Sport 23.12.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

KOŠARKA: Pobjeda Rudar Cimpera

A-2 LIGA SJEVER
Poraz Rudar Cimpera
Rudar Cimper poražen je sa 38 koševa razlike od Podravca iz Virja na domaćem terenu. Međimurje i Čakovec odgodili su svoju utakmicu koja se igra u utorak (21.12.). Spomenimo i rezultat između Bjelovara i Prigorje financija, gosti iz Križevaca su dobili s čak 88 koševa razlike!
RUDAR CIMPER - PODRAVAC 61:99
(16-22; 10-29; 14-24; 21-24)
Rudar Cimper: Varga A. 7, Brodar N. 0, Kraljić M. 4, Perčić T. 0, Radiković T. 17 , Tuksar S. 2,Cilar T. 4 , Bedi M. 4 ,Dodlek S. 3, Tkalec M. 7, Bogdan D. 5, Srnec S. 8. Trener: Damjanović B.
Očekivala se uvjerljiva pobjeda Podravca iz Virja nad domaćim Rudar Cimperom, ali je na kraju razlika bila malo prevelika, najviše zahvaljujući iznimno lošoj drugoj četvrtini koju su domaći izgubili sa čak 19 koševa razlike, dok su u ostale 3 četvrtine zajedno izgubili 19 razlike. Dobro su počeli domaći košarkaši, držali se skoro cijelu prvu četvrtinu u egalu. Nakon tih prvih 10 minuta, bilo je +6 za Podravac. Slijedila je druga, najlošija četvrtina u utakmici za domaće. Prve 2 minute druge četvrtine, domaći su se košarkaši još držali na 4 koševa zaostatka, ali je slijedilo skoro 5 minuta igre kada Rudar nije postigao niti koš pa su gosti iz Virja vodili 25 koševa razlike na poluvremenu. Nakon treće četvrtine Podravac je podigao svoju prednost na 35 koševa prednosti, a nakon posljednjeg sučevog zvižduka bilo je najvećih +38. Kod Rudar Cimpera opet je jako dobro odigrao kadet Tomislav Radiković koji je postigao 17 koševa.
Ostali rezultati 11. kola: Bjelovar - Prigorje financije 48-136, Petar Zrinski - Vindija 79-58, Radnik - Ivančica odgođeno, Međimurje - Čakovec (odgođeno za 21.12.), Mladost slobodna.

11. Bjelovar 10 0 10 -268 10
Parovi 12. kola (15.1.2011.): Čakovec - Radnik, Ivančica - Vindija, Petar Zrinski - Prigorje financije, Bjelovar - Podravac, Rudar Cimper - Mladost, Međimurje slobodno.

B-1 LIGA SJEVER
Međimurje Globetka na +43
Međimurje Globetka pobijedila je Lepoglavu, posljednju momčad na ljestvici, koja niti nakon sedmog kola nezna za pobjedu. Bila su čak 43 koša razlike u korist domaćina. Košarkaši Preloga bili su slobodni u ovom kolu. Slijedi pauza u prvenstvu, a natjecanje se nastavlja 15. siječnja iduće godine.
Rezultati 9. kola: Koprivnica - Grafičar 94-83, Međimurje Globetka - Lepoglava 99-56, Prelog slobodan.
1. Grafičar 8 5 3 +25 13
2. Koprivnica 7 5 2 +84 12
3. Međ.Glob. 7 4 3 +37 11
4. Prelog 7 4 3 -21 11
5. Lepoglava 7 0 7 -125 7
Parovi 10. kola (15.1.2011.): Prelog - Međimurje Globetka, Lepoglava - Koprivnica, Grafičar slobodan.
C-1 LIGA SJEVER
Druga pobjeda Nedelišća
Ekipa Nedelišća ostvarila je svoju drugu pobjedu. Bili su bolji od Donjeg Kraljevca s 12 koševa razlike. Nedelišće je predvodio Gospočić sa 24 poena, a kod Donjeg Kraljevca, Ružić je zabio 18. Kotoriba i Mladost svoju su utakmicu odgodili, a Dubravčan je bio slobodan u ovom kolu.
Rezultati 9. kola: Nedelišće - Donji Kraljevec 55-43, Kotoriba - Mladost odgođeno, Dubravčan slobodan.