Sport 06.05.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

KOŠARKA: Nova dva poraza Međimurja

Prva košarkaška liga, košarkašima Međimurja, sve je dalje. Prošlog su tjedna nakon poraza u 1. kolu od Alkara u Sinju, poraženi i u 2. i 3. kolu. Prvo su u 2. kolu prošle srijede na domaćem terenu izgubili od Šibenika, da bi u subotu izgubili i od Kvarnera 2010. u Rijeci. Tri poraza u prva tri kola jako su udaljila Međimurje od jednog od prva dva mjesta koja vode u viši rang.
MEĐIMURJE - ŠIBENIK 78:87
(22:28, 11:22, 21:19, 24:18)
Čakovec - dvorana II. OŠ. Suci: Perlić, Paić, Gažić.
Međimurje: Klarić 23, Terek 8, Novak Mario, Vugrinec 1, Hrkač A., Zaspan 4, Hrkač N. 10, Bilinovac 2, Čajić, Novak Mario 23, Novak Manuel 7
Šibenik: Došen 3, Gracin, Širko, Bubalo 11, Vrlika 2, Mirčeta, Gaurina 25, Maleš 17, Sandrić 25, Vladović 4
Međimurje je u prvoj domaćoj utakmici kvalifikacija odigralo jako loše, te su zasluženo poraženi od ekipe Šibenika. Već nakon prvog poluvremena zaostajali su 17 poena i susret je već tu bio riješen. Loša obrana i loše izvođenje slobodnih bacanja glavni su razlog tako velikog vodstva nekad velikog kluba iz Šibenika, koji je stvorio velikog Dražena Petrovića. Drugo poluvrijeme Međimurje igra bolje pa su na dvije i pola minute do kraja susreta uspjeli doći do -6 (74-80), a nakon 2 promašena slobodna bacanja Gaurine, imalo je Međimurje napad da još više smanji rezultat i u potpunosti uđe u egal završnicu, ali nažalost nisu uspjeli.
KVARNER 2010 - MEĐIMURJE 88-:76
(24:23, 25:14, 18:23, 21:16)
Kvarner 2010: Pervan 14, Gaćeša 2, Ragsdale 8, Janković 18, Kapov, Jugo 9, Maruna 4, Pehar, Mance 9, Šamanić 11, Pušić 13, Didović
Međimurje: Klarić 20, Terek, Novak 4, Vugrinec, A. Hrkač 3, Zaspan 10, Bilinovac 11, N. Hrkač 7, Jelenić, Mar. Novak 16, Man, Novak 2, Golubić 3
Dobro su košarkaši Međimurja odigrali prvu četvrtinu koja je završila u korist Kvarnera s 24-23, ali nakon dobrih prvih 10 minuta, uslijedila je loša druga četvrtina. Međimurje je u tom periodu igre uspjelo zabiti samo 14 poena, dok su primili 25 i na poluvrijeme se otišlo vodstvom Kvarnera sa 12 poena razlike. Uspjelo je Međimurje u trećoj dionici gotovo prepoloviti -12 s poluvremena ali su Riječani predvođeni Jankovićem, koji je ubacio tri od Kvarnerovih pet trica, te Pušićem i Pervanom bili preiskusni da bi ispustili vodstvo. Slobodna bacanja Riječani su gađali odličnih 25/28.
Rezultati 3. kola: Šibenik - Belišće 86:68, Kvarner - Međimurje 88:76, Mladost - Alkar 47:77.
1. Alkar 3 3 0 +50 6
2. Kvarner 3 2 1 +52 5
3. Šibenik 3 2 1 +15 5
4. Mladost 3 2 1 -1 5
5. Međimurje 3 0 3 -33 3
6. Belišće 3 0 3 -83 3
• Kako se veli, dok se igra, sve je moguće. Da bi izgledi ostali “na životu” prvo se treba dobiti ekipa Belišća u utorak (4.5.) s početkom u 20 sati u dvorani II. OŠ u Čakovcu na jugu, a nakon te utakmice slijedi gostovanje u Zagrebu, u subotu (8.5.) protiv ekipe Mladosti (druga ekipa Cedevite).