Sport 12.01.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

KOŠARKA: Rudaru derbi

A-2 LIGA SJEVER
Rudaru derbi
Rudar Cimpera jedini je naš klub koji je odigrao svoju utakmicu u 12. kolu. Predvođeni sjajnim navijačima, Rudar je stigao 11 poena zaostatka protiv favoriziranog Radnika, koji se nalazi na trećem mjestu ljestvice i na kraju slavio sa 8 koševa prednosti za svoju sedmu pobjedu u prvenstvu. Međimurje svoju utakmicu u Vrbovcu, protiv Petra Zrinskog igra u srijedu (11.01.2012.), a utakmica Čakovca protiv Bjelovara, odgođena je zbog sudjelovanja dvoje mladih igrača Bjelovara u reprezentativnim selekcijama Hrvatske. Njihova će se utakmica odigrati tek 24.03.2012. Još je jedna utakmica odgođena, ona između Grafičara iz Ludbrega i Mladosti iz Đurđevca. Preostale dvije utakmice, donijele su jedno veliko iznenađenje. Predposljednja momčad na ljestvici, Koprivnica, došla je do svoje druge pobjede u prvenstvu i to protiv drugoplasirane Vindije iz Varaždina. Vindija je kao i u prošlom kolu protiv Rudar Cimpera, poražena u produžetku, a do produžetka su kao i tada, opet došli vrlo sretno. Naime, oni su 0,3 sekunde do kraja zaostajali -2 i izvađali loptu ispod koša i uspjeli su zabiti zicer za produžetak u kojem su opet izvukli poraz 73-72 i definitivno se oprostili od borbe za naslov prvaka.Ivančica je na domaćem terenu uvjerljivo poražena od Podravca iz Virja 47-69.
RUDAR CIMPER-RADNIK 70-62
(16-20; 16-16; 16-12; 22-14)
RUDAR CIMPER: Varga A. 15, Srnec S. -, Frančić D. 0, Perčić T. -, Hrkač N. 27, Radiković T. 3, Cilar T. -, Bedi M. -, Dodlek S. 3, Tkalec M.(cap.) 11, Bogdan D. 6, Mikulaj N. 5 Trener: B. Damjanović.
Rudar Cimper je i u ovoj utakmici bio oslabljen neigranjem svog bitnog igrača, Saše Srneca, koji je bio na klupi sa svojim suigračima i htio je igrati, ali mu trener Damjanović još nije dopustio da igra jer mu ozljeda prsta još nije zaliječena do kraja. Ipak, bio je Rudar Cimper pojačan od ovog kola, njima je došao natrag Neven Mikulaj, koji se vratio igranju nakon 2 sezone odsustva i biti će veliko pojačanje pod košem, a u svojoj prvoj utakmici nakon stanke zabio je 5 poena, imao par blokada i desetak skokova. Utakmicu je tricom otvorio domaći kapetan Mladen Tkalec, ali nakon toga gosti preuzimaju inicijativu i imaju vodstvo tokom cijele prve četvrtine. Nastavljaju igrači Radnika boljom igrom i u drugoj četvrtini, ali najviše zahvaljujući obrani domaćih koja nije bila dovoljno agresivna. Kada je Radnik 5 minuta do kraja prvog poluvremena imao najvećih 11 koševa razlike, trener Rudara, Damjanović, zove time-out na kojem zahtjeva puno agresivniju obranu i veći pritisak na igrača sa loptom, a igrači su to počeli poštivati i uspjeli su smanjiti na samo 4 koša zaostatka uoči drugog poluvremena. Drugo poluvrijeme, nošeni bučnim navijanjem svojih navijača, Rudar Cimper Boysa, dozvoljavaju gostima iz Križevaca samo 15 postignutih poena u 15 minuta igre, a u posljednjih 5 minuta utakmice, Radnik skoro sve svoje koševe postiže iz slobodnih bacanja. Čak 7 napada za redom, sude se osobne pogreške igračima Rudar Cimpera i to one koje su bile i one koje nisu bile, ali na sreću Rudar Cimpera, gosti su promašivali slobodna bacanja. Zadnje 4 minute utakmice, Rudar Cimper je ostao bez svog kapetana Tkaleca zbog 5 osobnih pogrešaka, otpao je i Frančić koji je u samo 2 minute dobio 5 osobnih pogrešaka, a nakon njega je iz igre morao i sve bolji Bogdan, također zbog 5 osobnih, no nije smetalo. Na kraju utakmice prekrasna slika, igrači zajedno sa punim tribinama pjevaju svoju himnu, “Volim Rudara“. Rudar Cimper je sa 26 koševa predvodio Nikola Hrkač, Alen Varga je postigao 15 poena, skoro sve u odlučujućem, drugom poluvremenu, a kapetan Tkalec je dodao 11. Nije smetalo što su Dodlek i Radiković postigli svaki po samo 3 poena.
Ostali rezultati 12. kola: Ivančica-Podravac 47-69, Koprivnica-Vindija 73-72, Grafičar-Mladost odgođeno.
12. GRAFIČAR 11 0 11 690:1079 11
Parovi 13. kola (14.01.2012.): Petar Zrinski-Čakovec, Međimurje - Grafičar, Mladost-Rudar Cimper, Radnik-Koprivnica, Vindija-Ivančica, Podravac-Bjelovar.

