Sport 28.04.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

KOŠARKA: Poraz Međimurja

KVALIFIKACIJE ZA POPUNU A-1 LIGE
Međimurje startalo porazom
Međimurje je kvalifikacije počelo porazom kod jednih od glavnih favorita za ulazak u A-1 ligu, sinjskog Alkara. Nošeni glasnim navijačima Sinjskim Maliganima, Alkar je bio bolji za 12 poena.
ALKAR - MEĐIMURJE 79:67
(16:15, 27:18, 16:12, 20:22)
Suci: Basarić (Split), Goleš i Kardum (oba Šibenik).
Alkar: Perić, Ćešković 10, Modrić M. 4, Modrić S., Erceg 17 (10sk), Bilobrk, Đapo 19, Blajić, Karakaš 4, Lozančić, Ćurković 12, Plazibat
Međimurje: Klarić 20, Terek 2, Novak 2, Vugrinec 5, Hrkač, Zaspan 4, Hrkač N. 4, Bilinovac 17 (7sk), Vurušić, Novak Mar. 5, Novak Man. 8, Golubić
Košarkaši Međimurja dobro su otvorili utakmicu, bili su u egalu ili imali malo vodstvo tokom prve četvrtine. Klarić je u tom periodu igre držao Međimurje u igri, ali prva četvrtina ipak završava minimalnim vodstvom Alkara 16-15. Drugu četvrtinu Alkar igra puno bolje, odlaze na 15 poena razlike, a najviše problema su igračima Međimurja zadavali Erceg i Đapo. Međimurje je ipak smanjilo zaostatak do poluvremena, najviše zahvaljujući Bilinovcu, pa se na poluvrijeme odlazi rezultatom 43-33. Smanjili su igrači Međimurja rezultat u trećoj četvrtini na -5 (48-43), ali tu su stali i opet su dozvolili domaćima da se odlijepe i odu na 14 koševa razlike nakon tri četvrtine igre. Bilo je 59-45 nakon 30 odigranih minuta. Prve dvije minute posljednje četvrtine igrači Alkara su otišli na prednost od 22 koša razlike, što je i bilo najveće njihovo vodstvo na utakmici. Trener Međimurja, Šopar, tada u obrani postavlja zonu, što je urodilo plodom, pa su igrači Međimurja smanjili zaostatak na 8 koševa razlike, ali bolje od toga nije išlo. Alkar je na kraju zasluženo pobijedio 79-67. Kod Međimurja, najbolji su bili Klarić sa 20 poena i Bilinovac sa 17 poena i 7 skokova, obojica dovedena kao pojačanja za kvalifikacije.
Ostali rezultati 1. kola: Kvarner 2010 - Belišće 113:65, Mladost - Šibenik 87:75.
1. Kvarner 1 1 0 +48 2
2. Alkar 1 1 0 +12 2
3. Mladost 1 1 0 +12 2
4. Međimurje 1 0 1 -12 1
5. Šibenik 1 0 1 -12 1
6. Belišće 1 0 1 -48 1
• Sljedeću utakmicu košarkaši Međimurja igraju na domaćem terenu u srijedu (28.4.) s početkom u 20 sati. Protivnik je Šibenka, ekipa koja je završila na pretposljednjem mjestu A-1 lige. Dođite i bodrite košarkaše Međimurja! Utakmica se igra u dvorani 2. OŠ u Čakovcu na jugu. Nakon Šibenke, igrači Međimurja gostuju u subotu (1. svibnja) u Rijeci kod Kvarnera. To je ekipa koja je uz Alkar i Šibenku glavni favorit kvalifikacija.