Sport 01.02.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

KOŠARKA: Rudar na -42

A-2 LIGA SJEVER
Rudar Cimper na -42
Košarkaši Rudar Cimpera s još jednog su se gostovanja vratili teško poraženi. Iako znatno oslabljeni, posebno pod košem, nakon -13 na poluvremenu, katastrofalno loša treća četvrtina bila je razlog visokog poraza od 42 koša razlike. Međimurje je bilo uvjerljivo protiv slabašne Koprivnice i iz kola u kolo potvrđuju da nemaju pravog protivnika u ovoj sezoni što se tiče A-2 lige sjever.Čakovec je morao igrati na gostovanju u Ludbregu, ali utakmica je odgođena i odigrati će se naknadno.

PETAR ZRINSKI - RUDAR CIMPER 96:54
Već je postao običaj loš ulazak u utakmicu košarkaša Rudar Cimpera u gostima. Domaći su krenuli s 12-0, ali su se ovog puta, za razliku od utakmice u Đurđevcu igrači Rudara vratili na samo -2, bilo je 20-18, a prva četvrtina završava sa +6 za domaće. Drugu četvrtinu domaći također bili nešto bolji, a glavni problem igrača Rudara bio je napadački skok. Jako se osjetilo neigranje visokih igrača Murskog Središća, Srneca, Mikulaja i Dodleka. Problem je bio i jako mali broj osobnih pogrešaka Rudar Cimpera, što je znak da se ni obrana baš nije igrala. Petar Zrinski imo je 13 poena prednosti na poluvremenu, što i nije bio tako veliki zaostatak s obzirom na prije navedeno, ali da mogu još gore, pokazali su rudari u trećoj četvrtini u kojoj su postigli samo 6 poena, dok su domaći i dalje skakali u napadu i imali po 3-4 skoka u napadu za redom i punili koš Rudar Cimpera. Posljednja četvrtina bila je revijalnog tona, a s obje su strane dobili priliku zaigrati juniori. Utakmica je završila s visokih +42 za domaći Petar Zrinski.

MEĐIMURJE - KOPRIVNICA 118:88
Međimurje niti nakon 15. kola nezna za poraz. Koprivnica je stradala sa 118:88, okruglih 30 koševa razlike, a kako izgleda Međimurje će kvalifikacije za prvu ligu dočekati bez poraza. Oni se već sada polako mogu početi pripremati za ono što ih očekuje u zahtjevnim kvalifikacijama.
Ostali rezultati 15. kola: Mladost - Ivančica 78:75, Vindija - Podravac 61:78, Grafičar - Čakovec odgođeno.
PAROVI 16. KOLA: Čakovec - Vindija, Podravac - Radnik, Bjelovar - Mladost, Ivančica - Međimurje, Koprivnica - Petar Zrinski, Rudar Cimper - Grafičar (utakmica se igra u subotu, 4.2. s početkom u 17 sati).

C-1 LIGA
Dubravčan izgubio sve izglede za naslov

11. KOLO
MLADOST - MEĐIMURJE GLOBETKA 49:69
(15-16, 10-15, 6-17, 18-21)
Igrači Mladosti pružili su dobar otpor vodećoj Međimurje Globetki samo u prvom poluvremenu. Ključna treće četvrtina završila je u korist gostiju sa 17-6 za visokih +17, koje su u posljednjoj četvrtini još malo povisili na konačnih, okruglih +20. Kod Mladosti najbolji Drk sa 13 poena i Vurušić sa 11. Kod pobjednika, Golubić 15 poena, Vugrinec 14.

DUBRAVČAN - DONJI KRALJEVEC 63:73
(11-22, 22-11, 15-21, 16-20)
Odlično su gosti iz Donjeg Kraljevca ušli u utakmicu i dobili prvu četvrtinu sa visokih 22-11. Dubravčan se pribrao u drugoj četvrtini i uzvratio istom mjerom, oni su dobili taj dio igre također sa 22-11. Spomenimo i isključenje Varge iz Dubravčana i Fečkeša iz Donjeg Kraljevca u prvom poluvremenu zbog međusobnog naguravanja i svađanja. Treću četvrtinu opet bolji gosti, dobivaju je sa 6 poena razlike, ali ovog puta, nisu popustili kao u prvom poluvremenu i dozvolili Dubravčanu da se vrati u egal. Posljednjih 10 minuta Donji Kraljevec na krilima raspoloženih Ružića i Ivanovića mirno privodi utakmicu kraju i slavi sa 10 poena razlike. Ivanović je postigao 28, Ružić 25, a Lončarić 12 poena, a njih troje su skoro bili i jedini strijelci u svom sastavu. Međimurec najbolji kod Dubravčana sa 24 poena.

