Sport 17.12.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

KOŠARKA: Pobjeda i poraz Rudara

A-2 LIGA SJEVER
Pobjeda i poraz Rudara
Košarkaši Rudara prošlog su vikenda odigrali dva susreta. Prvo su u petak dobili posljednju na ljestvici, Koprivnicu s 52 poena razlike, da bi samo dan kasnije doživjeli poraz u Virju gdje su igrali bez ijednog visokog igrača u sastavu. Čakovec je deklasirao Ivančicu, a Međimurje je doživjelo treći poraz. Sljedećeg se vikenda igra posljednje kolo prvog dijela prvenstva, a natjecanje se nastavlja 5. siječnja 2013. godine.
RUDAR CIMPER - KOPRIVNICA 102:50
(26:11; 23:19; 23:12; 30:8)
Rudar Cimper: Varga 22, Brodar 9, Korbelj 2, Perčić 4, Levačić 2, Radiković 30, Cilar 5, Vinko Novak 8, Dodlek 12, Tkalec 6, Lesar 2. Trener Damjanović B.
Igrači Rudara ozbiljno su ušli u utakmicu protiv najslabije momčadi u ligi, uvjerljivo dobili prvu četvrtinu, a onda je u drugoj dionici uslijedilo opuštanje, a taj period dobivaju domaćini samo s poenom razlike. Uozbiljili su se Rudarovci u drugom poluvremenu, zaigrali još bolju obranu i dobili drugi dio utakmice rezultatom 53:20, a na veliku radost domaćih navijača zabili i preko 100 poena, ali samo dvije trice.
PODRAVAC - RUDAR CIMPER 93:55
(25:16; 25:8; 24:16; 19:15)
Rudar Cimper: Varga A. 4, Brodar N. 2, Bilas B. Perčić T. 8, Radiković T. 20, Cilar T. 2, Novak A.V. 6, Dodlek S. 9, Levačić T. 4, Korbelj V. Trener Damjanović B.
Dan nakon pobjede protiv Koprivnice, igrači Rudara iako umorni, odigrali su solidnu partiju. Utakmicu u Virju igrali su bez jedinog visokog igrača, kapetana momčadi, Tkaleca. Veći dio su se Rudari skupili u reket igrajući zonu u obrani ne dopuštajući tako da puno viši domaći igrači dobivaju loptu u reketu. Uspijevali su u tome, ali nisu uspjeli zatvoriti vanjske šuteve domaćina koji su precizno pogađali iza linije za tri poena. Posljednje kolo prvog dijela prvenstva Rudar je morao igrati kod kuće protiv Mladosti iz Đurđevca, ali zbog zauzetosti dvorane u M. Središću, zamjenjeno je domaćinstvo tako da će Rudar u goste Mladosti.
VINDIJA - MEĐIMURJE
100:93
(29:29; 24:27; 19:14; 28:23)
Međimurje je u Varaždinu doživjelo svoj treći poraz koji ih je dosta udaljio od borbe za prvo mjesto, a tek sljedeći tjedan ih očekuju dva najteža susreta, protiv Grafičara (odgođena utakmica 9. kola) i gradski derbi protiv vodećeg Čakovca. Prvo poluvrijeme igrala se prava run and gun košarka, a ukupno je postignuto čak 109 poena, 53:56 za Međimurje. Sigurni smo da su gledatelji uživali. Posustale su obje momčadi u trećoj četvrtini. Vindija je u dosadašnjem dijelu prvenstva pokazala da često gubi stečenu prednost u posljednjoj četvrtini, ali ovaj put nije bilo tako. Dobili su posljednju četvrtinu s 5 poena i na kraju slavili. Nisu u redovima Međimurja imali riješenja za zadarskog centra Šamariju koji je postigao 32 poena.
ČAKOVEC - IVANČICA
100:42
(22:8; 23:11; 28:12; 27:11)
Čakovec: Horvat 5, Novak Matija 7, Prprović 7, Terek D. 15, Kranjčec 11, Pustić 13, Juras 3, Lepen 8, Biševac 6, Momčilović 2, Novak Nikola 8, Drk 15, Trener Kovačić B.
Već u prvoj četvrtini su igrači Čakovca dali gostima do znanja da ovo neće biti njihova večer. Nakon prve četvrtine bilo je +15, a do poluvremena su prednost povisili na +26. Nije stao Čakovec niti nakon pauze nego baš suprotno, bili su još uvjerljiviji i drugo poluvrijeme su dobili s 32 poena razlike za ukupnih +58.

