Sport 25.01.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

Košarkaši Čakovca poraženi su uvjerljivo na domaćem terenu od Podravca iz Virja. Međimurje je uvjerljivo dobilo međimurski derbi protiv Rudar Cimpera u Murskom Središću.

ČAKOVEC - PODRAVAC 63:79
(18-16, 17-32, 16-16, 12-15)
Čakovec: Horvat S. 8, Terek M. 2, Terek D. 11, Megla M. 0, Ganzer M. 2, Juras S.(cap.) 20, Ostoja D. 9, Wrana R. -, Fečkeš M. 8, Drk I. 3. Trener: Kovačić B.
Prvi dio sezone, igrači Čakovca uvjerljivo su dobili Podravac na gostovanju u Virju. Ovoga puta, Podravac je uzvratio i dobio Čakovec u Čakovcu sa 16 poena razlike. Iskoristili su gosti neigranje 2 igrača Čakovca iz petorke, najboljeg igrača i strijelca ekipe Prprovića i Kranjčeca. Dobio je Čakovec prvu četvrtinu 18-16, ali je druga četvrtina bila jako loša, dopustili su Podravcu čak 32 postignuta poena, a na poluvrijeme se odlazi sa 13 koševa prednosti za goste. Treća četvrtina protekla je u izjednačenoj borbi, završava s neriješenih 16-16 pa je rezultat i uoči posljednjih 10 minuta +13 za goste iz Virja. Posljednju četvrtinu u kojoj je postignuto najmanje koševa, dobiva Podravac sa 15-12, za ukupnih +16 i pobjedu koja im je donijela pomak na treće mjesto na ljestvici.

RUDAR CIMPER - MEĐIMURJE 66:99
(19-22, 14-23, 20-18, 13-36)
Rudar Cimper: Varga 8, Mikolaj 2, Perčić, Hrkač 13, Radiković 18, Cilar, Bedi 5, Tkalec 12, Brodar 2, Srnec 6. Trener: Damjanović
Međimurje: Novak N. 0, Pustić 5, Novak Marek 30, Miko 6, Krajačić 23, Lončarić -, Fodor 12, Kapelari -, Biševac 12, Martinović -, Jambrović 3, Novak Matija 8. Trener: Šopar
Međimurski derbi dobili su košarkaši Međimurja, na kraju uvjerljivo, iako je 12 minuta do kraja utakmice bilo samo +3 za goste iz Čakovca. Prva četvrtina bila je izjednačena, Rudar Cimper nošen sjajnim navijanjem svojih navijača pruža dobar otpor prvoplasiranom Međimurju koje dobiva prvu četvrtinu sa 3 poena prednosti. Drugu četvrtinu se također vodila ravnopravna borba, da bi u posljednje 4 minute igrači Međimurja prednost povisili na +12 nakon prvih 20 minuta. Treća četvrtina krenula je bolje za Međimurje, povisili su svoju prednost na 14-15 poena razlike, ali nisu se domaći igrači predavali i samo minutu i pola do isteka treće četvrtine stigao je Rudar Cimper na samo 3 poena zaostatka za delirij na tribinama, ipak sljedeća 3 napada domaći igrači olako gube dvije lopte, jedan napad ne poentiraju što igrači Međimurja kažnjavaju i odlaze na 10 poena razlike. Posljednjih 10 minuta stisnuli su igrači Međimurja u obrani, igrali su zonski presing, a tu je došla do izražaja i njihova bolja kondicijska pripremljenost, a utakmica završava na kraju sa pobjedom gostiju od 33 poena razlike.
Ostali rezultati 14. kola: Bjelovar - Vindija 80:103, Ivančica - Radnik 76:69, Koprivnica - Mladost 67:100, Grafičar - Petar Zrinski igra se naknadno.
12. Grafičar 13 0 13 -520 13
Parovi 15. kola (28.1.): Grafičar - Čakovec, Petar Zrinski - Rudar Cimper, Međimurje - Koprivnica, Mladost - Ivančica, Radnik - Bjelovar, Vindija - Podravac.

