Sport 21.01.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:36.

KOŠARKA: Predsjednik Dubravčana podnio ostavku

Josip Ribić, predsjednik Košarkaškog kluba “Dubravčan”, je u ponedjeljak, 11. siječnja, podnio neopozivu ostavku na mjesto predsjednika kluba. Kao razlog ostavke navodi neslaganje s igračima oko raznih pitanja važnih za funkcioniranje kluba. Je li u pitanju sukob generacija i različiti pogledi na način vođenja kluba ili nešto drugo? Vrijeme će pokazati što je razlog ostavci legende donjodubravske košarke. Na sastanku izvršnog odbora Kluba je dogovoreno je da će Klub do godišnje skupštine voditi Josip Brljak. Skupština će se održati u veljači. Josip Ribić bio je na čelu kluba 5 godina, a prije toga je 19 godina obavljao tajničku dužnost. Klub ostavlja nasljedniku, kako kaže, financijski stabilan, sa 17.000 kuna, s momčadi na prvom mjestu prvenstvene ljestvice B-lige/sjever s 9 pobjeda i 1 porazom te dvjema mlađim dobnim kategorijama (mlađim kadetima i juniorima) u ligaškom natjecanju.
Mladen Grubić

Košarkaši Čakovca uvjerljivo su porazili Nedelišće na svom terenu sa čak 42 koša razlike, dok je susret između Grafičara i Međimurja odgođen za srijedu 21. siječnja zbog zauzetosti dvorane u Ludbregu zbog malog nogometa. Ovo kolo je bilo kolo uvjerljivih pobjeda, pa tako niti jedna pobjeda nije završila ispod 20 koševa razlike.

ČAKOVEC - NEDELIŠĆE 95:53
Čakovec je drugi dio sezone otvorio uvjerljivom pobjedom protiv Nedelišća. Bilo je na kraju utakmice čak 42 koša razlike. Najveći razlog tome je taj što je Nedelišće ostalo bez igrača koje su doveli u prvom dijelu sezone kao pojačanja,a bez njih teško da će do pobjede u drugom dijelu sezone. Čakovec pak je ostao bez Saše Horvata koji je prešao u Grafičar iz Ludbrega, ali ih je pojačao Stjepan Kranjčec, prošlogodišnji igrač Nedelišća.
Ostali rezultati 12. kola: Ivančica - Podravac 53:73, Radnik - Š.K. Vindija 46:72, Mladost - Križevci 60:116, Petar Zrinski - Bjelovar 110:80, Gr afičar - Međimurje odgođeno.
12. Grafičar 11 1 10 12
Parovi 13. kola: Grafičar - Čakovec, Međimurje - Petar Zrinski, Bjelovar - Mladost, Križevci - Radnik, Š.K. Vindija - Ivančica, Podravac - Nedelišće.

B-1 LIGA SJEVER
Prelog uvjerljiv u derbiju
KOTORIBA - PRELOG 45:64
Košarkaši Preloga razbili su Kotoribu već u prvoj četvrtini dozvolivši im samo 2 poena u prvih 10 minuta i ta 2 su bila iz slobodnih bacanja zbog tehničke pogreške. Znači niti jedan poen iz igre Kotoriba nije uspjela zabiti u prvoj četvrtini. Igrači Preloga ni u jednom trenutku nisu dozvolili igračima Kotoribe da smanje razliku na ispod 10 poena, a u posljednjoj su otišli i na 20 razlike. Ključ pobjede Preloga bio je i u zaustavljanju Zvošeca i Zlatara, dva najbolja strijelca Kotoribe, pa je tako Zvošec zabio 13 poena, a Zlatar 11, upola manje nego inače postižu. Ujednačeni napad Preloga predvodio je Poredoš sa 21 poenom, 11 je dodao trener-igrač Šarić, dok su po 10 zabili Pustić i Lesar. Bila je ujedno i prva utakmica Preloga u kompletnom sastavu. Sljedeće kolo donosi derbi kola između Preloga i Murskog Središća u sportskoj dvorani u Prelogu.

DUBRAVČAN - KOPRIVNICA 88:63
Dubravčan je opet bio uvjerljiv na svom terenu. Ovog puta bili su bolji od Koprivnice koju su pobijedili uvjerljivo sa 25 poena razlike te su i dalje vodeći na ljestvici uz isti broj pobjeda kao Mursko Središće i Prelog ali uz bolju koš razliku. Dubravčan je prošli tjedan odigrao još jednu utakmicu, onu zaostalu protiv Donjeg Kraljevca na gostovanju. Pobjedio je Dubravčan 10-ak poena razlike malo teže od očekivanog.

M. SREDIŠĆE - MEĐIMURJE GLOBETKA 74:68
Iako krajnji rezultat ne pokazuje to, M.Središće je bez ikakvih problema došlo do pobjede protiv Međimurje Globetke. Prvih 9 minuta utakmice komarci su gostima iz Čakovca odličnom obranom dopustili da postignu samo 5 poena, a utakmica je bila praktički već riješena nakon prve četvrtine koja je završila 26-10. Tu prednost su košarkaši M.Središća održavali tokom cijele utakmice. Rezultat se kretao između 15 i 20 razlike. Tek u zadnje 2-3 minute je Međimurje Globetka uspjela ublažiti poraz. Ipak, glavni akteri utakmice su bili suci iz Zagorja, koji su nasmijavali i iritirali kako publiku tako i trenere i igrače obje ekipe.

CESTICA 2000 - D. KRALJEVEC 67:78
Donji Kraljevec očekivano je pobjedio na gostovanju najslabiju momčad lige Cesticu koja je jedina ekipa do sada bez pobjede u prvenstvu. Na kraju je bilo uvjerljivih 11 poena razlike za Donji Kraljevec.

MLADOST - VINICA 84:42
Mladost iz Ivanovca razbila je Vinicu sa čak 42 koša razlike. Svi igrači trenera Saše Gašparlina su dobili minutažu i dobro je iskoristili.
Ostali rezultati 10. kola: Grafičar - Lepoglava odgođeno.