Sport 02.02.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

KOŠARKA: Polovičan uspjeh naših

Košarkaši Međimurja i Čakovca odigrali su svoje utakmice 14. kola A-2 lige sjever s polovičnim učinkom, dok je ekipa Rudar Cimpera bila slobodna u ovom kolu. Međimurje je gostovalo u Bjelovaru, gdje su ostvarili laganu pobjedu od 26 koševa razlike. Čakovec je poražen na domaćem terenu. Bolja je bila Vindija iz Varaždina sa 13 pogodaka prednosti.
BJELOVAR - MEĐIMURJE 62:88
(17-16, 17-30, 13-27, 15-15)
Međimurje: Jelenić G. 5, Jambrović P. 0, Novak M. 15, Vugrinec D.(cap) 6, Rusak L. -, Zaspan B. 26, Fodor G. -, Krištofić P. 4, Goleš D. 13, Vurušić I. 0, Golubić A. 19, trener: Šopar S.
Iako su igrali bez tri bitna jako bitna igrača, Maria Novaka-Mede, Fodora i Rusaka, igrači Međimurja nisu dopustili da ih pojačani Bjelovar, koji je doveo 2 nova igrača iz Zagreba, iznenadi. Prvu su četvrtinu dobili domaćini sa poenom prednosti, bilo je 17-16, ali to je sve što su uspjeli u toj utakmici. Drugu su četvrtinu, igrači Međimurja, počeli u brzini više. Dobrom obranom i odličnim napadom, dobili su taj period igre sa 13 poena razlike, 17-30 i na poluvrijeme otišli sa 12 pogodaka razlike. Nastavili su istim tempom i u trećoj četvrtini, primili su samo 13 koševa, postigli 27, a prednost su povećali na nedostižnih 26 koševa razlike. Posljednjih 10 minuta su samo održavali stečenu prednost iz prve tri četvrtine, a priliku da igraju dobili su svi zdravi igrači. Međimurje je u ovoj utakmici predvodio odlični Zaspan s 26 koševa.
ČAKOVEC - VINDIJA 65:78
(21-21, 17-16, 13-16, 14-25)
Čakovec: Novak N. 9, Novak M. 8, Prprović L. 21, Glavina H. 3, Prprović M. 5, Wrana R. -, Juras S. (cap.) 4, Biševac V. 13, Vehtersbah-Stojan P. -, Kranjčec S. 2, trener: Hajdinjak M.
Čakovec nije uspio dobiti Vindiju iz Varaždina koja u svom sastavu ima čak 4 igrača iz prošlogodišnjeg sastava Čakovca. Mudri, koji je do prošle sezone igrao u Čakovcu je sada trener Vindije, a Stanić, Lenartić i Megla, koji je prvi dio sezone igrao za Čakovec, a u drugom je prešao u Vindiju, oni svi igraju. Bez svih njih, a i bez ozljeđenog centra Ostoje, Čakovec se odlično držao 30 minuta utakmice. Prvo su poluvrijeme igrači Čakovca imali prednost od 1 poena, bilo je 38-37. Vindija je malo bolja bila u trećoj četvrtini, pa se u posljednjih 10 minuta ušlo sa prednosti Vindije od 2 poena. Posljednju četvrtinu, igrači Čakovca, kao da su ostali bez goriva, što je i razumljivo s obzirom da Vindija ima širu klupu i više igrača u rotaciji. Gosti iz Varaždina su dobili posljednjih 10 minuta sa 14-25 i na kraju su slavili sa 13 koševa razlike. Čakovec je imao samo 2 raspoložena igrača za igru (Prprovića i Biševca), falio je još jedan raspoloženi igrač za nešto više.
Ostali rezultati 14. kola: Radnik - Prigorje financije igra se 1.2., Ivančica - Podravac 51:59, Petar Zrinski - Mladost 104:75, Rudar Cimper slobodan.
11. Bjelovar 13 1 12 -297 14
Parovi 15. kola: Rudar Cimper - Čakovec, Međimurje - Petar Zrinski, Mladost - Ivančica, Podravac - Radnik, Prigorje financije - Vindija, Bjelovar slobodan.

B-1 LIGA SJEVER
Prelogu derbi
Košarkaši Preloga su u derbiju kola na domaćem terenu pobjedili Koprivnicu. U teško izborenoj pobjedi, slavili su s 77:75 i tako se priključili momčadima Grafičara iz Ludbrega i Koprivnici u borbi za prvo mjesto. Sada sve 3 ekipe imaju 3 poraza, Koprivnica je vodeća uz utakmicu više, Grafičar je drugi, Prelog treći sa najlošijom koš razlikom.
Ostali rezultati 12. kola: Grafičar - Lepoglava 82:63, Međimurje Globetka slobodna.

Dubravčan već prvak?
Košarkaši Dubravčana iz Donje Dubrave uvjerljivo su dobili Nedelišće, s 24 poena razlike, a ovom su pobjedom, mogli bi reći, već i osigurali naslov prvaka C-1 lige. Naime, oni imaju samo 1 poraz, Kotoriba koja nakon Dubravčana ima najmanje poraza, 4, teško da može ugroziti to prvo mjesto, a da ne spominjemo i to da Dubravčan sa svim ekipama ima bolju međusobnu koš razliku, tako da bi se pravo čudo trebalo desiti da skine Dubravčan sa 1. mjesta. Mladost Ivanovec je u drugoj utakmici bila bolja od Donjeg Kraljevca s 10 koševa razlike, a Mladost je do pobjede predvodio dvojac Drk-Vurušić. Drk je postigao 22 poena, Vurušić 21. Kod D. Kraljevca najbolji Ivanović s 28.
Rezultati 11. kola: Dubravčan - Nedelišće 73:49, Mladost - Donji Kraljevec 70:60, Kotoriba slobodna.