Odlična predstava Radosti

ŽKK RADOST - ŽKK GOSPIĆ II 69:46
(21:20, 24:8, 8:9, 16:9)
Čakovec - dvorana II. OŠ Čakovec. Gledatelja 40. Suci: Perečić A. (Varaždin) i Peručić Jošić M. (Varaždin). Opunomoćenik HKS-a: Krhač M. (Čakovec)
Radost: Glumac H. 4, Hlebec I. 22, Balog D. (cap.) 18, Đokić D. 2, Kranjčec J., Tkalec I. 6, Bogdan A. 2, Živković V. 2, Pongrac M., Stagličić V. 13, Taradi S. Trener: Ž. Levačić
Ako se po jutru dan poznaje, 2012. godina mogla bi biti uspješna za naše košarkašice. Nakon nekoliko slabijih predstava i poraza koji su uslijedili jedan za drugim, odličnu utakmicu odigrale su u prvom susretu ove godine nakon pauze u prvenstvu protiv favorizirane ekipe iz Gospića. Iako se na papiru činilo da je jasno ko će iz ove utakmice izaći kao pobjednik, ovaj put nisu tako mislile i naše djevojke i pružile su zaista odličnu partiju.
Dobro su krenule naše u utakmicu, ambiciozno i bez respekta, čvrsto u obrani i kombinatorno i efikasno u napadu. Iako čak i oslabljene bez pomoći naših studentica koje su zbog svojih obaveza ostale ovaj vikend u Zagrebu, beskompromisno su se “pofajtale” na terenu protiv viših i jačih protivnica. Odlična igra u napadu, naše stalno vode u prvoj četvrtini koja završava sa 21:20. Čvrsta igra u obrani ubrzo je na žalost koštala Tkalec s 3 osobne pogreške, pa je izgledalo da će to biti nenadoknadiv hendikep jer je naša najviša igračica morala na klupu kako bi je sačuvali za nastavak utakmice. Međutim upravo obratno, zaigrale su naše odlično i beskompromisno u obrani, htijenje je ovaj put bilo na visokoj razini i potpuno su “otjerale” protivnice od našeg koša i nisu dozvoljavale gošćama napadački skok. Istovremeno u napadu igra Radosti je bila odlična, brzi protok lopte, nakon skoka u obrani puno protunapada i polukontri koje su uspješno realizirale, potpuno su limitirale gošće u napadu i drugu četvrtinu riješile u svoju korist sa 16 koševa razlike i na poluvrijeme otišle sa visokih 45:28.
Postojala je bojazan pada u igri naših djevojaka početkom drugog poluvremena a još kad je Tkalec čim je ušla napravila i 4. osobnu pogrešku izgledalo je da će se ponoviti priča kao i dosta puta do sad. Međutim ove subote borbenost je bila na visini i iako su naše cure stale u napadu i nisu bile više tako efikasne, pravi pristup u obrani donio je rezultat pa tako ni gošće nisu uspjele realizirati svoje napade, a razlika je i nakon treće četvrtine bila visokih 16 koševa. Nakon početnih par minuta zadnje četvrtine bez pada u tempu u našoj igri, sigurne realizacije gošće su polako izvjesile bijelu zastavu a naše do kraja i povećale prednost na konačnih 23 koša razlike i potpuno se revanširale za poraz u Gospiću.
Odavno na terenu nije bilo toliko borbe, htijenja i žara u igri. Iako u ovakvim susretima ne bi trebalo nikoga izdvajati jer sve koje su nastupile zaista su dale sve od sebe i bile izvrsne, sa 22 postignuta koša odlična je bila Hlebec, dok je Vanja Živković dokazala da iako u rubrici koševa nije velika brojka, sa puno oduzetih lopti, skokova u napadu i odličnim zagrađivanjem, može se biti ponajbolji na terenu.
Poredak: 1. Pešćenica Žitnjak 16, 2. Gospić CO 13, 3. Riječanka 12, 4. Vindi 12, 5. Radost 11, 6. Otočac 9, 7. Jabuka Zaprešić 8.