Sport 19.05.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

KOŠARKA: Nova dva poraza

Košarkaši Međimurja odigrali su dvije utakmice prošlog tjedna i obje su izgubili. Pvo su na domaćem terenu poraženi od prvoplasirane ekipe kvalifikacija, Alkara iz Sinja, a nakon toga su u Šibeniku izgubili u napetoj završnici 2 poena razlike.
MEĐIMURJE - ALKAR 76:86
(22:21, 21:24, 16:20, 17:21)
Čakovec - dvorana II. osnovne škole, gledatelja: 400. Suci: Muhvić, Grbac, Petrović
Međimurje: Klarić 19, Terek 3, Mario Novak Marek 7, Vugrinec, A. Hrkač, Zaspan 3, N. Hrkač 18, Bilinovac 7, Vurušić. Mario Novak Medo 11, Manuel Novak 5, Golubić 3.
Trener: Srećko Šopar
Odličan otpor pružili su košarkaši Međimurja najboljoj ekipi kvalifikacija, Alkaru iz Sinja. Dobilo je Međimurje prvu četvrtinu 22:21, a odlično su igrali i u drugoj četvrtini, koju su ipak dobili gosti s 3 poena razlike i tako se na odmor otišlo minimalnom prednošću gostiju od 2 koša razlike. Bilo je 43:45. Poveli su košarkaši Međimurja 47:45 u trećoj četvrtini, ali gosti odmah rade seriju 7-0 i odlaze na 5 poena razlike, a četvrtina završava rezultatom 59:65. Moglo je Međimurje čak i biti u vodstvu da nisu promašivali slobodna bacanja. Alkar u posljednjoj četvrtini radi veliku seriju i odlazi na visokih 19 razlike, bilo je 60:79. Do kraja utakmice košarkaši Međimurja samo su uspjeli smanjiti rezultat na pristojnih 76:86. Klarić je kod Međimurja zabio najviše, 19 koševa, a odlično ga je pratio Nikola Hrkač koji je postigao 18.
ŠIBENIK - MEĐIMURJE 89:87
(22:20, 26:17, 29:18, 12:32)
Šibenik - dvorana Baldekin, gledatelja 70. Suci: Paić, Peić i Gažić.
Međimurje: Klarić 31, Terek 3, Marek Novak 1, Vugrinec -, Zaspan 4, Hrkač 9, Bilinovac 12, Vurušić -, Medo Novak 13, Manuel Novak 0, Golubić 14. Trener: Srećko Šopar
Međimurje se dobro držalo na krilima Klarića u prvoj četvrtini koju su izgubili sa 2 poena razlike. Lošija druga četvrtina rezultirala donijela im je zaostatak od 11 poena na poluvremenu. Nastavak utakmice donosi dominaciju Šibenika, koji nakon tri odigrane četvrtine ima velikih 22 poena razlike. Trener Šibenika Kalpić, dao je u posljednjoj četvrtini priliku mlađim igračima koji manje igraju, a Međimurje je to iskoristilo i polako su smanjivali rezultat. Golubić i Klarić predvodili su veliku seriju Međimurja i na njihovim krilima dolaze do zaostatka 83:82 i imaju napad za vodstvo, ali Marek gubi loptu čim je prešao centar, a Šibenik pogađa slobodna bacanja za +3. Košem u posljednjoj sekundi Nikola Hrkač smanjuje za konačnih 89-87. Međimurje su u ovoj utakmici nosili Klarić sa 31 poenom, Golubić sa 14, dok je Medo Novak dodao 13 koševa.
1. Kvarner 7 6 1 +96 13
2. Alkar 7 6 1 +88 13
3. Šibenik 7 4 3 +9 11
4. Mladost 7 3 4 -18 10
5. Međimurje 7 1 6 -41 8
6. Belišće 7 1 6 -134 8
• Sljedeću utakmicu Međimurje igra u srijedu, 19. svibnja, na domaćem terenu protiv ekipe Kvarner 2010 iz Rijeke. Utakmica se igra u dvorani II. OŠ s početkom u 20 sati.