Sport 06.10.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

KOŠARKA: Poznati polufinalisti kupa

Proteklog vikenda odigrani su četvrtfinalni susreti kupa Međimurja “Krešimir Ćosić“. Polufinalni parovi su Međimurje Globetka - Rudar Cimper i Prelog - Međimurje.
RUDAR CIMPER -
ČAKOVEC 90:80
(24:24, 23:15, 23:19, 20:22)
Najzanimljiviji dvoboj se odigrao u M. Središću, gdje su se sastala dva drugoligaša. Oslabljeni Čakovec, kojem je i predsjednik kluba bio u ekipi u dresu, dobro se držao do pred kraj prvog poluvremena, kada igrači Rudar Cimpera agresivnom obranom kradu par lopti i donose svojoj ekipi +8 na poluvremenu. Utakmica je riješena pred kraj treće četvrtine kada Rudar odlazi na najvećih 22 koša razlike, kojih su do kraja uspjeli zadržati. Stigao je Čakovec na -6, minutu i pol do kraja, ali bliže nisu uspjeli doći, a Rudar Cimper nošen bučnim navijanjem nogometaša NK “Rudar“ odnosi pobjedu od 90-80.
MLADOST - MEĐIMURJE GLOBETKA 53:68
(11-19, 12-15, 14-19, 16-15)
Zaslužena pobjeda iskusnije Međimurje Globetke protiv mladih igrača Mladosti, koji su na utakmici nastupili sa samo 7 igrača. Utakmica je prekinuta sredinom druge četvrtine skoro na sat vremena jer je u dvorani nestalo struje. Dejan Vugrinec, novi igrač Međimurje Globetke, do prošle sezone jedan od glavnih igrača Međimurja, predvodio je svoje nove suigrače do pobjede sa 17 poena.
DONJI KRALJEVEC -
MEĐIMURJE 46-126
(13:33, 14:32, 7:31, 12:30)
Košarkaši Međimurja su kao i u pretkolu kupa protiv Kotoribe, bili uvjerljivi i u četvrtfinalu na gostovanju u Donjem Kraljevcu. Utakmicu su dobili s čak 80 koševa razlike. Protivnik Međimurja u polufinalu biti će ekipa Preloga, koja bi trebala pružiti nešto jači otpor nego prva dva protivnika u kupu. Svejedno, Međimurje bi i tu utakmicu trebalo riješiti lagano u svoju korist.
DUBRAVČAN - PRELOG 47:65
(13:12, 8:9, 10:22, 16:22)
Iznenađujuće lako došao je Prelog do pobjede na teškom gostovanju kod Dubravčana u Donjoj Dubravi. Iako je Dubravčan nešto slabiji igrački nego prošlih sezona, očekivao se jači otpor. Ovom pobjedom košarkaši Preloga izborili su polufinale na domaćem terenu protiv najvećih favorita za osvajanje kupa, košarkaša Međimurja pojačanih Danijelom Krajačićem.
• Utakmice polufinala igraju se narednog vikenda, 8. i 9. listopada.
Drugoligaši za dva tjedna
Početak A-2 lige sjever biti će u subotu (15.10.), a na sastanku klubova koji se održao prošlog tjedna složen je i raspored prvenstva. Košarkaši Međimurja u prvom će kolu ugostiti momčad Petra Zrinskog iz Vrbovca. Čakovec će u goste Bjelovaru, dok bi Rudar Cimper trebao gostovati u Križevcima kod Radnika, ali u dogovoru između ova dva kluba, najvjerojatnije će se mijenjati domaćinstvo pa će Radnik doći u Mursko Središće.