Sport 22.10.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

KOŠARKA: Poraz "Međimurja"

A-2 LIGA SJEVER
Poraz ‘Međimurja’
Košarkaši Međimurja poraženi su na gostovanju u Bjelovaru. Čakovec je ostvario i drugu uvjerljivu pobjedu, ovoga puta je stradao Radnik iz Križevaca. Rudar Cimper poražen je na domaćem terenu u napetoj utakmici od Vindije iz Varaždina. Rezultati ostalih utakmica očekivani.
BJELOVAR - MEĐIMURJE 104:97
(25-25; 21-22; 25-22; 33-28)
Međimurje: Novak 27, Jambrović 25, Miko 19, Lončarić 10, Pađan 8, Vrus 2, Posavec 2, Kapelari 2
Četvorica dvoznamenkastih igrača Međimurja (Novak, Jambrović, Miko, Lončarić) nisu bila dovoljna za pobjedu u Bjelovaru. Njih je nadigrala domaća četvorka (Božić 24, Zadravec 23, Vrinjanin 23, Curkov 21), oni su postigli čak 91 poen. Vjerojatno bi pobjeda otišla na stranu Međimurja da je igrao Danijel Krajačić, najiskusniji u redovima još uvijek aktualnih prvaka. Utakmica je bila napeta do samog kraja, a iskusniji Bjelovar izvukao je pobjedu na kraju. Kod Međimurja najbolji Mario Novak sa 27 i mladi Patrik Jambrović sa 25 koji je prikazao odličnu igru u prva dva kola.
ČAKOVEC - RADNIK 95:63
(18-19; 18-11; 28-16; 31-17)
Čakovec: Prprović 19, Žvorc 16, Glumac 14, Biševac 12, Terek 7, Pustić 7, Ostoja 7, Juras 5, Horvat 2, Novak M. 2, Kranjčec 2, Novak N. 2
Mučio se Čakovec do poluvremena s Radnikom koji je na utakmicu došao bez najboljeg igrača, centra Jeriche. Prvu četvrtinu dobili su gosti s jednim košem razlike. Uzvratio je Čakovec u drugoj dionici s +7 i na poluvrijeme odlazi sa 6 koševa viška. Ubacila je družina trenera Brune Kovačića u brzinu više u trećoj četvrtini i nakon 30 odigranih minuta na semaforu svjetli +18 za Čakovec. Još je podebljao prednost Čakovec u posljednjih 10 minuta za konačnih +32. Kao i obično, Luka Prprović najbolji u redovima Čakovca sa 19 poena.
RUDAR CIMPER - VINDIJA 66:74
(22-21; 15-24; 12-17; 17-12)
Rudar Cimper: Varga 21, Srnec 15, Radiković 13, Tkalec 7, Bogdan 4, Dodlek 4, Novak 2
Rudar Cimper odlično je krenuo u utakmicu, poveo 12-5, ali prednost nisu uspjeli sačuvati do kraja četvrtine koju dobivaju zbog nepotrebnih grešaka sa samo +1. Žute minute uslijedile su u drugoj četvrtini koju Vindija dobiva s 9 koševa prednosti i na veliki odmor se odlazi sa +8 u korist Varaždinaca. Povisili su gosti prednost na 13 koševa razlike nakon treće četvrtine. Dok su svi mislili da je već sve riješeno, odličnom obranom, igrači Rudara vraćaju se u utakmicu i na minutu i pola do kraja smanjuju na samo -3, ali snage za preokret više nije bilo. Alen Varga sa 21 košem najbolji kod Rudara.
Ostali rezultati 2. kola: Petar Zrinski - Grafičar 57:88, Ivančica - Mladost 54:76, Koprivnica - Podravac 47:91.
- Zanimljivosti nakon 2. kola: Čakovec je vodeća momčad lige i zabili su najviše poena u 2 utakmice, 214 ukupno ili 107 po utakmici. Najbolju obranu ima Podravac sa 109 primljenih poena ili 54,5 po utakmici. Koprivnica prima najviše poena, u dvije utakmice primili su 210 koševa ili 105 u prosjeku. Listu najboljih strijelaca lige predvode Jančijev iz Mladosti i mladi Patrik Jambrović iz Međimurja s 27,5 poena po utakmici. Mario Novak iz Međimurja smjestio se na četvrto mjesto sa 22 poena po utakmici, a najbolji strijelac prošle sezone, Luka Prprović iz Čakovca je peti s 21,5 po utakmici. Čakovčanac na privremenom radu u Ludbregu, Manuel Novak, Tomislav Radiković iz Rudara i Mlinarić iz Koprivnice smjestili su se na osmo mjesto sa 17,5 koševa po utakmici.
12. Koprivnica 2 0 2 -106 2
Parovi 3. kola: Podravac - Čakovec, Mladost - Koprivnica, Grafičar - Ivančica, Vindija - Petar Zrinski, Međimurje - Rudar Cimper, Radnik - Bjelovar.

