Sport 17.10.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:47.

poraza naših
MEĐIMURJE - VINDIJA 86:80
(19:22, 22:23, 23:23, 22:12)
Međimurje: Krajačić 27, Jambrović 20, Gašparić 14, Novak 12, Megla 11, Martinović 2, Jelenić, Svaty, Rusak, Pađan, Peti, Čibarić
Košarkaši Međimurja došli su do pobjede protiv Vindije puno teže od očekivanog. Vjerojatno je jedan od razloga i umor koji se nakupio u prošlom tjednu. Vindija je izgledala puno svježije i zato je bila bolja u prve tri četvrtine. Upravo je posljednja dionica bila dovoljna igračima Međimurja da stignu i preokrenu rezultat u svoju korist te na kraju slave pobjedu.
IVANČICA - ČAKOVEC 75:67
(19:24, 21:11, 15:19, 20:13)
Čakovec: Vrus 21, Kolovrat 18, Kranjčec 17, Hrkač 4, Drk 4, Vehtersbah 2, Žvorc 1, Valkaj, Ranteš, Keresteš
Čakovec na izuzetno teškom gostovanju u Ivancu nije uspio doći do bodova. Iako su krenuli dobro i dobili prvu četvrtinu 24:19, igrači Ivančice sve su preokrenuli u drugoj četvrtini koju su dobili s 21:11 i na poluvrijeme otišli s pet koševa prednosti. Čakovec se vratio u trećoj četvrtini i prednost Ivančice uoči posljednjih 10 minuta smanjio na samo minus 1. Posljednju četvrtinu vodila se prava bitka, posebno u obrani, a tu su se bolje snašli domaći igrači koji su na kraju slavili pobjedu. Najbolji u redovima Čakovca bio je junior Jakob Vrus s 21 košem, što sigurno sve u klubu veseli.
BJELOVAR - RUDAR CIMPER 102:53
(25:17, 28:9, 22:12, 27:17)
Rudar Cimper: Bedi 12, Dodlek 11, Vinko Novak 10, Sobočan D. 8, Varga 6, Perčić 5, Lesar 1, Brodar, Antolović, Podkrajac, Sobočan L.
Težak poraz doživio je Rudar Cimper na gostovanju u Bjelovaru. Oslabljeni neigranjem ponajboljeg igrača Tomislava Radikovića i ozljedom prvog organizatora igre, Alena Varge u 13. minuti susreta poraz se teško mogao izbjeći. Rudar se držao još kako tako u prvoj četvrtini. Već u drugom periodu nakon što su ostali i bez Varge, krenuo je potop, u drugom poluvrijemu Bjelovar i dalje uvjerljiv pa je završilo s ogromnih +49.
Ostali rezultati 1. kola: Podravac - Petar Zrinski 84:64, Grafičar - Radnik 103:55, Koprivnica - Mladost 64:85.
Parovi 2. kola (19. listopada): Čakovec - Vindija, Mladost - Međimurje, Radnik - Koprivnica, Rudar Cimper - Grafičar (18 sati), Petar Zrinski - Bjelovar, Ivančica - Podravac.

Goran Fodor
potpisao za
Sl. Brod
Bivši igrač Međimurja, Goran Fodor, koji je prošle godine igrao za prvoligaški sastav iz Križevaca, pronašao je novi klub. Poznato je da su Križevci u teškoj financijskoj situaciji, a ostali su bez gotovo svih igrača. Novi klub Fodora je prvoligaš Slavonski Brod. Njegova je momčad poražena u prvom kolu A-1 lige na jednom od najtežih gostovanja. Upisali su poraz od Alkara iz Sinja 81:54, a prvo ime susreta bio je Goran koji je postigao 21 poen!

Starta i C-1 liga
Narednog vikenda, 19. listopada, počinje i natjecanje u C-1 ligi koja ove sezone broji 9 klubova. Za razliku od prošle sezone u ovoj sezoni nema Grafičara II i Čakovec BŠT-a, a umjesto njih tu su Međimurje II i Lepoglava. Od ostalih klubova tu su još i prošlogodišnji prvak, Međimurje Globetka, Dubravčan, Donji Kraljevec, Prelog, Kotoriba, Nedelišće, Mladost. Međimurje II i Mladost igraju van konkurencije jer im pojedini igrači igraju paralelno A-2 ligu. Sistem natjecanja je takav da svaki igra sa svakim dva puta, a nakon regularnog dijela prve četiri momčadi igraju još jednom dvokružno za prvaka, preostalih pet razigravaju za poredak od petog do devetog mjesta, a bodovi iz međusobnih ogleda u prvom dijelu im se prenose.
Parovi 1. kola: Mladost - Međimurje Globetka, Prelog - Lepoglava, Međimurje II - Dubravčan, Kotoriba - Nedelišće, Donji Kraljevec slobodan.