Sport 21.02.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:03.

KOŠARKA: Rudar Cimper suspendiran

A 2 LIGA-SJEVER
Rudar Cimper
suspendiran
16. kolo nije bilo najsretnije za naše klubove jer su svi doživjeli poraze - Međimurje i Čakovec na terenu, a Rudar Cimper za “zelenim“ stolom. Oni su suspendirani zbog nepodmirenih dugovanja prema Savezu.
PETAR ZRINSKI - MEĐIMURJE 97:71
(25:11, 29:20, 19:15, 24:25)
Međimurje: Lepen 15, Novak 13, Krajačić 13, Jambrović 13, Svaty 11, Peti 3, Martinović 2, Pađan 1, Gašparić, Čibarić, Guld
Uvjerljiv poraz na gostovanju u Vrbovcu kod najviše momčadi lige. Poznato je da je momčad Međimurja najtanja baš na centarskim pozicijama gdje imaju samo Danka Martinovića, dok gosti imaju tri izuzetno visoka igrača, Krajinovića, Tomića i Ljoljića. Upravo su ovog potonjeg uspjeli zaustaviti na samo 7 poena, ali prva dva su zabila svoju kvotu i zaustavila se oba na 26 koševa. Susret je bio lišen neizvjesnosti već nakon prve četvrtine u kojoj su domaćini imali 14 poena razlike. Pitanje pobjednika riješili su već do poluvremena, kada su prednost povisili na nedostižna 23 poena razlike.
ČAKOVEC - BJELOVAR 116:122
(22:27, 31:24, 16:20, 26:24, 16:16, 5:11)
Čakovec: Kolovrat 36, Kranjčec S. 20, Vrus 18, Drk 16, Pustić 11, Goleš 9, Keresteš 3, Novak 3, Varga, Kranjčec M.
Susret između Čakovca i Bjelovara imao je čak dva produžetka, a gledatelji su mogli vidjeti ludu završnicu. Pred sam kraj posljednje četvrtine gosti su vodili s 95:92, a 4 sekunde do kraja, junior Čakovca, Jakob Vrus postigao je tricu za izjednačenje. Preostale 4 sekunde Čakovec je obranio napad Bjelovara i susret je otišao u prvi produžetak. Gosti iz Bjelovara u drugom su produžetku otišli na 6 koševa razlike, ali igrači Čakovca se ne predaju i stižu prednost. Četiri sekunde do kraja lopta je bila u rukama igrača Čakovca, a Bjelovar je imao vodstvo 111:108. Lopta je došla u ruke “čovjeka s maskom“ Igora Drka koji zbog slomljenog nosa mora nositi zaštitnu masku. Šutnuo je tricu i na radost svih u dvorani pogodio sa zvukom sirene za drugi produžetak. Ponestalo je tada i snage i koncentracije, ali treba spomenuti i sudački kriterij koji, iz ne znamo iz kojeg razloga, uvijek štiti igrača Bjelovara, juniorskog reprezentativca Hrvatske i prvog strijelca lige, Luku Božića. Na njemu se sude prekršaji koji to nisu, dok mu se s druge strane ne sude očiti prekršaji. Nakon što su u prošlom kolu u Virju bili ljuti na suce zbog tog kriterija, sada su se pobunili i u Čakovcu.
RUDAR CIMPER - VINDIJA 0:20
Predsjedniku Rudar Cimpera, Ivanu Božiću stigao je mail dan uoči susreta s Vindijom od povjerenika natjecanja, Zorana Košćaka iz Varaždina u kojem piše sljedeće: “Radi neplaćanja preuzetih financijskih obaveza prije početka sezone prema Hrvatskom košarkaškom savezu i Košarkaškom savezu varaždinske županije, a koja su dospjela na naplatu, nastupila je suspenzija prema KK Rudar Cimper iz M. Središća. Odlukom povjerenika natjecanja, utakmica Rudar Cimper - Vindija se neće odigrati i biti će registrirana u korist KK Vindija s 20:0. Ekipi KK Rudar Cimper prema Propozicijama natjecanja ne pripada bod za navedenu utakmicu.”
Ostali rezultati 16. kola: Podravac - Grafičar 70:73, Ivančica - Koprivnica 120:79, Radnik - Mladost 72:64.
12. Rudar/-1 16 1 14 -607 14
Parovi 17. kola: Radnik - Čakovec, Mladost - Rudar Cimper, Vindija - Petar Zrinski, Međimurje - Ivančica, Koprivnica - Podravac, Grafičar - Bjelovar.

