Sport 21.04.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

KOŠARKA: Prelogu naslov

KOŠARKA
B-1 LIGA SJEVER
Prelogu naslov
Košarkaši Preloga osvojili su naslov pobjedom u Murskom Središću protiv domaćeg Rudar Cimpera. Trebala im je pobjeda od 4 poena razlike za naslov, a točno toliko su i pobijedili i to košem najboljeg igrača utakmice, Poredoša samo 2 sekunde do kraja utakmice. Netko je nakon utakmice dobacio: “Ovo ni Hitchkock nebi režirao”, vjerojatno je bio u pravu. Od ostalih utakmica, Dubravčan je doživio još jedan poraz, na gostovanju u Lepoglavi. Međimurje Globetka je slavila u Ludbregu. Kotoriba se lagano obračunala sa Vinicom u gostima. Međimurski derbi između Mladosti i Donjeg Kraljevca su dobili gosti iz Donjeg Kraljevca.
RUDAR CIMPER - PRELOG 58:62
(26-19, 13-15, 9-9, 11-19)
Domaći Rudar Cimper odlično je otvorio utakmicu, imao je i 10 poena prednosti tokom prve četvrtine, najviše zahvaljujući dobrom šutu za tri poena. Prelog je bolji u drugoj četvrtini, stigli su prednost domaćih, došli pred sam kraj prvog poluvremena na -1, ali Alen Varga tricom u posljednjoj sekundi prvog poluvremena sa skoro 10 metara donosi Rudar Cimperu +4. Treća četvrtina je počela agresivnim obranama sa obje strane, a i šut je stao, pa je ta četvrtina završila rezultatom 9-9. Rudar Cimper imao je vodstvo tokom cijele utakmice, sve do minutu i nešto sitno do kraja, tada Prelog dolazi u vodstvo 58-57. Rudar Cimper je u napadu, Prelog radi osobnu, a centar RC-a Mikolaj promašuje oba slobodna bacanja, loptu u skoku hvata igrač Rudar Cimpera Srnec, pa i na njemu rade osobnu igrači Preloga, on pogađa jedno bacanje i izjednačava rezultat na 58-58. Prelog sljedeći napad zabiva koš i ima vodstvo 60-58. Ostalo je 20 sekundi do kraja, a 14 sekundi do kraja napada za Rudar Cimper. Promašuje napad 6 sekundi do kraja, i dok je svima izgledalo da će lopta doći u ruke igrača Rudar Cimpera, ona se odbila od Srneca u ruke nekom od igrača Preloga, bacaju odmah loptu u kontru gdje sam ko duh, najbolji igrač susreta Poredoš zabiva 2 sekunde do kraja za 62-58 i točno +4 koša razlike koliko je potrebno Prelogu da osvoji naslov. Imao je Rudar Cimper 2 sekunde do kraja loptu, došla je u ruke kapetana Tkaleca, koji iz kuta promašuje šut za tri poena. Zasluženo slavlje Preloga na kraju zahvaljujući izvanrednom Matiji Poredošu koji je postigao polovicu koševa Preloga, 31. Kod Rudar Cimpera mladi Alen Varga je postigao 13 koševa, kapetan ekipe Mladen Tkalec je dodao 11. Obje ekipe su imale podršku navijača, Prelog svojih Bad Blue Boysa, dok je domaći Rudar Cimper imao veliku podršku nogometaša NK “Rudar” Mursko Središće.
LEPOGLAVA - DUBRAVČAN 72:62
(15-19, 18-10, 17-14, 22-19)
Košarkaši Dubravčana na gostovanje u Lepoglavu išli su znatno oslabljeni, neigranjem svoja dva najbolja igrača Varge i Međimurca, pa stoga ni ne čudi novi poraz. Svejedno, pružili su dobar otpor ekipi Lepoglave. Sezonu su završili na trećem mjestu.
GRAFIČAR - MEĐIMURJE GLOBETKA 81:84
(23-17, 18-24, 19-26, 21-17)
Međimurje Globetka ostvarila je u posljednjem kolu pobjedu na gostovanju u Ludbregu. Bolje su utakmicu otvorili domaćini, dobivši prvu četvrtinu sa 6 poena razlike. Uzvratila je Međimurje Globetka istom mjerom u drugoj četvrtini pa se na odmor odlazi nerješenim rezultatom. Nakon treće četvrtine iskusnija Međimurje Globetka vodi 7 poena razlike. Dobio je Grafičar posljednju dionicu igre sa 4 razlike ali nedovoljno za nešto više osim tijesnog poraza.
VINICA - KOTORIBA 41:64
(10-17, 10-8, 12-15, 9-24)
Kotoriba je očekivano slavila uvjerljivo protiv Vinice u gostima sa 23 koša razlike. Nakon prve četvrtine + 7 za Kotoribu, a Vinica uspijeva dobiti drugu četvrtinu sa 10-8 i na poluvremenu je samo + 5 za Kotoribu. Nakon treće četvrtine je +8, da bi Kotoriba dokrajčila protivnika u posljednjih 10 minuta koje su dobili rezultatom 9-24. Kotoribi predstoji odigrati još 2 utakmice koje nisu odigrali zbog suspenzije.
MLADOST - DONJI KRALJEVEC 77:90
(17-25, 23-29, 12-23, 25-13)
Utakmica je skoro bila riješena već nakon prvog poluvremena. Donji Kraljevec je imao prednost od 14 koševa. Nakon treće četvrtine ta je prednost narasla na nedostižnih +25, pa je u zadnjih 10 minuta Mladost samo uspjela ublažiti poraz na podnošljivih 13 koševa razlike.
Preostali rezultat 22. kola: Koprivnica - Cestica 116:49.

Međimurje se priprema
Košarkaši Međimurja pripremaju se za kvalifikacije za popunu A-1 lige. Do sada su odigrali 3 utakmice, ostvarili su 2 pobjede i poraz. Prvo su pobijedili Vindiju iz Varaždina 85-77, zatim je pala Gorica rezultatom 87-68, da bi u subotu izgubili od Križevaca 84-87. Spomenimo da su Križevci postigli tricu u posljednjoj sekundi utakmice za pobjedu. Redove Međimurja je pojačao mladi reprezentativac Hrvatske do 20 godina, Josip Bilinovac, koji je sa reprezentacijom u-20 prošle godine osvojio brončanu medalju na svjetskom prvenstvu, a trebao bi ih pojačati i jedan igrač ispod koša, a to bi trebao biti Zadranin Mario Dundović, ali njegov angažman ovisi o njegovoj ozljedi.
Kvalifikacije počinju u subotu, 24. travnja, a igrači Međimurja gostuju kod Alkara u Sinju, a to će biti jedno od najtežih gostovanja. Svoje domaće utakmice igrači Međimurja će igrati doma sredinom tjedna, a gostujuće vikendom.
RASPORED: 1. kolo (24.4.): Alkar - Međimurje, 2. kolo (27.4.): Međimurje - Šibenka, 3. kolo (30.4.): Kvarner - Međimurje, 4. kolo (4.5.): Međimurje - Belišće, 5. kolo (8.5.): Mladost - Međimurje, 6. kolo (11.5.): Međimurje - Alkar, 7. kolo (15.5.): Šibenka - Međimurje, 8. kolo (18.5.): Međimurje - Kvarner, 9. kolo (22.5.): Belišće - Međimurje, 10. kolo (25.5.): Međimurje - Mladost.