Sport 24.01.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:00.

12. kolo:
VINDIJA - MEĐIMURJE 74:65
(22:18, 13:12, 17:16, 22:19)
Međimurje: Novak 20, Krajačić 17, Jambrović 13, Pađan 7, Lepen 4, Martinović 4, Gašparić, Svaty, Čibarić, Peti
Susjedni derbi igran je u Varaždinu gdje je domaća Vindija uzvratila Međimurju za poraz iz prvog dijela sezone. Spomenimo kako se Vindija pojačala za drugi dio sezone jer su im iz Ivančice došli Dino Skupnjak i Petar Zajec. Sve četiri četvrtine bile su izjednačene, a niti jedna nije završila s više od četiri poena razlike. Jedini problem za Međimurje bilo je to što je sve četvrtine dobila Vindija.
ČAKOVEC - IVANČICA 64:72
(20:17, 18:19, 16:15, 10:21)
Čakovec: Kolovrat 17, Kranjčec S. 15, Ranteš 10, Vehtersbah 6, Pustić 5, Drk 5, Valkaj 4, Novak 2, Keresteš, Kranjčec M.
Iako je Čakovec gotovo 35 minuta susreta bio u vodstvu, na kraju su slavili gosti iz Ivanca. Oba sastava nastupila su oslabljena. Čakovec je bio bez Nikole Hrkača, juniora Jakoba Vrusa, a u prvoj četvrtini ostali su i bez Igora Drka kojem je igrač Ivančice, Tomislav Hatlak slomio nenamjerno nos te ga čeka pauza od mjesec do dva. U posljednji period ušlo se s plus 3 za Čakovec koji je u posljednjoj četvrtini posustao, postigao tek deset poena, a primio 21.
RUDAR CIMPER - BJELOVAR 50:97
(11:19, 14:22, 14:25, 11:31)
Rudar Cimper: Bedi 13, Dodlek 12, Radiković 6, Antolović 4, Brodar 4, Vinko-Novak 4, Mikolaj 4, Perčić 3, Sobočan L., Sobočan D., Lesar.
Rudar Cimper bio je bez izgleda protiv Bjelovara. Sastav iz M. Središća ušao je u sezonu znatno oslabljen, a onda su još zaredale ozljede i nikako da se dođe na zelenu granu. Dodajmo još da su bili tri tjedna bez treninga nakon završetka prvog dijela sezone jer se u dvoranu ne može dok nema škole tako da su na utakmicu došli bez treninga. Igrači Rudara sve što su uspjeli u drugom poluvremenu je spustiti prednost na 12 koševa minusa u prvih par minuta trećeg dijela. Nakon toga nestalo je snage.
13. kolo:
MEĐIMURJE - MLADOST 91:78
Međimurje se nakon poraza od Vindije u prošlom kolu vratilo na pobjedničke staze. Nakon prve četvrtine imali su sedam poena prednosti, a kako je utakmica odmicala kraju, razlika je samo rasla, a u jednom trenutku je dosegla i 25 koševa razlike. Mladost je do kraja samo uspjela smanjiti visoku razliku.
VINDIJA - ČAKOVEC 104:72
Čakovec je kao i prošlog tjedna protiv Ivančice, vodio više od pola susreta, ali je na kraju upisao poraz. Iako poraz od Ivančice nije bio visok, ovaj od Vindije je. Još u 23. minuti Čakovec je imao minimalno vodstvo, a onda su domaći igrači zaigrali bolju obranu i oduzeli igračima Čakovca puno lopti te iz polukontri i kontri u preostalih 17 minuta susreta otišli na čak 30 poena razlike.
GRAFIČAR - RUDAR CIMPER 110:37
Najteži poraz u sezoni, a ujedno i najveća razlika kojom je neka momčad izgubila te najmanji broj koševa jedne momčadi u ovoj sezoni. Treba spomenuti da je momčad iz Murskog Središća nastupila znatno oslabljena, a pola momčadi bilo je kadetske. Falila su čak tri igrača iz petorke, Alen Varga, Tomislav Radiković i Neven Mikulaj. Slijedi utakmica s protivnikom po “mjeri“, ako to uopće možemo reći jer su u prvom dijelu prvenstva poraženi od Koprivnice koja im dolazi s čak 50 poena razlike. Iz kluba pozivaju sve navijače da ih dođu podržati i pomoći im da dođu do prve pobjede.
Ostali rezultati: 12. kolo: Radnik - Grafičar 62:96, Petar Zrinski - Podravac 89:91, Mladost - Koprivnica 106:72; 13. kolo: Podravac - Ivančica 83:61.
