Sport 28.02.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:02.

17. kolo
MEĐIMURJE - IVANČICA 93:78
(27:27, 21:16, 19:17, 26:18)
Međimurje: Novak 21, Krajačić 21, Jambrović 18, Svaty 8, Pađan 7, Martinović 5, Lepen 4, Gašparić 3, Momčilović 3, Peti 3, Čibarić, Miko
Prvu četvrtinu su gledatelji na susretu Međimurja i Ivančice vidjeli pregršt koševa s jedne i druge strane, ukupno čak 54. Od druge četvrtine na dalje košarkaši Međimurja bili su stalno u kakvoj takvoj prednosti. Iv ančica se u potpunosti približila Međimurju na samo dva poena zaostatka i činilo se da će susret biti neizvjestan do samog kraja. Košarkaši Međimurja na to odgovaraju serijom 11:4 i susret odvode u mirnije vode.
RADNIK - ČAKOVEC 85:73
(20:15, 21:26, 24:20, 20:12)
Čakovec: Kolovrat 25, Kranjčec S. 20, Goleš 12, Keresteš 5, Vehtersbah-Stojan 4, Novak 4, Drk 3, Baranić, Bogdan, Barlović, Kranjčec M.
Čakovec je u Križevce otputovao u nekompletnom sastavu, gdje su pružali dobar otpor, ali na kraju ipak upisali novi poraz. Na odmor se otišlo poravnatim rezultatom. Bilo je 41:41 i nastavak utakmice obećavao je neizvjestan dvoboj. Tako je i bilo, jer je Radnik u posljednju dionicu ušao s dostižna četiri poena prednosti. Ipak, u posljednjoj četvrtini ponestalo je svježine za barem neizvjesnu završnicu. Igrači Čakovca postigli su samo 12 poena u tom periodu, primili 20 i na kraju upisali 14. poraz u 17 odigranih susreta.
18. kolo
PODRAVAC - MEĐIMURJE 95:84
(28:16, 25:25, 20:17, 22:26)
Međimurje: Novak 21, Jambrović 20, Krajačić 19, Pađan 11, Svaty 9, Posavec 3, Gašparić 2, Lepen, Čibarić, Peti, Martinović
Susret vječitih rivala ponovo je otišao na stranu iskusnijeg Podravca. Ključnu razliku stvorili su već nakon prve četvrtine koju su dobili s 12 poena razlike. Tu prednost održavali su tokom druge i treće četvrtine. Tek u posljednjoj četvrtini uspjeli su igrači Međimurja smanjiti razliku. Međimurje je ovim porazom palo s treće na četvrtu poziciju, a dok Vindija i Petar Zrinski odigraju svoj zaostali susret, pasti će još niže, na šesto mjesto. Bez obzira na to, do posljednjeg će kola biti u igri za treće mjesto. Posebno bitna bit će im sljedeća domaća utakmica u kojoj im dolazi Bjelovar koji ih je u prvom dijelu prvenstva dobio s 13 poena razlike, tako da će ganjati pobjedu od 14 poena viška.
ČAKOVEC - GRAFIČAR 68:83
Čakovec: Pustić 16, Kranjčec S. 13, Keresteš 8, Goleš 7, Prošev 7, Novak 7, Drk 6, Valkaj 4, Kranjčec M.
Čakovec je protiv najbolje momčadi lige pružao odličan otpor iako su bili bez prvog strijelca i centra Milana Kolovrata. Gosti su do poluvremena napravili 10 poena razlike, ali Čakovec se nije predavao i krajem treće četvrtine uspjeli su zaprijetiti i doći na samo -6. Kvalitetniji gosti ipak nisu dozvolili da se Čakovec još više približi i u posljednjoj dionici držali su ih na zaostatku od 10 do 15 razlike.
Ostali rezultati 18. kola: Bjelovar - Koprivnica 122:90, Ivančica - Vindija 61:68, Petar Zrinski - Mladost 86:68, Rudar Cimper - Radnik 0:20.
12. Rudar/-3 18 1 17 -647 16
Parovi 19. kola (1. ožujka): Čakovec - Rudar Cimper, Radnik - Petar Zrinski, Mladost - Ivančica, Vindija - Podravac, Međimurje - Bjelovar, Koprivnica - Grafičar.
C-1 LIGA SJEVER
Prvenstvo odlučeno?
Derbi 16. kola odigrali su Međimurje Globetka i Dubravčan. Bolji su bili igrači Međimurje Globetke u neizvjesnom susretu, a ovom su pobjedom praktički osigurali naslov prvaka.
MEĐIMURJE GLOBETKA -
DUBRAVČAN 71:69
(17:16, 15:21, 17:18, 22:14)
Međimurje Globetka: Vugrinec 28, Benčik 13, Levačić 12, Vurušić 9, Marković 5, Golubić N. 4, Škoda, Radek
Dubravčan: Varga 28, Blažeka 15, Ribić 10, Štefić 9, Raić 7, Rusak, Igrec, Fabić, Međimurec
Iako su oba sastava bila nekompletna, Međimurje Globetka bila je puno više oslabljena, a susret je odigrala sa samo osam igrača pošto se dan prije utakmice jedan od njihovih igrača ženio, gotovo smo sigurni da je to bio glavni razlog izostanaka. Dubravčan može žaliti za propuštenom prilikom jer bi eventualnom pobjedom koliko toliko zadržali neizvjesnost prije “lige za prvaka“ koju će odigrati četiri prvoplasirane momčadi. Ovako, Međimurje Globetka je u velikoj prednosti jer su bez poraza i teško će ih bilo tko dostići u razigravanju.
DONJI KRALJEVEC - KOTORIBA 87:51
(23:15, 29:14, 15:6, 20:16)
Donji Kraljevec: Ružić 25, Ivanović D. 20, Švenda T. 16, Ivanović J. 10, Švenda D. 10, Sinković-Gašparić 4, Štefan 2, Balent
Kotoriba: Fuš 19, Zvošec 14, Habuš 6, Borović 4, Seličanec 4, Ujlaki N. 3, Munka 1, Ujlaki R., Andrlon M., Andrlon N.
Susret bez imalo neizvjesnosti gdje su domaćini već do poluvrijemena riješili pitanje pobjednika jer su na veliki odmor otišli s 23 poena prednosti. Nakon treće četvrtine prednost je porasla na plus 32, a svoju četvrtu pobjedu Donji Kraljevec slavio je rezultatom 87:51. Kotoriba je i dalje bez pobjede u 14 odigranih kola.

