Sport 15.02.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

KOŠARKA: Rudarima derbi

Košarkaši Rudar Cimpera i po treći put ove sezone svladali su momčad Čakovca. Nakon pobjede u četvrtfinalu kupa i one u prvom dijelu prvenstva kada su gostovali u Čakovcu, Rudar je i na domaćem terenu bio bolji. Međimurje će protiv Bjelovara svoju utakmicu odigrati u srijedu (15.2.) s početkom u 18.30 sati. Ovo kolo donijelo nam je i jedno iznenađenje, košarkaši Mladosti su u lokalnom derbiju nakon tko zna koliko godina uspjeli dobiti Podravac iz Virja koji je tim porazom opet prepustio drugu poziciju Vindiji iz Varaždina.
RUDAR CIMPER - ČAKOVEC 77:68
(15-19, 26-21, 15-12, 21-16)
RUDAR CIMPER: Varga 7, Mikolaj 2, Frančić 0, Perčić -, Hrkač 28, Radiković 9, Cilar -, Bedi 8, Dodlek -, Tkalec 5, Bogdan 0, Srnec 18. Trener: Damjanović B.
ČAKOVEC: Horvat 2, Terek M. 0, Prprović 14, Terek D. 14, Kranjčec 10, Dovečer -, Juras 14, Ostoja 12, Wrana -, Fečkeš 2, Drk 0. Trener: Kovačić B.
Lijepo je opet bila popunjena dvorana u M.Središću na derbi utakmici 17. kola između domaćeg Rudar Cimpera i gostiju iz Čakovca. Jedino je bilo malo čudno bez najvjernijeg domaćeg navijača, popularnog Gustava, koji se nije pojavio na utakmici, a ne pamtimo da li se to ikada desilo! Navijači Rudar Cimpera, “Rudar Cimper Boys“ odgledali su utakmicu bez navijanja. Naime, na dan utakmice, u Murskom Središću bio je pokopan Damir Rajf-Cerin, bivši predsjednik NK “Rudar“ i jedan od najboljih nogometaša u povijesti kluba, te bivši predsjednik nogometaša Rudara. Bio je i stalni posjetioc utakmica košarkaša Rudar Cimpera.
Čakovec je na krilima svog najboljeg igrača, Prprovića, bolje otvorio utakmicu, a igrači Rudar Cimpera, konstantno su tokom prve i druge četvrtine bili u zaostatku. Dalekometnim šutevima Darka Tereka i poenima ispod koša Prprovića, Čakovec je na nešto manje od 2 minute do kraja prvog poluvremena imao prednost od 10 koševa, a onda trener Rudar Cimpera postavlja agresivnu zonsku obranu, kojom je Rudar dobio Čakovec u prošle dvije utakmice i u nepune dvije minute na radost domaćih navijača, Rudar Cimper je u potpunosti preokrenuo rezultat, te na poluvrijeme odlazi s +1. Nastavili su domaći igrači dobrom igrom i u trećoj četvrtini, a dodatni razlog za brigu u redovima Čakovca bila je peta osobna pogreška njihovog najboljeg strijelca i igrača, Prprovića koji zabiva po susretu 21 koš, no upravo mu Rudar Cimper očito ne leži. Od svih utakmica u ovoj sezoni, Prprović je baš protiv Rudar Cimpera ubacio najmanje (u prvom međusobnom susretu samo 10, sada u ovom 14). Nisu se dugo veselili u domaćem sastavu jer su ubrzo i oni ostali bez svog jedinog pravog razigravača i drugog strijelca ekipe, Alena Varge, također zbog 5 osobnih pogrešaka, a nakon njegovog izlaska i loše reakcije njegove zamjene, Bedija, koji je lagano izgubio dvije lopte što su igrači Čakovca iskoristili i sa -9 se potpuno vratili u utakmicu. Minutu i 50-ak sekundi do kraja, Čakovec je košem iskusnog Jurasa poveo sa 67-66, a do kraja utakmice, igrači Čakovca zabili su još samo jedan koš iz slobodnog bacanja. Prvo je najbolji strijelac utakmice i ekipe Rudara, Nikola Hrkač pogodio oba slobodna bacanja za +1 domaćih, sljedeći napad Čakovec promašuje, Bedi ima dva slobodna bacanja, pogađa oba za +3 na 50 sekundi do kraja. Rudar Cimper je opet obranio napad, a nakon nove osobne pogreške Čakovca, na liniju slobodnih bacanja stao je junior Radiković koji je također zabio oba za +5. Sljedeći napad Čakovec ima dva slobodna bacanja, pogađaju samo jedno, za -4 i brzo rade osobnu na kapetanu domaćih, Tkalec zabija oba za +6, a točku na i je stavio Bedi, tricom u posljednjoj sekundi utakmice za konačnih +9.
Ostali rezultati 17. kola: Grafičar - Koprivnica 59:81, Petar Zrinski - Ivančica 80:48, Mladost - Podravac 81:68, Radnik - Vindija 60:80.
12. Grafičar 17 0 17 -674 17
Parovi 18. kola (subota, 18.2.): Čakovec - Radnik, Vindija - Mladost, Podravac - Međimurje, Bjelovar - Petar Zrinski, Ivančica - Grafičar, Koprivnica - Rudar Cimper.

