Sport 15.12.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

KOŠARKA: Sretno Međimurje

KOŠARKA
A-2 LIGA SJEVER
Sretno, Međimurje
Košarkaši Međimurja, provukli su se kroz “ušicu igle”, mogli bi reći, na gostovanju kod Mladosti iz Đurđevca. Velikim preokretom u posljednjoj četvrtini, izvukli su pobjedu 104-103. Košarkaši Rudar Cimpera poraženi su na gostovanju kod najbogatije momčadi lige, očekivano sa 36 poena razlike. Čakovec je nakon neočekivanog poraza u Đurđevcu bio uvjerljiv protiv Ivančice koju su dobili sa 17 koševa razlike.
Mladost - Međimurje 103-104
(26-18; 28-22; 24-26; 25-38)
MEĐIMURJE: Mavrek J. 9, Terek M. 11, Novak Mario /ml./ 8, Vugrinec D. 5, Rusak L. 8, Zaspan B. 2, Fodor G. 16, Krištofić P.-, Novak Mario /st./ 42, Vurušić I. 0, Golubić A. 3, Trener: Šopar S.
Jedno kolo prije, igrači Čakovca poraženi su od Mladosti nakon što su imali +14 u posljednjih 10 minuta, i to zbog ležernog pristupa u posljednjoj četvrtini. Međimurje je isto tako ušlo opušteno u utakmicu, a to im se na kraju skoro osvetilo. Igrači Međimurja inače igraju odličnu obranu, a ovog su puta dopustili domaćinima da se razmašu, a toj ekipi dok im daš da se razmašu, e onda si u problemima jer pogađaju sa svih mogućih i nemogućih pozicija. Koš Međimurja najviše su trpala 2 igrača, mladi Lovrak (45 koševa) i Božo (32 koša). Međimurje je već nakon 3 četvrtine primilo, za njih nevjerojatnih 76 koševa, inače u prosjeku po utakmici primaju 61. Ušlo se u posljednju četvrtinu sa 12 koševa prednosti za domaće, a pošto su domaćini i dalje bili raspoloženi u napadu, jedino rješenje Međimurja bilo je zabiti još više, a to su i učinili na krilima Maria Novaka-Mede koji je zabio 42 koša. Mladost je 5 minuta do kraja utakmice imala još uvijek oko 10-ak poena prednosti, ali Međimurje je uspjelo stići tu prednost, a zahvaljujući i puno većem iskustvu igrača, izvukli su i pobjedu od pola koša razlike. Ovo je bila dobra opomena igračima Međimurja da u susrete protiv slabijih momčadi ne ulaze opušteno jer bi ih to moglo koštati. Protiv ovih jačih protivnika Međimurje uvijek igra dobro, protiv ovih slabijih jedino znaju imati problema (Ivančica prošle godine, Zapad u kupu “Krešimira Ćosića” pred 10-ak dana, sada Mladost). Uz spomenutog, briljantnog Novaka, kod Međimurja su dobro odigrali, Fodor sa 16 koševa i Terek sa 11.
Čakovec - Ivančica 72-55
(24-12; 18-12; 22-16; 8-15)
ČAKOVEC: Novak N7,Novak M.5,(cap)Prprović L.5,Megla M.11,Prprović M.0,Glavina H.2,Juras S.8,Biševac V.15, ,Vehtersbah S.P.-,Ostoja D.12,Kranjčec S.7.Trener: Hajdinjak M.
Čakovec za razliku od prošlog kola i neočekivanog poraza u Đurđevcu, ovog puta nije dozvolio nikakvo iznenađenje. Uvjerljivo su dobili Ivančicu i to zahvaljujući odličnoj obrani. Dopustio je Čakovec gostima iz Ivanca u prve dvije četvrtine samo 24 poena, a oni su zabili 42, pa su tako već na poluvremenu imali velikih 18 koševa razlike. Nisu igrači Čakovca posustali niti nakon treće četvrtine, povećali su prednost na 24 koša razlike prije posljednje četvrtine. Posljednja je četvrtina bila jedina u kojoj su igrači Čakovca malo posustali, pa su tako postigli samo 8 koševa u posljednjoj četvrtini, ali obranu su i dalje dobro odigrali, pa je Ivančica samo smanjila razliku na -17 nakon posljednjeg sučevog zvižduka, pa ovog puta malo opuštanje u posljednjoj četvrtini nije bilo kobno kao ono iz prošlog kola. Čakovec su u petoj pobjedi predvodili, Biševac sa 15 koševa, Ostoja sa 12 i Megla sa 11.
Prigorje financije - Rudar Cim. 94-58
(21-7; 27-20; 21-8; 25-23)
RUDAR CIMPER: Varga A. 5, Brodar N. 1, Kraljić M. 10, Perčić T. 4, Tuksar S. 6, Radiković T. 13, Bedi M. 8, Dodlek S. 2 , Tkalec M.(cap.) 5, Bogdan D. 2, Srnec S. 2. Trener: Damjanović B.
Rudar Cimper je na gostovanju kod najbogatije momčadi lige izgubio sa 36 koševa razlike. Očekivano, a mnogi su očekivali i puno veći poraz, znajući da najplaćeniji igrač Prigorje financija dobiva 2500 eura mjesečno, dok oni najsllabije, juniori dobivaju oko 350 eura. Igrači Rudar Cimpera pak, igraju doslovno, za sok i sendvič nakon utakmice. Domaćini su dobili prvu četvrtinu sa 14 koševa razlike,a na poluvrijeme se otišlo sa +21. Nakon treće je bilo +34. Rudar Cimper je posljednju četvrtinu odigrao u egalu, kada su kod domaćina dobili priliku igrači koji manje igraju, a ta dionica igre je završila sa +2 u korist Prigorje financija, za krajnjih +36. Kod Rudar Cimpera opet najbolji, kadet, Tomislav Radiković sa 13 poena, 10 je zabio Kraljić, a dobro je odigrao i mladi Bedi koji je postigao 8 poena.
Ostali rezultati 10. kola: Radnik-Petar Zrinski 68-104, Vindija-Bjelovar 83-78.
11. Bjelovar 9 0 9 -180 9
Parovi 11. kola: Međimurje-Čakovec (Subota, 18.12. 17.30h), Rudar Cimper-Podravac, Bjelovar-Prigorje financije, Petar Zrinski-Vindija, Radnik-Ivančica, Mladost slobodna.

