Sport 21.02.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:00.

KOŠARKA: Prva pobjeda Rudar Cimpera!

A-2 LIGA SJEVER
Prva pobjeda Rudar Cimpera!
Koliko god to čudno zvučalo, u 14. kolu od međimurskih je predstavnika slavio samo Rudar Cimper koji je na domaćem terenu došao do lagane pobjede nad Koprivnicom. • Iz 15. kola izdvajamo nesportski potez predsjednice Međimurja Sandre Žbulj...
14. kolo
RUDAR CIMPER - KOPRIVNICA 75:66
(17:16, 26:12, 16:15, 16:23)
Rudar Cimper: Dodlek 22, Bedi 18, Radiković 10, Vinko-Novak 10, Mikulaj 9, Perčić 3, Levačić 3, Antolović, Brodar, Lesar
Iako su gosti iz Koprivnice došli oslabljeni, domaći su tradicionalno bili nekompletni. Prvi organizator igre i motor momčadi, Alen Varga još nije počeo igrati nakon ozljede zgloba, a centra Davida Bogdana nema još od početka sezone. Treba spomenuti i povratak Maria Levačića u sastav nakon par sezona neigranja, a koji je odlučio pomoći oslabljenom i ozljeđenom sastavu. Prvu četvrtinu gledali smo izjednačenu igru. Nakon što se sredinom druge četvrtine okupila ekipa koja susrete gleda odmah uz teren, na ulazu iz kafića na borilište i počela navijati krenuli su i igrači Rudar Cimpera sa sigurnijom igrom. Krenulo je i vodstvo je iznosilo između 15 i 19 razlike. Mala kriza uslijedila je u posljednjoj četvrtini pa je Koprivnica uspjela smanjiti razliku na devet koševa minusa.
RADNIK - MEĐIMURJE 81:80
(11:15, 25:13, 25:25, 20:27)
Međimurje: Jambrović 19, Krajačić 18, Novak 15, Gašparić 12, Pađan 12, Martinović 4, Svaty, Posavec, Momčilović, Peti
Međimurje je neugodno iznenadilo svoje simpatizere i navijače porazom u Križevcima kod slabašnog Radnika koji je do tada skupio samo tri pobjede. Prvu četvrtinu igrači Međimurja riješili su u svoju korist. Neobjašnjiv pad desio se u drugoj četvrtini koju Radnik dobiva s 25:13, a zahvaljujući baš ovom periodu došli su do pobjede i tu su napravili ključnu razliku koju igrači Međimurja u drugom dijelu nisu uspjeli preokrenuti. Međimurje je uspjelo doći u priliku za pobjedu, ali u posljednjem napadu jedan od igrača napravio je duplo vođenje i prilika za pobjedu je propuštena.
ČAKOVEC - PODRAVAC 56:95
(13:24, 14:23, 11:24, 18:24)
Čakovec: Kolovrat 17, Vrus 13, Goleš 10, Vehtersbah-Stojan 6, Kranjčec 6, Hrkač 2, Prošev 2, Radeš, Keresteš, Novak
Prošlih sezona susreti između ova dva sastava bili su za naslov prvaka lige, a sada nažalost to više nisu jer je Čakovec ostao bez nekoliko stožernih igrača, a i u ovom su susretu bili lišeni pomoći ozljeđenog Igora Drka. Gostujući pak je trener odmarao ponajboljeg i najiskusnijeg igrača, Ivana Šipraka koji je cijeli susret odgledao s klupe. Već nakon prve četvrtine gosti su otišli na 11 poena razlike, a prednost je do poluvremena narasla na okruglih 20 koševa. Podravac nije dozvolio Čakovcu eventualni povratak a ukupna prednost se popela na visokih plus 33.
15. kolo
MEĐIMURJE - RUDAR CIMPER 99:41
(27:12, 22:10, 22:9, 28:10)
Međimurje: Jambrović 27, Krajačić 12, Gašparić 12, Lepen 10, Svaty 10, Pađan 6, Čibarić 6, Martinović 6, Momčilović 3, Novak 3, Guld 2, Peti 2
Rudar Cimper: Dodlek 19, Vinko-Novak 10, Brodar 9, Sobočan D. 3, Sobočan L.
Sastav iz Murskog Središća nastupio je u ovom susretu sa samo pet igrača (3 seniora, jedan junior i jedan kadet) zbog gripe koja je pokosila više od pola sastava, a i od ovih pet koliko je nastupilo, samo su dva bila potpuno zdrava. Iako je predsjednik Rudar Cimpera, Ivan Božić tražio odgodu, predsjednica Međimurja Sandra Žbulj, to je odbila. Nesportski potez u svakom slučaju iako je trener seniora, Stjepan Novak bio za odgodu utakmice pa tako niti on, ali i njegovi igrači nisu krivi za potez predsjednice kluba.
MLADOST - ČAKOVEC 84:75
(23:17, 19:17, 19:17, 23:24)
Čakovec: Vrus 26, Kranjčec S. 23, Kolovrat 13, Novak 8, Kranjčec M. 5
Kao i Rudar Cimper protiv Međimurja, tako je i Čakovec na gostovanju kod Mladosti u Đurđevcu nastupio s pet igrača zbog problema s ozljedama. Bez obzira na to, pružali su odličan otpor domaćem sastavu. Do poluvremena je prednost rasla na osam koševa razlike. Izjednačena je bila i treća četvrtina. Posljednji period pripao je s minimalnom razlikom za Čakovec, a na kraju su izgubili s devet koševa razlike što je obzirom na okolnosti i više nego dobar rezultat.
OSTALI REZULTATI: 14. kolo: Petar Zrinski - Grafičar 87:101, Ivančica - Bjelovar 68:72, Mladost - Vindija 72:59; 15. kolo: Vindija - Radnik 85:58, Koprivnica - Petar Zrinski 77:99, Podravac - Bjelovar 113:93, Grafičar - Ivančica 96:58.
12. Rudar C. 15 1 14 -587 16
PAROVI 16. KOLA: Čakovec - Bjelovar, Podravac - Grafičar, Ivančica - Koprivnica, Petar Zrinski - Međimurje, Rudar Cimper - Vindija (subota, 8. veljače, 19 sati), Radnik - Mladost.

