Sport 25.02.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

Rudar slavio protiv Ivančice
PETAR ZRINSKI - ČAKOVEC 60:71
(18:29, 12:17, 19:12, 11:13)
Čakovec: Horvat 4, Novak M.13, Prprović 18, Terek 6, Kranjčec 10, Pustić, Juras (cap.), Prošev 4, Žvorc, Momčilović 14, Novak N. 2, Drk
Poraz od Grafičara uozbiljio je igrače Čakovca koji su protiv vrlo neugodne momčadi Petra Zrinskog ušli ozbiljno i odlučno u utakmicu. Zabili su naši čak 29 poena u prvoj četvrtini. Dobru obranu igrao je Čakovec u drugoj četvrtini i dozvolio domaćinima samo 12 koševa. Poluvrijeme su igrači Čakovca završili s uvjerljivih +16. Treća četvrtina pripala je Petru Zrinskom te su smanjili prednost Čakovca, a posljednju četvrtinu su se igrale dobre obrane, no Čakovec nije dozvolio domaćim igračima da se približe i uđu u neizvjesnu završnicu. Luka Prprović s 18 i Matija Novak s 13 koševa predvodili Čakovec do 16 pobjede u prvenstvu i tako ga na još jedan korak približili do naslova prvaka, a do kraja su ostala još tri koraka, a Čakovcu će i dva biti dovoljna za naslov.
MEĐIMURJE - MLADOST 75:77
(19:20, 16:19, 17:17, 23:21)
Međimurje: Gašparić 8, Vrus, Novak 8, Miko 10, Krajačić 19, Jelenić, Jambrović 22, Pađan 6, Ranteš, Martinović 2
Blizu pobjede bilo je Međimurje protiv favorita iz Đurđevca, ali na kraju ipak nisu uspjeli. Neizvjesna utakmica u prvoj i drugoj četvrtini, na poluvremenu +4 za goste. Drugo poluvrijeme ista priča. Gledatelji su i dalje mogli uživati u napetom susretu. Mladost je držala četiri poena prednosti koja je stekla u prvom poluvremenu, a toliko su vodili i nakon treće četvrtine koja završava nerješeno. Nažalost, igrači Međimurja nisu uspjeli preokrenuti rezultat u posljednjih 10 minuta iako su dobili posljednju dionicu, ali s nedovoljna dva poena razlike. Bio je ovo dvoboj dva ponajbolja razigravača lige, Maria Novaka iz redova Međimurja i Zorana Jančijeva iz Mladosti. Bolji je bio Jančijev koji je postigao 22 koša. Najbolji u redovima Međimurja bio je junior Patrik Jambrović s 22 poena.
RUDAR CIMPER - IVANČICA 62:52
(9:11, 17:15, 21:13, 15:13)
Rudar Cimper: Varga 21, Brodar, Vinko Novak, Perčić, Levačić, Radiković 13, Cilar, Bedi, Dodlek 9, Tkalec, Hrkač 19
Nervozno su domaći ušli u utakmicu zbog prevelike želje da ostvare pobjedu protiv Ivančice protiv koje nisu znali za pobjedu u službenim utakmicama posljednjih 6 godina. Dodatni problem Rudara bio je neigranje Saše Srneca, a najbolji strijelac prvog dijela sezone Tomislav Radiković u četvrtak je na treningu ozljedio skočni zglob, ali ipak je odlučio zaigrati. Ivančica bolja u prvoj četvrtini, no odličnoj obranom Rudara u drugoj na poluvrijeme se odlazi u egalu. Bojali su se domaći navijači da igrači Rudara opet ne odigraju lošu treću četvrtinu kao u posljednjih par utakmica, ali to se nije desilo, nego baš suprotno, ubacili su u brzinu više i na krilima Alena Varge, Nikole Hrkača i skakački odlično raspoloženog Saše Dodleka odlaze na 11 poena razlike. Nisu dopustili igrači Rudara sastavu Ivančice da priđe bliže od sedam poena razlike u posljednjoj četvrtini, a dvije minute do kraja imali su najviših 16 poena prednosti. Ivančica je do kraja tek smanjila. Osim strijelaca, kod Rudara treba spomenuti i Dodleka koji je zabio 9 poena, ali je imao više od 15 skokova na utakmici.
Ostali rezultati 19. kola: Vindija - Grafičar 68:86, Bjelovar - Koprivnica 105:88, Radnik - Podravac 51:85.
12. Koprivnica 19 0 19 -900 19
Parovi 20. kola: Čakovec - Vindija, Grafičar - Međimurje, Mladost - Radnik, Podravac - Bjelovar, Koprivnica - Rudar Cimper, Ivančica - Petar Zrinski.