KOTORIBA - NEDELIŠĆE 50:64
(18-16, 7-15, 6-11, 19-22)
Košarkaši Kotoribe niti nakon 11 kola neznaju za pobjedu. Nedelišće je ovog puta bilo bolje i sa gostovanja u Kotoribi odnose 2 boda. Prvu četvrtinu je pomlađena momčad Kotoribe dobila sa 2 poena razlike, ali su zatim usljedila loša druga četvrtina u kojoj su zabili samo 7 poena i treća gdje su postigli još manje koševa, samo 6. Nedelišće je tako imalo +11 na ulasku u posljednju četvrtinu koju su mirno i rutinski priveli kraju za konačnih 50-64. Kod kotoribe jedini dvoznamenkasti bio je Munka sa 11 koševa, dok su Nedelišće predvodili odlični Gospočić sa 36 poena i Šegović sa 11.

MEĐIMURJE II - PRELOG 55:73
(13-19, 9-19, 17-16, 16-19)
Uvjerljiv je bio Prelog na gostovanju kod mlade ekipe Međimurja II. Zahvaljujući dobroj obrani iz koje su imali mnogo kontra napada, Prelog je došao do pobjede od 18 poena razlike. Mala zanimljivost, Prelog je u prvoj, drugoj i trećoj četvrtini postigao po 19 poena, jedino u trećoj nisu uspjeli doći do 19, u njoj su došli do 16 pogodaka. Ne sjećam se kada je jedna ekipa zabila identičan broj pogodaka u tri četvrtine. Prelog su do pobjede predvodili Poredoš sa 18 koševa i Švenda sa 14. Kod Međimurja II, Vurušić 13 poena.

12. KOLO
NEDELIŠĆE - DUBRAVČAN 66:61
(21-12, 17-20, 15-14, 13-15)
Porazom u Nedelišću, košarkaši Dubravčana oprostili su se od utrke za naslov prvaka. Njima je ovo već peti poraz u prvenstvu i sada zaostaju za Međimurje Globetkom i Prelogom već 3 pobjede. Nedelišće se pak pobjedom izjednačilo sa Dubravčanom i sada ćemo do kraja prvenstva gledati zanimljivu borbu za treće mjesto između njih i Donjeg Kraljevca te Mladosti iz Ivanovca.

PRELOG - KOTORIBA 100:36
(26-0, 32-12, 16-15, 26-9)
Prelog je bio uvjerljiv protiv Kotoribe koja već veći dio sezone igra bez svojih najboljih igrača zbog ozljeda i pomladili su sastav, a utakmice igra sa kadetima i juniorima, uz tri starija igrača. Prva četvrtina završava sa 26-0, druga 32-12, jedino je u trećoj Kotoriba pružala otpor, taj period je završio 16-15.

MEĐIMURJE GLOBETKA - MEĐIMURJE II 78:57
(22-7, 23-19, 20-17, 13-14)
Međimurje Globetka očekivano je, uvjerljivo nadvisila mladi sastav Međimurja II. “Gosti“ su jedino posljednju četvrtinu uspjeli dobiti, bilo je 13-14, tek kada su igrači Međimurje Globetke malo spustili u nižu brzinu.

(1:19,15:16,13:13,7:14)
Zaprešić - dvorana ŠD Inker, gledatelja 20. Suci: Drljača Z. (Zagreb) i Dundović I. (Zagreb).
Radost: Glumac H. 4, Hlebec I. 16, Balog D. (cap.) 22, Šmitran E. 2, Hozjan D., Đokić D. 2, Tkalec I. 2, Bogdan A., Živković V. 14, Taradi S., Živković A. Trener Levačić Ž.
Prvom pobjedom s gostovanja ove godine vratile su se naše košarkašice iz Zaprešića. Od samog početka utakmice jasno su dale do znanja da žele bodove odnijeti sa sobom u Čakovec, odlično su ušle u utakmicu, agresivno, igrajući zonski presing pritisnule su domaće koje su upadale u zamku, puno griješile a naše realizirale svoje akcije. Rezultat prve četvrtine 1:19 govori dovoljno o kvaliteti igre naših u obrani a koja je u potpunosti odredila nastavak utakmice za koju je već nakon tih 10 minuta bilo jasno da je Radost ne može izgubiti. Očekivano su u nastavku i domaće igračice došle su do daha, pogodile nekoliko šuteva, izvele par kontranapada, međutim ni naše nisu posustajale te se na odmor otišlo sa velikih 19 koševa prednosti.
Iskoristile su “jabučice” u prvih par minuta drugog poluvremena što su u našoj petorci počele naše poletarke Taradi i Đokić te djelomičnim rezultatom 9:1 smanjile na 10 koševa zaostatka, ali tada su se ponovo probudile naše i do kraja četvrtine vratile razliku na + 19. Zadnja četvrtina bila je pitanje formalnosti, do završetka utakmice sve naše su dobile priliku u kojoj su i povećale prednost na završnih 26 koševa razlike. U napadu su se odlično nadopunjavale Balog sa 22, Hlebec sa 16 i Živković V. sa 14 koševa dok je u obrani dominirala Tkalec sa puno skokova i oduzetih lopti što je za domaće bila nepremostiva prepreka ove subote. Sjajna igra, pristup utakmici i borbenost donijeli su sigurnu pobjedu, a nakon druge uzastopne pobjede slijedeći vikend u dobrom raspoloženju, naše cure očekuju košarkašice Rijeke.