Sport 29.10.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

KOŠARKA: Poraz Čakovca

KOŠARKA
A-2 LIGA SJEVER
Poraz Čakovca
Čakovec je poražen u derbiju kola na teškom gostovanju u Virju. Međimurski derbi između Međimurja i Rudara dobili su igrači Međimurja i to jako uvjerljivo.

PODRAVAC - ČAKOVEC 78:67
(22-17; 19-18; 23-12; 13-20)
Čakovec: Novak M. 17, Prprović 15, Biševac 10, Horvat 3, Žvorc 3, Novak N. 2, Juras 2, Momčilović 1
Prvi pravi derbi prvenstva dočekali smo u 3. kolu u kojem je Čakovec gostovao u Virju kod Podravca. Lošu utakmicu odigrao je Čakovec koji je na poluvremenu zaostajao 6 poena, a nakon tri četvrtine je bio u zaostatku od 17 poena. Uspjeli su u posljednjem periodu smanjiti prednost na podnošljivih 11 koševa razlike koji se mogu stići u drugom dijelu sezone dok ova dva protivnika budu igrala u Čakovcu. Nakon dugo vremena najbolji strijelac Čakovca nije bio Luka Prprović koji je ovom prilikom zabio 15 koševa - ovaj puta je više zabio Matija Novak, 17.

MEĐIMURJE - RUDAR CIMPER 105:69
(26-9; 29-23; 29-15; 21-22)
Međimurje: Jambrović 24, Novak 19, Miko 17, Lončarić 12, Kapelari 11, Gašparić 7, Svaty 6, Pađan 6, Martinović 2, Sabol 1
Rudar Cimper: Radiković 17, Dodlek 12, Tkalec 9, Novak 9, Perčić 8, Varga 8, Brodar 6
Mlada momčad Međimurja očitala je pravu lekciju želje, htijenja, volje, borbenosti i srčanosti mlađem dijelu ekipe Rudar Cimpera. Agresivnom igrom u obrani sa puno trke od samog početka domaći je sastav u samo 2 minute otišao na dvoznamenkastu prednost koju je do isteka treće četvrtine konstantno povećavao. Rudar je do daha došao u posljednjoj četvrtini koju su dobili sa jednim košem razlike. Kod Međimurja se čak 10 igrača upisalo u strijelce, a posebno se svidio najmanji i najmlađi na terenu, Svaty koji je postigao 6 koševa na radost svih prisutnih. Međimurje su do pobjede predvodili Jambrović sa 24 koša, Novak sa 19 i Miko koji je dodao 17 poena. Kod Rudar Cimpera Tomislav Radiković 17 poena.
Ostali rezultati 3. kola: Mladost - Koprivnica 102:63, Grafičar - Ivančica 97:64, Vindija - Petar Zrinski 78:87, Radnik - Bjelovar 95:72.
12. Koprivnica 3 0 3 -145 3
PAROVI 4. KOLA: Čakovec - Bjelovar, Rudar Cimper - Radnik, Petar Zrinski - Međimurje, Ivančica - Vindija, Koprivnica - Grafičar, Podravac - Mladost.

C-1 LIGA SJEVER
Dubravčan na 0-3
Finalist kupa Međimurja, Dubravčan i dalje negativno iznenađuju svoje navijače, poraženi su već treći puta u tri kola i još su uvijek bez pobjede. Ostali rezultati više manje očekivani.
KOTORIBA - PRELOG 43:60
(13-22; 9-6; 9-13; 12-19)
Kotoriba je poražena na domaćem terenu od favoriziranog Preloga, mogli bi reći očekivano. Prelog je nakon prve četvrtine imao +9. Kotoriba je smanjila do poluvremena na -6, a u drugoj četvrtini su obje momčadi zajedno postigle 15 poena. Na kraju uvjerljivih +17 za Prelog kojega je do pobjede predvodio povratnik Vrabec sa 16 koševa. Kod Kotoribe Fuš i Seličanec svaki po 12 poena. Dobra vijest za sve u Kotoribi je da je najbolji strijelac u povijesti kluba Alen Zvošec uspješno operirao skočni zglob prošlog tjedna, a doktor je rekao da će opet moći igrati košarku!

ČAKOVEC BŠT - MLADOST 53:64
(16-15; 19-14; 11-12; 7-23)
U dvoboju Čakovca BŠT i Mladosti, svaka je momčad dobila po jedno poluvrijeme. Čakovec prvo sa 6 poena razlike, Mladost drugo. Zaostajao je sastav Mladosti 5 koševa razlike na ulasku u posljednjih 10 minuta, ali su u tom periodu odigrali najbolje, dobili ga sa +16 i na kraju slavili sa 11 koševa viška. Najbolji kod Mladosti Terek i Klinec sa 16 koševa, kod Čakovca Pustić 21.

DONJI KRALJEVEC - MLADOST 59:57
(13-15; 18-19; 10-14; 18-9)
Najnapetija utakmica bila je ona u Donjem Kraljevcu između istoimenog domaćina i Nedelišća. Nedelišće je dobilo prve tri četvrtine, imalo 7 poena prednosti na ulasku u zadnju dionicu igre, ali su domaći uspjeli stići zaostatak i na kraju slaviti sa 2 poena razlike. Međimurec sa 15 poena predvodio domaćine, a kod Nedelišća odlični Gospočić s 34 koša.

MEĐIMURJE GLOBETKA -
DUBRAVČAN 76:59
(22-16; 18-14; 20-12; 16-17)
Derbi kola igran je u Čakovcu između domaće Međimurje Globetke i gostiju iz Donje Dubrave. Ova dva sastava zauzela su prošle sezone prva dva mjesta u prvenstvu i mnogi su sa zanimanjem iščekivali njihov dvoboj. Globetka je na poluvremenu imala +10, nakon 30 minuta igre +18, a Dubravčan je u posljednjoj četvrtini uspio smanjiti na -17. Domaćine je do pobjede predvodio Vurušić s 18 koševa, a kod Dubravčana Varga 16 poena.