C-1 LIGA
Mladost dobila Dubravčan
Mladost je u desetom kolu bila bolja od Dubravčana, Prelog je u derbiju kola razbio na gostovanju vodeću Međimurje Globetku, Nedelišće je očekivano slavilo protiv Međimurja II, a Kotoriba i Donji Kraljevec će međusobnu utakmicu odigrati naknadno.
MEĐ. GLOBETKA-PRELOG 39-63
(14-13; 6-17; 8-17; 11-16)
MEĐIMURJE GLOBETKA: Marković -, Vugrinec 6, Cimerman 1, Serdarević 5, Gomzi 7, Levačić 9, Franjić 0, Belović 3, Golubić A. 1, Škoda -, Vurušić 2, Golubić N. 5. Trener: Davorin Škoda.
PRELOG: Ciglar M. 13, Pilaš 0, Glavina 2, Poljak 2, Janković 0, Švenda 10, Blažona 0, Ciglar D. 6, Šarić 13, Poredoš 17. Trener: Roko Sorić.
Derbi kola odigran je u Čakovcu, gdje je vodeća Međimurje Globetka dočekala drugoplasirani Prelog. Domaći su bili favoriti u ovom susretu, a ako dodamo da su u prvom dijelu prvenstva dobili Prelog u gostima sa čak 20 poena razlike, teško je bilo za očekivati da bi Prelog mogao do pobjede, ali, lopta je okrugla, a Prelog ima jako dobru momčad koju odlično vodi Roko Sorić. Odličnom obranom koju Prelog konstantno igra dobro, ostavili su Međimurje Globetku na samo 39 postignutih poena, a da stvar bude gora za domaće, Prelog je dobio utakmicu sa 24 koša razlike, znači sa 4 više nego su izgubili kod kuće. Ipak to na kraju sezone neće igrati prebitnu ulogu jer se C-1 liga igra trokružno, znači svaka ekipa sa svakom igra po tri puta, pa će do kraja prvenstva još biti zanimljivo.
NEDELIŠĆE-MEĐIMURJE II 68-54
(25-13; 14-14; 13-16; 16-11)
NEDELIŠĆE: Gospočić 28, Šolja 2, Posavec 2, Prprović 14, Radinović 5, Šegović I. 13, Posedi 4, Perdec. Trener: M Bošnjak.
MEĐIMURJE II: Golik 0, Lončarić 5, Krištofić 5, Kanižaj 4, Martinović 2, Mavrek 8, Vrus 2, Vonić 1, Vurušić 14, Franin 3, Momčilović 10. Trener: Igor Čajić.
Nedelišće je sa samo 8 igrača u sastavu došlo do pobjede protiv Međimurja II, od tih 8, tri su bila jako raspoložena, posebno Gospočić sa 28 koševa, dok su ga dobro pratili Prprović sa 14 poena i Šegović sa 13. Bilo je to previše za mladiće iz Međimurja II, kod kojih je Vurušić zabio 14 koševa, a Momčilović mu je bio jedina raspoložena pratnja sa 10 poena.
MLADOST-DUBRAVČAN 60-48
(16-4; 14-17; 11-11; 19-16)
MLADOST: Vurušić T. 9, Kresinger D. 4, Mihoci K. 0, Bjelobrk B. -, Fečkeš 4, Vugrinec J. 2, Drk I. 17, Vehtersbah 24, Klinec 0, Mlinarić 0, Bedić 0. Trener: S. Gašparlin.
DUBRAVČAN: Varga 5, Fabić -, Raić 3, Igrec 2, Lukša 11, Međimurec 9, Majcen Blažeka 4, Matulin 0, Ribić 8, Štefić 0. Trener: K. Krušelj.
Košarkaši Mladosti iz Ivanovca iznenadili su favorizirani Dubravčan, koji bi sa pobjedom djelio prvo mjesto zajedno sa Prelogom i Međimurje Globetkom. Ipak, igrači Mladosti imali su druge planove i predvođeni Vehtersbah-Stojanom koji je postigao 24 poena i Drkom sa 17 koševa uzeli su pobjedu. Trebamo spomenuti prvu četvrtinu utakmice koju su domaći igrači dobili sa 16-4, a dobro otvaranje utakmice bio je jedan od najbitnijih razloga za pobjedu Mladosti. Jedini koji je nešto odigrao kod Dubravčana i zabio dvoznamenkasti broj poena je Lukša sa 11 koševa, ostali su podbacili.
Turnir “Nova 2012.“
Košarkaški klub “Međimurje“ bio je već po 15. puta organizator međunarodnog turnira mlađih uzrasta. Igralo se u konkurenciji kadeta i pretkadeta. Kod kadeta, prvo mjesto osvojili su mladići Međimurja, dobivši u finalu, uvjerljivo, ABC Zadar. Najbolji strijelac u kadetskom dijelu turnira bio je Marin Škara iz ekipe ABC Zadar, dok je titulu najkorisnijeg igrača ponio domači igrač iz KK “Međimurje“ Sandi Kapelari. Čestitamo! Kod pretkadeta smo imali Zagrebačko finale u kojem je Zagreb bio bolji od Dubrave, a treći je bio Rudeš, također iz Zagreba koji je u utakmici za treće mjesto dobio Međimurje. Najbolji strijelac turnira u kategoriji pretkadeta bio je Nikša Vojvoda, iz KK “Međimurje“ a najkorisniji igrač bio je Matej Mandić iz Zagreb Croatia osiguranja. Na turniru su sudjelovale ekipe iz Mađarske, Slovenije, Vinkovaca, Zadra, Molvi i Zagreba uz, naravno, naše dečke iz Čakovca.