A-2 LIGA ŽENE
Vrlo loša igra
ŽKK PEŠČENICA - ŽKK RADOST 60:30
(13:10, 15:7, 8:2, 24:11)
RADOST: Glumac 6, Taradi, Balog (cap.) 6, Šmitran 2, Hozjan 6, Kranjčec 2, Tkalec 3, Bogdan, Živković V. 2, Đokić 2, Živković A. 1. Trener: Levačić Ž.
Srećom, pred vrlo malim brojem gledatelja, odigran je susret 11. kola A-2 ženske lige zapad u Zagrebu između ekipe Peščenice koja je već ranije osigurala 1. mjesto i naših djevojaka, jer ono što su obje ekipe prikazale nije nikako zaslužilo prolaznu ocjenu i pljesak nazočnih. Iako bez ikakvog imperativa u današnjem susretu naše cure su vrlo loše odigrale susret previše respektirajući buduće prvakinje i ekipu koja je još bez poraza ove sezone. Vidjelo se to od samog početka kad im je trebalo nekoliko minuta da povežu redove. Srećom s druge strane stajale su također potpuno anemične domaće igračice pa je očito da su ove niske temperature “smrznule” igračice obje ekipe. Sredinom prve četvrtine sredile su se igračice Radosti i uspješno parirale pa su čak i povele 10:8 no na žalost do kraja više nisu uspjele poentirati pa su domaće imale 3 poena razlike nakon prvih 10 minuta.
Jasno je ta četvrtina dala do znanja da se Radost može nositi s favoriziranim domaćinima, a da su naše imale samo malo vjere u sebe, mogle su dobiti utakmicu. Kao i prva četvrtina i druga je odigrana u istom ritmu s bezbroj pogrešaka i izgubljenih lopti pa je ponekad izgledalo da se igračice više muče s loptom nego s protivničkom ekipom. U takvoj igri gdje je tek ponekad iz ne baš smislenih akcija neka igračica uspjela poentirati, dočekali smo poluvrijeme i rezultat od nevelikih 28:17 za Pešćenicu. Dogovor na poluvremenu bio je da se proba stisnuti domaće jer zaista nisu pokazale ništa posebno i natjerati im vodu u uši te skupo prodati kožu. Nevjerojatno što sve Radost nije uspjela realizirati i sasvim izjednačiti ili čak i povesti na ovoj utakmici, do kraja četvrtine domaće igračice rade seriju 8-0 i sa 36:19 odlazi se u zadnjih 10 minuta, rezultat četvrtine 8:2 a naše iz igre nisu uspjele poslati loptu kroz obruč. Nakon nerealizirane prilike nokautirati domaće, igračice Radosti potpuno rezignirano završavaju ovu utakmicu a zadnju četvrtinu igraju sve naše poletarke što su domaće maksimalno iskoristile i na kraju uvjerljivo slavile s čak 30 koševa razlike.
Očigledno je prevelik hendikep bio izostanak Hlebec i Stagličić pa je pitanje kako bi se utakmica razvila da su obje mogle participirati u ovoj utakmici, ovom prilikom Hlebec želimo brz oporavak i povratak na košarkaški teren. Sljedeća utakmica je sa starim rivalkama iz Varaždina gdje će se naše pokušati revanširati za poraz u prvom djelu natjecanja.