Parovi 14. kola (25. siječnja): Čakovec - Podravac, Ivančica - Bjelovar, Petar Zrinski - Grafičar, Rudar Cimper - Koprivnica (subota, 25. siječnja, 19 sati), Radnik - Međimurje, Mladost - Vindija.
C-1 LIGA SJEVER
Druga pobjeda
D. Kraljevca
Počeo je i drugi dio C-1 lige sjever. Do svoje druge pobjede u sezoni došao je Donji Kraljevec koji je slavio u tijesnoj završnici protiv Lepoglave. U zaostalom susretu 10. kola Dubravčan je slavio pobjedu na gostovanju u Ludbregu kod Grafičara II.
NEDELIŠĆE - MEĐIMURJE
GLOBETKA 58:68
(14:15, 14:16, 15:19, 15:18)
Nedelišće: Gospočić 18, Golik 13, Šegović 12, Jalušić 7, Petran 4, Ganzer 2, Posedi 2, Posavec, Marciuš, Sudec
Međimurje Globetka: Vugrinec 14, Ostoja 14, Zaspan 13, Golubić 8, Vurušić 8, Marković 6, Levačić 3, Radek 2, Franjić, Škoda, Benčik
Košarkaši Međimurje Globetke došli su do svoje desete pobjede iz isto toliko susreta i uvjerljivo su vodeći na ljestvici. Najbliži pratitelji već imaju po tri poraza. Protiv Nedelišća su prvaci lige dobili sve četiri četvrtine, ali sve četiri bile su neizvjesne no na kraju pobjeda je išla u Čakovec.
KOTORIBA - GRAFIČAR II 69:78
(19:22, 10:15, 13:24, 27:17)
Kotoriba: Zvošec F. 13, Munka 13, Zvošec A. 12, Seličanec 11, Habuš 10, Borović 5, Ujlaki N. 5, Ujlaki R.
Kotoriba je i nakon devet kola bez pobjede te su jedina momčad u ligi bez pobjede u ovoj sezoni. Prošlo kolo na domaćem terenu bolji je bio veteranski sastav Grafičara II koji je na poluvremenu imao osam poena prednosti, a pobjedu je potvrdio u trećem periodu nakon kojeg je imao plus 19.
D. KRALJEVEC - LEPOGLAVA 74:72
(19:19, 19:20, 16:19, 20:14)
D. Kraljevec: Ivanović D. 35, Švenda D. 16, Ružić 11, Štefan D. 8, Ivanović J. 2, Štefan J. Baljak, Branilović, Balent, Švenda G.
Donji Kraljevec slavio je u vrlo neizvjesnom susretu. Prva četvrtina završila je bez pobjednika, a Lepoglava je drugu dobila s poenom razlike. Gosti su bili nešto bolji i u trećoj dionici i s +4 ulaze u odlučujućih deset minuta. Igrači Donjeg Kraljevca u prvom su djelu sezone izgubili nekoliko utakmica u neizvjesnoj završnici, ali ovog puta to nisu dopustili. Preokrenuli su rezultat i na kraju slavili tijesno s dva koša razlike. Treba istaknuti odličnu igru Davida Ivanovića koji je zabio čak 35 poena.
PRELOG - MLADOST 72:66
(17:21, 13:19, 17:12, 25:14)
Prelog: Poredoš 23, Ciglar D. 16, Kanižaj 10, Zrna 10, Šarić 4, Ciglar M. 3, Blažona 3, Novosel 2, Poljak 1, Jelenić, Janković
Mladost: Terek D. 21, Drk 17, Vehtersbah-Stojan 17, Terek M. 7, Bjelobrk 4, Borković, Hajdinjak, Počekaj
Susret u kojem je prvo poluvrijeme pripalo gostima iz Ivanovca. Drugo poluvrijeme igrači Preloga zaigrali su puno bolju obranu, a prednost gostiju prepolovili su u trećoj četvrtini. Potpuni preokret vidjeli smo u posljednjoj četvrtini koju domaćini dobivaju s 11 poena razlike i na kraju slave s šest koševa razlike.
GRAFIČAR II - DUBRAVČAN 71:79
(17:23, 17:13, 19:21, 18:22)
Dubravčan: Varga 29, Raić 17, Blažeka 14, Ribić 11, Štefić 8, Igrec, Horvat, Balog, Međimurec, Rusak
Dubravčan je u zaostalom susretu 10. kola slavio u Ludbregu. Prvu četvrtinu riješili su u svoju korist, Grafičar je smanjio prednost do poluvremena na dva koša. Treća četvrtina pripala je Dubravčanu s plus dva za ukupnih plus četiri uoči zadnje dionice koja je otišla na stranu Dubravčana za konačnu pobjedu od osam poena razlike.