Sport 09.11.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

KOŠARKA: Slavlje Rudara!

Košarkaši Rudar Cimpera ostvarili su svoju prvu pobjedu u utakmici gdje su svojim gledateljima pokidali sve živce. Slavili su s 82:81 i tako nanijeli Petru Zrinskom i 3. poraz u 3 ovogodišnja gostovanja u Međimurju. Čakovec je očekivano dobio Grafičar s neočekivano malom razlikom, ali najbitniji su bodovi. Međimurje opet uvjerljivo, ovog puta nastradala je momčad Koprivnice.
RUDAR CIMPER - PETAR ZRINSKI 82:81
(23-17; 16-18; 24-20; 19-26)
Rudar Cimper: Varga 22, Kraljić -, Perčić -, Hrkač 20, Radiković 13, Cilar -, Bedi -, Dodlek 7, Tkalec 15, Bogdan 0, Srnec 5. Trener: Branko Damjanović
Jedino vodstvo gosti su imali u prvoj četvrtini, poveli su s 9:4, a od tada pa nadalje igrači Rudar Cimpera vode između 4 i 11 koševa prednosti. Rudar je na ulazu u posljednju četvrtinu imao 8 koševa razlike, da bi gosti to stigli i uspjeli izjednačiti rezultat. Prava drama odvijala se u posljednjih 9,5 sekundi utakmice. Rudar vodi 82:81, a Alen Varga ima dva slobodna bacanja. Promašuje oba. Gosti imaju napad, a igrač Rudar Cimpera Saša Dodlek, samo 2,2 sekunde do kraja utakmice radi osobnu nad igračem gostiju Hrandekom koji ima 2 slobodna bacanja kojima može svojoj ekipi donijeti produžetak ili pobjedu. Domaći najvjerniji navijač, Gustav svojom je “crnom magijom“ ometao Hrandeka, koji je promašio oba bacanja i donio Rudar Cimperu prvu pobjedu u sezoni, ali i prvu uopće protiv Petra Zrinskog. Utakmica se igrala na točno 50. obljetnicu smrti nekoliko Rudara, koji su svoj život izgubili u rudniku “Maj 3“ u Murskom Središću, a igrači Rudara njima su posvetili svoju pobjedu. Najbolji kod Rudar Cimpera Varga sa 22 i Hrkač sa 20 koševa.
ČAKOVEC - GRAFIČAR 70:61
(26-6; 12-23; 13-15; 19-17)
Čakovec: Horvat 1, Terek M. -, Prprović 30, Megla 12, Kranjčec 14, Terek D. 9, Juras (cap) 0, Ganzer 0, Wrana 2, Brdar 0, Fečkeš 2, Drk 0. Trener: Bruno Kovačić
Čakovec je sve dvojbe oko pobjednika riješio već u prvoj četvrtini koju je dobio s 20 koševa razlike Nakon te prve četvrtine, trener Kovačić je dao priliku svim igračima, što je Grafičar iskoristio i skoro se vratio u utakmicu, ali iskusna ekipa Čakovca nije dozvolila gostima iz Ludbrega da ozbiljnije zaprijete. Uspjeli su samo ublažiti poraz, na, za Ludbreg odličnih -9. Čakovec su predvodili, kao i u prva tri kola, odlični Prprović sa 30 poena, Kranjčec sa 14 i Megla sa 12 koševa. Sljedeće kolo Čakovec gostuje kod Vindije u Varaždinu.
KOPRIVNICA - MEĐIMURJE 65:103
(12-30; 19-31; 12-29; 22-13)
Međimurje: Novak N. 3, Pustić 6, Novak Mario ml. 9, Miko 9, Krajačić 12, Lončarić 0, Fodor 11, Krištofić 2, Biševac 18, Novak Mario st. 26, Kapelari 0, Novak Matija 7. Trener: Srećko Šopar
Igrači Međimurja već su nakon prve četvrtine riješili utakmicu. Imali su visokih +18 nakon prvih 10 minuta, a prednost su povećali do poluvremena na okruglih +30. Nakon treće četvrtine bilo je već ogromnih +47. Zadnjih 10 minuta dobili su priliku mlađi igrači, što domaćini koriste, dobivaju posljednju četvrtinu sa 9 koševa razlike i samo smanjuju razliku na -38. Novak Mario-Medo najbolji kod Međimurja sa 26 koševa, odlično mu je asistirao Biševac koji je postigao 18 koševa.
Ostali rezultati 4. kola: Ivančica - Mladost 60:50, Bjelovar - Radnik 66:67, Podravac - Vindija 70:74.
12. Grafičar 4 0 4 -163 4
Parovi 5. kola: Vindija - Čakovec, Radnik - Podravac, Mladost - Bjelovar, Međimurje - Ivančica, Petar Zrinski - Koprivnica, Grafičar - Rudar Cimper.

A-2 LIGA-ZAPAD (Ž)
Poraz Radosti
GOSPIĆ II - RADOST 68:54
(16:18,16:15,22:14,14:7)
Radost: Glumac H., Hlebec I. 8, Balog D. (cap.) 25, Šmitran E. 4, Kuček S. 6, Bogdan A. 4, Živković V. 2, Đokić D., Tkalec I. 5, Živković A. Trener: Željko Levačić
Košarkašice Radosti imale su veliku priliku doći i do druge pobjede u prva dva kola prvenstva. Odlično su igrale u prvom poluvremenu na gostovanju u Gospiću, protiv ekipe Gospić II. Imale su stalno vodstvo između 6 i 9 koševa prednosti, da bi domaće igračice ipak uspjele do odmora smanjiti na samo 1 koš zaostatka uz, trebamo spomenuti, veliku pristranost sudaca. Drugo poluvrijeme su domaće, na krilima izuzetno raspoložene Došen povisile svoju prednost na +7, nakon 30 minuta igre. Igračice radosti pale su u tempu i u prvih 5 minuta posljednje četvrtine ne postižu koš, što domaće koriste i povisuju svoju prednost na konačnih +14. Radost je predvodila Dejana Balog sa 25 poena, no nažalost, ona je bila i jedina dvoznamenkasta u svojoj ekipi, a to je bilo premalo da se dođe do druge pobjede.
Sljedeću utakmicu košarkašice Radosti igraju u subotu (12.11.) u 18.30 sati. Utakmica se igra u dvorani II. OŠ u Čakovcu.

C-1 LIGA
Globetka neporažena
Odigrane su utakmice 4. kola C-1 lige. Košarkaši Međimurje Globetke i dalje su jedina neporažena momčad lige.
Rezultati: Međimurje Globetka - Mladost 76:55, D. Kraljevec - Dubravčan 59:63, Nedelišće - Kotoriba 74:68, Prelog - Međimurje II 69:57.