Sport 03.12.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

Međimurje poraženo u Đurđevcu
MLADOST - MEĐIMURJE 88:74
(22:18; 30:20; 11:20; 25:16)
Međimurje: Krajačić 26, Novak 17, Jambrović 14, Gašparić 6, Vrus 4, Pađen 3, Lončarić 2, Martinović 2
Drugi derbi u tjedan dana odigrali su igrači Međimurja. Iako su pružali i više nego dobar otpor iskusnijim domaćinima, na kraju su morali priznati poraz. Prva četvrtina završila je s 4 poena razlike u korist Mladosti. Druga je bila po mjeri gledatelja i palo je ukupno čak 50 poena, od toga je Mladost opet bila bolja pa su na odmor otišli s +14. Međimurje se u trećoj četvrtini vratilo u utakmicu. U odnosu na prvo poluvrijeme, znatno su popravili obranu, dopustili Mladosti samo 11 poena i smanjili razliku na dostižnih 5 poena uoči posljednjih 10 minuta. Domaći su košarkaši odigrali bolje u posljednjoj četvrtini, dobili je s 9 razlike i na kraju slavili s uvjerljivih +14.
ČAKOVEC - PETAR ZRINSKI 92:60
(17:17; 30:10; 22:21; 23:12)
Čakovec: Novak M. 30, Terek 26, Novak N. 8, Drk 7, Pustić 7, Kranjčec 4, Ostoja 4, Lepen 3, Juras 2, Biševac 1
Nakon Rudara i Čakovec je pobijedio Petra Zrinskog i to s uvjerljiva 32 poena razlike. Samo prvu četvrtinu gosti iz Vrbovca bili su ravnopravan protivnik. Druga četvrtina potpuno na strani Čakovca, a dobili su je s čak 20 razlike. Petar Zrinski parirao je dobro i u trećoj četvrtini koju je dobio Čakovec 22:21 i u posljednji se dio ulazi s +21 za Čakovec. Nisu se opustili igrači Čakovca niti u posljednjoj četvrtini koju su dobili s +11 za konačnih 92:60.
IVANČICA - RUDAR CIMPER 84:45
(31:11; 17:12; 14:7; 22:15)
Rudar Cimper: Tkalec 11, Radiković 11, Dodlek 9, Perčić 6, Varga 4, Bedi 2, Vinko-Novak 2
Igrači Rudara gostovali su u Ivancu. Domaći je sastav svojevrsna crna mačka za igrače Rudara jer već 5 sezona neznaju za pobjedu protiv njih. Utakmica za Rudar završila je već nakon prve četvrtine koju Ivančica dobiva s 31:11. Čak 31 primljeni poen dovoljno govori o obrani koja u prvoj četvrtini nije postojala, a domaći igrači neobjašnjivo su se ostavljali sami na šutevima za tri poena, koje su uredno pogađali. Stvar koncentracije, ništa drugo. Preostale 3 četvrtine Rudar popravio obranu, ali u napadu nije išlo.
OSTALI REZULTATI 8. KOLA: Koprivnica - Bjelovar 67:133 (moramo spomenuti učinak jednog igrača; kadetski reprezentativac, igrač Bjelovara Luka Božić, postigao je čak 66 koševa protiv Koprivnice, dok je cijeli sastav Koprivnice zabio samo 1 poen više), Podravac - Radnik 85:52, Grafičar - Vindija 84:77.
12. Koprivnica 8 0 8 -388 8
PAROVI 9. KOLA: Vindija - Čakovec, Međimurje - Grafičar (subota, 8.12., 17.30 h), Radnik - Mladost, Bjelovar - Podravac, Rudar Cimper - Koprivnica (subota 8.12., 18 h), Petar Zrinski - Ivančica.

C-1 LIGA
Globetka sama na vrhu
DONJI KRALJEVEC - PRELOG 64:46
(17:6; 14:10; 14:14; 19:16)
Donji Kraljevec bio je uvjerljiv u lokalnom derbiju protiv Preloga. Do poluvremena su otišli na 15 poena razlike, da bi u drugom poluvremenu održavali prednost i na kraju slavili s 18 pogodaka prednosti. Ivanović 20, Švenda 14 kod pobjednika, Kanižaj 14 kod poraženih.
MEĐIMURJE GLOBETKA -
ČAKOVEC BŠT 73:46
(21:9; 19:15; 19:8; 14:14)
Puno iskusnija Međimurje Globetka bila je uvjerljiva protiv Čakovca BŠT. Prve tri četvrtine domaća je momčad povećavala prednost, a u posljednjoj su dali gostima do daha i taj je period završio s neodlučenih 14:14. Na kraju uvjerljivih +27 za lidera prvenstva i prošlogodišnjeg prvaka lige. Vugrinec 18, Capek 14 poena kod Međimurje Globetke, a Žvorc 15 kod Čakovca.
GRAFIČAR II - KOTORIBA 100:62
(28:14; 31:19; 19:14; 22:15)
Grafičar II pojačan s par igrača iz svog prvog sastava uvjerljivo je dobio Kotoribu. Kotoriba je izgubila sve 4 četvrtine i na kraju izgubila s 38 poena razlike. Franjo Zvošec 17, Munka 16 koševa za Kotoribu.
DUBRAVČAN - NEDELIŠĆE 62:56
(18:19; 12:9; 17:19; 15:9)
Tricaški raspoloženi Dubravčan izvukao je pobjedu protiv Nedelišća u posljednjoj četvrtini. Utakmica potpuno izjednačena nakon tri četvrtine, posljednju Dubravčan riješava u svoju korist i na kraju slavi pobjedu s 6 poena razlike. Međimurec i Lukša zabili su svaki po 5 trica, Dubravčan ih je postigao 14 ukupno. Zanimljiv podatak što se tiče koševa Nedelišća po četvrtinama, u prvoj i trećoj zabili su po 19, a u drugoj i četvrtoj po 9. Lukša 21, Međimurec 15 kod Dubravčana. Ganzer 25, Gospočić 23 za Nedelišće.

Tečaj za košarkaške suce
Udruga košarkaških sudaca Varaždinske županije organizira tečaj za košarkaške suce. Tečaj će početi u subotu, 8. prosinca, u prostoriji za sastanke na I. katu dvorane Varaždin, Graberje 31, s početkom u 9.30 sati. Pozivaju se svi zainteresirani kandidati da prijave (sa svojim podacima - ime i prezime, datum rođenja, adresa, kontakt e-mail i telefon) i podatke pošalju na e-mail: velimir.hirs@email.t-com.hr ili SMS-om na broj mobitela: 098/852-759.