Ostali rezultati 10. kola: Koprivnica - Petar Zrinski 55:105, Mladost - Bjelovar 82:73, Grafičar - Radnik 82:57.
12. Koprivnica 10 0 10 -490 10
Parovi 11. kola: Međimurje - Čakovec, Radnik - Vindija, Bjelovar - Grafičar, Mladost - Rudar Cimper, Petar Zrinski - Podravac, Ivančica - Koprivnica.

C-1 LIGA
Međimurje Globetka bolja u derbiju
Košarkaši Međimurje Globetke bili su bolji u derbiju kola od gostiju iz Preloga. Grafičar II uvjerljivo je nadigrao Donji Kraljevec u Ludbregu, a Dubravčan je u lokalnom derbiju slavio protiv Kotoribe. Nedelišće je iznenadilo Mladost i slavilo pobjedu od čak 25 poena razlike.
MEĐIMURJE GLOBETKA -
PRELOG 72:64
(17:17; 20:10; 21:13; 14:24)
Nakon izjednačene prve četvrtine, Međimurje Globetka je utakmicu riješila u drugoj i trećoj četvrtini. Nakon 30 odigranih minuta imali su 18 poena prednosti. Prelog je u posljednjoj četvrtini samo uspio smanjiti razliku na 8 poena zaostatka. Vugrinec s 24 i Vurušić s 19 najbolji kod pobjednika, a D. Ciglar s 21 i Poredoš s 17 kod poraženog.
GRAFIČAR II - DONJI KRALJEVEC 98:70
(25:22; 27:16; 24:10; 22:22)
Donji Kraljevec parirao je dobro Grafičaru u prvoj četvrtini, druga i treća potpuno na strani domaćina, nakon kojih su imali +28. Posljednju četvrtinu momčadi su odigrale nerješeno, bilo je 22:22. Kod Donjeg Kraljevca najviše su se istakli Ružić i Ivanović sa po 17 poena.

DUBRAVČAN - KOTORIBA
66:54
(10:19; 21:13; 16:14; 19:8)
Gosti iz Kotoribe puno su bolje otvorili susret i prvu četvrtinu dobili s 9 razlike. Nagovjestili su tako da će ovaj susret za razliku od onih u prošloj sezoni biti puno napetiji. Dubravčan je smanjio prednost Kotoribe na samo 1 poen. Treća četvrtina izjednačena, Dubravčan za nijansu bolji i u posljednju četvrtinu se ulazi s +1 za domaćine. Posljednju četvrtinu Dubravčan puno bolji, dozvolili su Kotoribi samo 8 poena i na kraju slavili s +12. Raić 13 poena, Ribić 11 kod Dubravčana, a za Kotoribu Habuš 15 i Franjo Zvošec 13.
NEDELIŠĆE - MLADOST
87:62
(27:17; 11:14; 28:14; 21:17)
Predvođeni sjajnim Gospočićem, Nedelišće je s čak 25 razlike dobilo favoriziranu Mladost. Već nakon prve četvrtine Nedelišće je imalo 10 poena prednosti. Mladost je smanjila na -7 do poluvremena, a utakmica je riješena u trećoj četvrtini koju domaćini dobivaju s 14 poena razlike. Gospočić najbolji kod Nedelišća s 37 poena, a Jalušić i Šegović dobro su mu asistirali s po 15 poena. Drk 24, Fečkeš 11 kod Mladosti.