Sport 01.12.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

KOŠARKA: Sve pobjede naših!

KOŠARKA
A-2 LIGA SJEVER
Križevci dobri domaćini
Košarkaši Međimurja i Rudar Cimpera gostovali su u 8. kolu u Križevcima gdje su igrali svoje utakmice 8. kola, a vratili su se kući pjevajući. Prvo je Rudar Cimper pobjedio Radnik, a nakon njih u derbiju jedinih neporaženih momčadi, Međimurje je nakon pobjede u kupu, slavilo i drugi puta u 10 dana protiv Prigorje financija. Čakovec je puno lakše od očekivanog slavio na domaćem terenu od Petra Zrinskog iz Vrbovca. Bilo je ovo kolo sa 100 %-tnim učinkom za naše klubove.
PRIGORJE FINANCIJE – MEĐIMURJE 69-75 (11-27; 24-5; 12-21; 22-22)
Međimurje: Jelenić G. -, Terek M. 0, Novak M. 7, Vugrinec D. 9, Rusak L. 11, Zaspan B. 3, Fodor G. 14, Krištofić P. -, Novak M. 31, Vurušić I. 0, Golubić A. 0. Trener: Šopar S.
Međimurje je u derbiju opet odlično ušlo u utakmicu, kao i u finalu kupa, opet su pogađali sve u prvoj četvrtini, dok su domaćini pojačani iskusnim Franom Čolakom, bili u grču. Pogađali su Mario Novak-Medo i Goran Fodor u prvoj četvrtini otvorene šuteve, odlično se igrala obrana pa je Međimurje već nakon prve četvrtine imalo 16 poena prednosti pred prepunom dvoranom u Križevcima, na veliko oduševljenje mnogobrojnih navijača koji su došli iz Čakovca na utakmicu. Drugu četvrtinu trener Međimurja Šopar, vadi na klupu Fodora, umjesto njega ulazi Golubić i juniora Rusaka umjesto kojega ulazi drugi junior Vurušić. Tu je igra Međimurja pala, domaćini su pogodili par trica, budi se i domaća publika, Međimurju pak neide ništa od ruke i tako druga četvrtina završava rezultatom 24-5 u korist Prigorje financija, koji ne samo da su stigli prednost košarkaša Međimurja, nego su i imali vodstvo od 3 koša razlike na poluvremenu. Početak treće četvrtine opet donosi bolju igru Međimurja, odlična obrana, ali i nervozni domaći košarkaši i njihov trener Zirdum najviše su pridonjeli tome. Ono što su izvađali na terenu bio je pravi cirkus, najbolji domaći igrač Šiprak bacao se na parket nakon svake sudačke odluke protiv njih i lovio se za glavu, verbalno se obračunavao sa košarkašima Međimurja, uglavnom, radili su sve samo nisu bili koncentrirani na igru, što igrači Međimurja koriste i dobivaju treću četvrtinu sa 9 koševa razlike i nakon 30 minuta utakmice vode sa 6 koševa razlike. Maestralno je igrao Mario Novak-Medo koji je izluđivao domaće centre pa su tako, veliko pojačanje Čolak (5 poena), Maslić i Šiprak svi završili na klupi sa 5 osobnih pogrešaka. Međimurje u posljednjoj četvrtini odlazi na velikih 18 razlike, a tu su prednost uspjeli sačuvati do kraja, ali su nažalost u posljednje 2-3 minute svojom nekoncentracijom i krivim dodavanjima dozvolili domaćinima da smanje razliku, pa je tako na kraju bilo samo 6 razlike iako je trebalo biti više. Međimurje je predvodio Mario Novak-Medo sa 31 poenom, Fodor je zabio 14, a odličan je bio i Lovro Rusak u dvoboju juniora koji je potpuno zasjenio dojučerašnjeg suigrača Andriju Hrkača na drugoj strani, a zabio je 11 koševa. Trebamo spomenuti i iskusnog Vugrinca koji je zabio 9 poena i odigrao je odlično, a Mario Novak-Marek dobro je vodio napade Međimurja. Na službenim inetrnet stranicama KK Prigorje financija izašao je članak o utakmici u kojem piše da su bili pokradeni, što nije istina, pošto smo bili na utakmici, imali smo priliku vidjeti što su sve domaći košarkaši, trener i službene osobe kluba radili, glumili udarce na terenu, protestirali na svaku odluku sudaca, samo se nisu bavili igrom, tako da razloge poraza moraju potražiti u svome dvorištu.
