Sport 24.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

KOŠARKA: Suspenzija Nedelišća

Košarkaši Nedelišća svoju utakmicu u Križevcima protiv Radnika nisu smjeli odigrati zbog neplaćenih dugovanja prema savezu pa su tako utakmicu izgubili za zelenim stolom 20-0. Nedelišće je kažnjeno i oduzimanjem jednog boda. Ponovljeni je to slučaj od prošle sezone kada je Nedelišće također bilo suspendirano zbog dugovanja. Međimurje je na domaćem terenu bilo uvjerljivo bolje protiv Bjelovara, a Čakovec je poražen u Ivancu kod Ivančice.
MEĐIMURJE - BJELOVAR 121:69
Nakon što su u prošlom kolu postali prvaci, košarkaši Međimurja su odigrali utakmicu bez ikakvog pritiska i zatrpali su koš Bjelovara. Postigli su čak 121 poen i pobijedili na kraju s ogromnih 52 koša razlike. Na utakmici se moglo vidjeti puno atraktivnih poteza. Trener Šopar svim je igračima dao priliku pa se tako jedino mladi Turk nije uspio upisati u listu strijelaca. Posljednje kolo Međimurje u gradskom derbiju dočekuje Čakovec i podiže pehar za naslov prvaka.
IVANČICA - ČAKOVEC 86:76
Čakovec je doživio već 12 poraz u ovoj sezoni, ovog puta na gostovanju u Ivancu. Poraženi su sa 10 poena razlike. Sada im ostaje još jedno kolo, protiv Međimurja i sezona koju će sigurno čim prije htjeti zaboraviti je iza njih. Ostaje za vidjeti što će biti nakon sezone i hoće li se Čakovec i Međimurje spojiti u jedan klub ili je to još jedna “pusta” priča.
Ostali rezultati 21. kola: Radnik - Nedelišće 20:0, Mladost - Podravac 85:104, Petar Zrinski - ŠK Vindija 98:90, Grafičar - Križevci 56:105.
12. Mladost 21 3 18 -479 24
Parovi posljednjeg, 22. kola: Čakovec - Međimurje, Bjelovar - Grafičar, Petar Zrinski - Križevci, ŠK Vindija - Mladost, Radnik - Podravac, Nedelišće - Ivančica.

B-1 LIGA SJEVER
Pobjede vodećih
Košarkaši Rudar Cimpera i Preloga nastavljaju sa pobjedama. Rudar Cimper je bio bolji u derbiju kola protiv Kotoribe, Prelog nije imao problema sa slabom Cesticom. Dubravčan je nakon 2 uzastopna poraza pobjedio pretposljednju Vinicu. Međimurje Globetka je bila bolja od Mladosti. Donji Kraljevec svoju utakmicu igra danas (utorak, 23.03.) protiv Lepoglave.
RUDAR CIMPER - KOTORIBA 81:70
Rudar Cimper je igrao znatno oslabljen protiv solidne momčadi Kotoribe. Igrali su bez prva dva centra Mikolaja i Srneca. Kotoriba je to iskoristila na početku i povela je 10 koševa razlike. Pribrali su se domaći u drugoj četvrtini i agresivnom zonskom obranom su stigli rezultat koji su okrenuli i na poluvremenu imali +4. Rudar je krenuo odlučno i u treću četvrtinu pa je tako došao do 22 poena razlike. Kotoriba je smanjila rezultat u zadnje 3 minute utakmice na pristojnih -11.
PRELOG - CESTICA 87:47
Prelog je bez ikakvih poteškoća pobijedio ekipu Cestice koja je posljednja na tablici i još uvijek nezna za pobjedu u dosadašnjih 18 kola. Krajnji rezultat od +40 za domaće dovoljno govori o odnosu snaga na terenu.
VINICA - DUBRAVČAN 59:87
Dubravčan je nakon 2 bolna domaća poraza pobjedio predzadnju ekipu lige Vinicu na gostovanju. Bilo je na kraju 28 razlike za Dubravčan koji još ima nekih teoretskih šansi za naslov prvaka, ali jedino ako ekipa Rudar Cimpera izgubi 2 utakmice u posljednja 3 kola a Prelog jednu, s time da Dubravčan dobije sve 3 do kraja.
MEĐIMURJE GLOBETKA
- MLADOST 83:69
Iako rezultat to ne govori, Međimurje Globetka je teže od očekivanog došla do pobjede protiv Mladosti. Mladost je vodila 15 koševa razlike, ali tu prednost nisu uspjeli sačuvati pa je iskusni sastav Međimurje Globetke stigao i prestigao Mladost i na kraju uvjerljivo pobjedio sa +14.
Preostali rezultat 19. kola: Koprivnica-Grafičar 81-54.