KUP “KREŠIMIR ĆOSIĆ”
Produžetak koban za Međimurje
Međimurje - Darda 78:89 (14:18, 19:13, 20:27, 17:12, 8:19)
Suci: Nikola Perlić, Krunoslav Peić, Dražen Štrok
MEĐIMURJE: Mavrek, Terek 5, Novak 16, Vugrinec, Rusak, Zaspan 3, Fodor 19, Krištofić 2, Goleš 7, Novak 13, Vurušić, Golubić 13.
DARDA: Kordić, Meznarić 28, Ridl 13, Katavić 7, Radoš 15, Omazić, Krolo 8 (9sk), Mandić, Baković 16, Ćutuk 2.
Domaći su u utakmicu ušli solidno, uspjeli goste iz Darde usporiti i postaviti igru pet na pet te ih zbuniti zonom. No igrom na centra Ivana Krolu i tricom Dejana Meznarića Darda je zaključila prvu s vodstvom (14:18).
Međimurje preko Gorana Fodora nije dopuštalo nikakvo odvajanje, nego uspijeva na odmor otići s 33:31. Darda je imala i seriju 13:0 u drugom poluvremenu, no domaći su se uspjeli probuditi i 4.3 sekunde prije kraja imali napad za pobjedu.
Gosti su iskoristili to što nisu napravili dotad nijedan prekršaj u zadnjoj četvrtini, pa su napravili tri brza faula. Fodor je uspio šutnuti za pobjedu, no njegova trica ostala je kratka. U produžetku su gosti tricama Ivana Bakovića i Meznarića otišli na +7 i na kraju i slavili sa 11 koševa razlike. Kod Međimurja je Fodor zabio 19, Mario Novak-Marek 16 koševa, a Mario Novak-Medo i Golubić su dodali po 13 koševa.
Međimurje se tako nije uspjelo plasirati među 8 najboljih momčadi u kupu “Krešimira Ćosića”.

B-1 LIGA
Prelog konačno
pobijedio
Košarkaši Preloga su, nakon 3 uzastopna poraza konačno pobjedili. Bili su bolji na domaće terenu od posljednje plasirane Lepoglave koja još uvijek nezna za pobjedu. Međimurje Globetka je gostovala kod Grafičara iz Ludbrega, a poraženi su sa 16 koševa razlike.
Rezultati 8. kola: Prelog-Lepoglava 70-57, Grafičar-Međimurje Globetka 69-53, Koprivnica slobodna.

Prvi poraz Dubravčana
Košarkaši Dubravčana doživjeli su prvi poraz ove sezone i to potpuno neočekivano od Donjeg Kraljevca u gostima. Unatoč porazu, Dubravčan i dalje uvjerljivo vodi na ljestvici. Košarkašima Donjeg Kraljevca čestitke na velikoj pobjedi za njih. Nedelišće je ostvarilo prvu pobjedu, bili su bolji od Kotoribe.
Rezultati 8. kola: Donji Kraljevec-Dubravčan 60-54, Nedelišće-Kotoriba 89-68, Mladost slobodna.