz Drka, odlično za ekipu Mladosti je odigrao i Vučaj. Kod Donjeg Kraljevca najbolji Zrna.
KOTORIBA - VINICA 89:60
Kotoriba je nakon par poraza u nizu pobijedila očekivano lagano Vinicu sa 29 poena razlike. Utakmica je bila riješena već nakon prvih 15-ak minuta igre.
MEĐIMURJE GLOBETKA - GRAFIČAR 77:50
Iskusna ekipa Međimurje Globetke nije imala problema protiv mlade i neiskusne ekipe Grafičara iz Ludbrega. Pobjeda na kraju od 27 koševa razlike.
Ostali rezultati 11. kola: Cestica 2000 - Koprivnica 62:115.