C-1 LIGA SJEVER
Prelogu lokalni derbi u D. Kraljevcu
Nakon što su slavili u tri susreta za redom, Donji Kraljevec doživio je uvjerljiv poraz na domaćem terenu od “susjeda“ iz Preloga. Međimurje Globetka i dalje melje svoje protivnike i nezna za poraz. Ovog puta stradao je Grafičar II u Ludbregu. Kotoriba još uvijek nezna za pobjedu, a u ovom su kolu poraženi od Lepoglave.
DONJI KRALJEVEC - PRELOG 49:70
(10:21, 10:22, 18:10, 11:17)
Donji Kraljevec: Ivanović J. 11, Ivanović D. 11, Švenda D. 8, Štefan D. 6, Baljak 3, Ružić 3, Štefan J. 2, Švenda T. 2, Balent, Sinković, Lepen
Prelog: Zrna 15, Kanižaj 12, Poredoš 11, Poljak 9, Ciglar D. 8, Blažona 6, Šarić 5, Ciglar M. 3, Jelenić, Novosel, Janković
Ovaj lokalni derbi bio je riješen već do poluvremena. Prelog je odličnom obranom u prve dvije četvrtine dopustio domaćem sastavu samo 20 poena, po 10 u svakoj četvrtini dok su oni ukupno zabili 43 i susret je tu bio riješen. Donji Kraljevec spustio je razliku u trećoj četvrtini na 15 poena minusa, ali u posljednjoj dionici opet je Prelog bio dobar u obrani i na kraju su slavili s 21 poena. Najbolji u redovima poraženih bili su braća David i Jakov Ivanović sa po 11 poena. Kod Preloga najbolji bivši igrač Donjeg Kraljevca, Ivan Zrna s 15 pogodaka, a 12 je dodao Kanižaj.
GRAFIČAR II - MEĐIMURJE
GLOBETKA 63:99
(14:30, 18:26, 9:13, 22:30)
Međimurje Globetka: Zaspan 21, Golubić A. 20, Levačić 18, Marković 15, Ostoja 10, Vurušić 8, Golubić N. 7, Vugrinec, Škoda, Benčik, Dolovski, Radek
Nova uvjerljiva pobjeda aktualnih prvaka lige. Na gostovanju u Ludbregu već su do poluvremena ubacili 56 poena i imali 24 razlike. U drugom su malo popustili gas, ali su svejedno dobili i treću i četvrtu četvrtinu za konačnu pobjedu od 36 poena razlike.
Boris Zaspan zabio je 21 poen, Aleksandar Golubić dodao je 20, a Neven Levačić 18 koševa.
KOTORIBA - LEPOGLAVA 65:74
(17:23, 12:24, 12:15, 24:12)
Kotoriba: Seličanec 16, Zvošec A. 11, Fuš 11, Borović 7, Ujlaki N. 7, Zvošec F. 6, Habuš 6, Ujlaki R. 1
Kotoriba je doživjela deseti poraz iz isto toliko susreta. Na domaćem su terenu poraženi od Lepoglave koja je do poluvremena otišla na 18 razlike, a nakon treće je prednost iznosila plus 21. Kotoriba je tek u posljednjoj četvrtini uspjela ublažiti poraz koji je na kraju iznosio samo devet koševa razlike. Siniša Seličanec najbolji kod Kotoribe s 16 koševa. Adrian Zvošec i Petar Fuš dodali su po 11 koševa.