C-1 LIGA
Dubravčan najveće razočaranje
Prvenstvo je počelo i u C-1 ligi u kojoj ove sezone igra 9 momčadi. Treba spomenuti da neke momčadi (Mladost, Čakovec BŠT) igraju van konkurencije jer pojedini igrači iz tih sastava igraju za Čakovec u A-2 ligi sjever.
Najveće razočaranje lige je definitivno Dubravčan koji je dogurao do finala kupa Međimurja, a onda izgubio dvije utakmice u prva dva kola. Prvo su poraženi na gostovanju kod Čakovca BŠT s čak 25 koševa razlike, dok su u drugom kolu iznenađujuće izgubili od dobre momčadi Donjeg Kraljevca koju su dobili u četvrtfinalu kupa na njihovom terenu. Ipak ovu bitniju u prvenstvu dobio je D. Kraljevec koji ima jako dobar i mladi sastav.
Donji Kraljevec je u prvom kolu bio slobodan, dok je prošlogodišnji prvak Međimurje Globetka slobodna bila u ovom kolu, a u prvom su uvjerljivo dobili Grafičar II iz Ludbrega. Mladost iz Ivanovca iznenadila je u prvom kolu Prelog, a u drugom su bili bolji od Kotoribe. Prelog je nakon poraza od Mladosti teže od očekivanog dobio Grafičar II. Čakovec BŠT je u prvom kolu iznenadio Dubravčan, a u drugom su bili bolji od Nedelišća, koje je uz ovaj poraz, poraženo i u prvom kolu od Kotoribe u gostima.
REZULTATI - 1. kolo: Mladost - Prelog 63:60, Kotoriba - Nedelišće 62:49, Međimurje Globetka - Grafičar II 71:55, Čakovec BŠT - Dubravčan 95:70; 2. kolo: Prelog - Grafičar II 64:59, Dubravčan - Donji Kraljevec 57:66, Čakovec BŠT - Nedelišće 71:61, Mladost - Kotoriba 75:57.

Čakovcu turnir Komarac

Košarkaši Čakovca osvojili su snažni turnir koji se igrao u organizaciji košarkaškog kluba Rudar Cimper od 6. do 8. listopada. Bolji su u finalu bili od gradskog rivala, Međimurja. Turnir je trajao 3 dana, pa su se tako prošle subote i nedjelje igrale utakmice po skupinama, a na praznik u ponedjeljak utakmice za plasman. Rezultati po skupinama: A skupina: Vindija - Ivančica 80:66, Čakovec - Ivančica 84:47, Čakovec - Vindija 90:72; B skupina: Međimurje - Pula 1981 87:79, Međimurje - Rudar 67:55, Pula 1981 - Rudar 61:54; za 5. mjesto: Ivančica - Rudar 68:61; za 3. mjesto: Vindija - Pula 1981 89:76; finale: Čakovec - Međimurje 77:69. (T. Cilar)