PRELOG - NEDELIŠĆE 74:49
(21:11, 12:16, 16:12, 25:10)
Prelog: Ciglar M. 16, Poredoš 14, Blažona 14, Poljak 8, Kanižaj 8, Šarić 5, Ciglar D. 4, Zrna 4, Filipić 1, Jelenić, Janković
Nedelišće: Gospočić 13, Golik 12, Petran 10, Šegović I. 8, Ganzer 4, Sudec 2, Šegović J. 2, Posedi
Prve tri četvrtine gledali smo neizvjestan susret. Prelog je nakon deset minuta imao 10 razlike, ali Nedelišće se nije predavalo i do poluvremena su smanjili vodstvo na dostižnih šest koševa. Prelog je u trećem periodu uzvratio identičnim rezultatom i prednost uoči posljednjih 10 minuta povisio opet na plus deset. Nedelišće je u tom dijelu ostalo bez svježine što iskusni i čvrsti Prelog u obrani koristi.
Ovim porazom Nedelišće je zakompliciralo situaciju uoči posljednja dva kola u kojima će se odlučiti koje će tri momčadi uz Međimurje Globetku razigravati za prvaka. Podsjetimo, Mladost Ivanovec i Grafičar II igraju van konkurencije tako da se na kraju regularnog dijela svim momčadima brišu pobjede i porazi protiv njih.

Nagradne igre za navijače
DONJA DUBRAVA - u Košarkaškom klubu Dubravčan su odlučili da za navijače koji ih redovito prate na domaćim utakmicama uvesti nagradne igre. U igru ulaze navijači koji po želji kupe ulaznicu za nagradnu igru po cijeni od 10 kuna. Na poluvremenu se izvlače 2 dobitnika,1 dobitnik koji baca loptu za cjelokupni iznos s polovice igrališta (npr. prodano je 30-ak ulaznica, izvučeni dobitnik baca za iznos od 300 kuna). U slučaju da ne pogodi cijeli iznos se prebacuje na sljedeću nagradnu igru. Drugi izvučeni dobitnik baca s linije 6.75 za dres, točnije za majicu s logom KK Dubravčana. U slučaju da je izvučena navijačica igra se seli na liniju slobodnih bacanja. (M. Grubić)