C-1 LIGA SJEVER
Mladost slavila u Nedelišću
Košarkaši Mladosti slavili su na gostovanju u Nedelišću na krilima raspucanog Darka Tereka koji je postigao 31 poen. Dubravčan je bio bolji od Donjeg Kraljevca koji je do nove pobjede predvodio sjajni Bruno Ribić s 31 košem, a Prelog je slavio na gostovanju u Kotoribi.
NEDELIŠĆE - MLADOST 62:78
(18:19, 20:19, 13:27, 11:13)
Nedelišće: Gospočić 13, Golik 12, Marciuš 2, Šegović I. 11, Ganzer 11, Sudec, Posedi 4, Bašek 3, Šegović J. Posavec, Jalušić 6
Mladost: Terek M. 14, Šupljika 6, Borković 8, Terek D. 31, Mihoci 2, Bjelobrk, Drk 13, Vurušić 4
Prvo poluvrijeme derbi susreta završilo je 38:38, a svaka je momčad dobila jednu četvrtinu s poenom razlike. Pobjednik je riješen u trećoj četvrtini u kojoj su gosti nadahnutom igrom Darka Tereka otišli na 14 razlike. Posljednji period nije bilo prevelikih uzbuđenja jer su gosti kontrolirali rezultat i na kraju slavili s uvjerljivih 16 poena razlike.
DUBRAVČAN - DONJI KRALJEVEC 78:65
(26:22, 18:13, 22:13, 12:17)
Dubravčan: Varga 14, Raić 6, Igrec 2, Blažeka 11, Balog, Ribić 31, Štefić 10, Rusak, Klipić, Krušelj, Međimurec 4
Donji Kraljevec: Gašparić-Sinković, Lepen, Baljak, Ivanović J. 11, Ivanović D. 22, Balent, Ružić 11, Švenda D. 19, Štefan 2, Švenda G.
Nakon izjednačene prve četvrtine, koju Dubravčan dobiva s četiri poena razlike, domaći je sastav do poluvremena povisio prednost na devet koševa viška. Pobjeda je potvrđena dobrom trećom četvrtinom, koju Dubravčan dobiva s devet poena razlike, za visokih plus 18. Gosti iz Donjeg Kraljevca u posljednjoj su dionici samo ublažili poraz, a Dubravčan je pred puno svojih navijača proslavio novu pobjedu na Krbulji.
KOTORIBA - PRELOG 54:65
(13:10, 7:23, 17:12, 17:20)
Kotoriba: Plačko 5, Borović 4, Habuš 12, Zvošec 12, Andrlon M. Fuš 9, Andrlon N. Ujlaki N. 5, Munka 7, Ujlaki R.
Prelog: Ciglar 6, Filipić -, Novosel 2, Poljak 6, Janković, Zrna 21, Poredoš 22, Blažona 2, Šarić 6
Novi poraz Kotoribe koja niti nakon 15 kola ne zna za prvu pobjedu. Uspjeli su dobiti dvije četvrtine protiv Preloga, ali izgubili su zbog iznimno loše druge četvrtine u kojoj su postigli samo 7 koševa, a primili 23. Prelog je na kraju slavio s 11 poena razlike.
Ostali rezultat 15. kola: Grafičar II - Lepoglava 59:69.