ČAKOVEC – PETAR ZRINSKI 82-63 (15-17; 23-16; 21-10; 23-20)
Čakovec: Novak N.0, Novak M.2, Prprović L.23, Megla M.21, Prprović M.5, Glavina H.1, Juras S.14, Biševac V.3, Wrana R0, Vehtersbah S.P.0, Ostoja D.13, Kranjčec S.0. Trener: Hajdinjak M.
Čakovec je u ovoj utakmici izgubio samo prvu četvrtinu, završila je 15-17 u korist gostiju iz Vrbovca, a nakon toga, igrači Čakovca samo su dizali prednost do konačnih +19. Odličnom obranom Čakovec je u drugoj i trećoj četvrtini napravio najveću razliku, a koliko su dobro igrali obranu govori i to da je samo jedan igrač gostiju uspio zabiti dvoznamenkasti broj koševa, bio je to juniorski reprezentativac Stefan Zadravec sa 30 koševa. 3 ostala glavna igrača uz Stefana Zadravca, njegov stariji brat, zatim Krajinović i Tomić uspjeli su zajedno postići 18 koševa. Čakovec je imao 4 raspoložena igrača, Prprovića sa 23, Meglu sa 21, Jurasa sa 14 i Ostoju sa 13 koševa, a to je bilo previše za favorizirane goste iz Vrbovca.
RADNIK – RUDAR CIMPER 55-63 (8-16; 18-18; 11-7; 18-22)
Rudar Cimper: Varga A. 7, Brodar N. -, Kraljić M. 1, Perčić T. -, Radiković T. 8, Tuksar S. (cap.) 8, Cilar T. -, Bedi M. -, Dodlek S. 8, Tkalec M. 7, Bogdan D. 0, Srnec S. 24, Trener: Damjanović B.
Domaćini su poveli na početku utakmice sa 6-0, a to je ujedno bilo i njihovo jedino vodstvo na utakmici. Nakon tih 6-0, bude si igrači Rudar Cimpera, i odličnom obranom do kraja četvrtine dozvoljavaju igračima Radnika još samo 2 postignuta koša pa nakon prve četvrtine imaju 8 poena prednosti. Drugu četvrtinu Rudar Cimper opet igra dobro, odlaze i na 16 koševa razlike, no domaćini sa par trica uspjevaju smanjiti prednost, pa se na poluvrijeme odlazi sa 8 koševa razlike za Rudar Cimper. Igrači Radnika u trećoj su četvrtini uspjeli doći na samo 1 poen zaostatka, ali to je bilo najbliže što su došli. Predvođeni odličnim Sašom Srnecom koji je pogađao sve u napadu igrači Rudara odlaze na 4 koša prednosti nakon tri četvrtine. Posljednjih 10 minuta igrači Rudar Cimpera nisu dopustili domaćim igračima da dođu do egala, stalno su imali prednost između 8 i 11 koševa. Domaći košarkaši imali su i veliku pomoć svojeg zapisničkog stola koji je konstantno krao vrijeme utakmice, a domaćim je igračima napad u više navrata trajao i po 28 sekundi iako su 24 dozvoljene. Nakon što su igrači Radnika kretali u napad pustilo bi se vrijeme napada od 24 sekunde, ali kad bi prošle 4 sekunde, zapisnički stol bi vraćao napad natrag na 24. Protestirali su kod zapisničkog stola i delegata trener i igrači, ali delegata ko da nije bilo briga za to. Saša Srnec je bio najbolji kod Rudar Cimpera sa 24 koša. Spomenimo i da u sljedećem 9.kolu igrači Rudar Cimpera igraju kod kuće protiv Vindije iz Varaždina u nedjelju (05.12.) a utakmica će biti humanitarnog karaktera, skupljati će se dobrovoljni prilog za malu Hanu Šantl. Više informacija tokom tjedna na www.komarac.hr.
Ostali rezultati 8. kola: Ivančica-Bjelovar 85-61, Podravac-Mladost 92-67, Vindija slobodna.