C-1 LIGA
Dvije pobjede Nedelišća
Košarkaši Nedelišća odigrali su dvije utakmice, onu zaostalu iz 14. kola protiv Grafičara iz Ludbrega i redovnog 16. kola u kojem su iznenadili favorizirani Dubravčan. Međimurje Globetka blizu je naslova prvaka i ukoliko u sljedećem kolu ostvari pobjedu i teoretski će osigurati naslov. Teoretske šanse za osvajanje naslova prvaka ima i drugoplasirani Dubravčan koji ima bolji međusobni omjer, ali i tri poraza više, a teško je vjerovati da će iskusna momčad Globetke izgubiti sve tri utakmice do kraja.
NEDELIŠĆE - GRAFIČAR II 82:70
(18:10, 11:21, 28:16, 25:23)
Nedelišće: Šegović I. 18, Gospočić P. 29, Posedi D. 2, Ganzer M. 11, Jalušić M. 6, Pintarić J. 2, Branilović D. 2, Miholček K. Kiš N. Marciuš K. 7, Đunđuš D. 5, Pintarić J. 2
U zaostalom utakmici igrači Nedelišća dobili su Grafičare nakon što su na poluvremenu zaostajali za dva poena. Utakmicu su riješili u trećoj četvrtini koju su dobili s 12 poena razlike. Pavao Gospočić zabio je 29 koševa u pobjedi njegovog sastava.
NEDELIŠĆE - DUBRAVČAN 69:64
(19:7, 25:19, 7:20, 18:18)
Nedelišće: Šegović I. 5, Gospočić P. 22, Posedi D. Ganzer M. 19, Jalušić M. 15, Branilović D. 5, Kiš N. Đunđuš D. Marciuš K. 3
Dubravčan: Raić F. 10, Fabić B. Lukša D. 9, Igrec K. Međimurec B. 17, Blažeka P. Ribić B. 7, Matulin A.D. Varga D. 9, Štefić N. Balog F. Štefić D. 12
Dubravčan je iznenađujuće izgubio kod Nedelišća. Visoko vodstvo Nedelišća od 18 poena na poluvremenu, bilo je dovoljno da izdrže sve nalete Dubravčana u drugom poluvremenu. Na kraju je završilo s +5 za domaćine. Pavao Gospočić s 22 i Mario Ganzer s 19 koševa predvodili Nedelišće, a Božidar Međimurec sa 17 i David Štefić s 12 kod Dubravčana.
PRELOG - DONJI KRALJEVEC 62:50
(18:15, 11:19; 18:9, 15:7)
Prelog: Ciglar M. 7, Poljak M. 5, Janković S. Novosel M., Šarić V. 8, Blažona I. 3, Jelenić M. 11, Poredoš M. 28, Vargek S., Podvezanec N., Filipić J.
Donji Kraljevec: Švenda T. 7, Baljak A. Zrna I. 3, Branilović R. 3, Ivanović D. 3, Balent N. Ružić M. 19, Švenda D. 5, Štefan J., Ivanović J., Sinković G., K. 8, Štefan D. 2
Derbi u Prelogu pripao je domaćinima koji su nakon prvog poluvremena zaostajali za 5 poena. Drugo poluvrijeme potpuno druga slika, odličnom obranom Prelog je gostima dozvolio samo 16 koševa i na kraju zasluženo slavio s 12 razlike. Matija Poredoš vodio je Prelog do pobjede sa skoro polovicom koševa svoje momčadi, zabio je 28. Kod Donjeg Kraljevca jedini raspoložen bio je Mihael Ružić s 19 koševa.

KOTORIBA - GRAFIČAR II 54:74
(10:17, 16:18, 15:11, 13:28)
Kotoriba: Borović D. 6, Habuš V. 5, Plačko L. Orehovec L. 13, Zvošec F. 21, Ujlaki R. Munka G. 2, Seličanec S. 7
Kotoriba se odlično nosila s gostima iz Ludbrega tri četvrtine nakon kojih je zaostajala samo pet poena razlike, ali su u posljednjoj dionici potpuno pali i izgubili je s 15 poena razlike za konačnih +20 Grafičara. Franjo Zvošec najbolji u redovima Kotoribe s 21 košem.