Sport 21.02.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

KOŠARKA: Svi naši izgubili

A-2 SJEVER
Svi naši izgubili
Nije 18. kolo bilo uspješno za naše klubove. Čakovec, Međimurje i Rudar Cimper doživjeli su poraze, a najbolniji poraz doživio je Čakovec koji je porazom od izravnog konkurenta u borbi za prvo mjesto, Grafičarom iz Ludbrega zakomplicirao situaciju na vrhu. Svejedno, Čakovec i dalje drži sve u svojim rukama. Međimurje je poraženo kod snažnog Podravca u Virju, a Rudar Cimper odlično se držao u prvom poluvremenu na gostovanju u Vrbovcu, ali u drugom nije bilo snage i na kraju je Petar Zrinski zasluženo slavio s 18 poena prednosti.
ČAKOVEC - GRAFIČAR 80:90
(17:22, 12:24, 21:30, 30:14)
Čakovec: Novak N, Novak M. 26, Prprović 21, Terek 7, Kranjčec 10, Pustić, Juras (cap), Lepen, Biševac 10, Momčilović 6, Glumac, Drkovak M. 20, Siladić (cap)13, Poljak 24, Kokolek 6, Stručić, Vuković, Slatina
Čakovec je pobjedom protiv Grafičara mogao osigurati naslov prvaka i plasman u kvalifikacije za najelitniji rang, ali ipak će se sve rješavati u posljednja četiri kola. Podsjetimo, igrači Čakovca su u prvom međusobnom ogledu igranom u prvom dijelu prvenstva deklasirali Grafičar u Ludbregu s čak 33 poena razlike, a Grafičar je uzvratio u Čakovcu. Gosti iz Ludbrega potpuno su nadigrali Čakovec u prve tri četvrtine. Nakon prvih deset minuta Grafičar je imao +5, do poluvremena je prednost narasla na +17, a nakon tri odigrane četvrtine Grafičar je povisio na ogromnih +26 i tako se približio minusu od 33 poena razlike iz prve utakmice. Granicu od 33 poena razlike ipak nisu uspjeli stići, Čakovec je počeo igrati puno bolje tek u posljednjih 10 minuta igre kada je pitanje pobjednika bilo riješeno. Dobili su posljednju dionicu s 16 poena razlike i na kraju smanjili na podnošljivih 10 poena razlike.
Situacija na vrhu je sljedeća, Čakovec i dalje sve drži u svojim rukama, imaju pobjedu više od Grafičara i bolji međusobni omjer, do kraja su preostala četiri kola. Čakovec prvo gostuje kod neugodnog Petra Zrinskog u Vrbovcu pa im dolazi Vindija iz Varaždina, nakon toga idu kod Ivančice koja se nalazi u donjem dijelu ljestvice i za kraj igraju protiv gradskih rivala, Međimurja od kojih su izgubili u prvom dijelu prvenstva. Nije lagan raspored, a Čakovcu će dovoljne biti i tri pobjede za naslov prvaka.
PODRAVAC - MEĐIMURJE 83:68
(15:13, 24:13, 26:21, 18:21)
Međimurje: Gašparić D. 4, Vrus J. 7, Novak M.(cap.) 17, Miko D. 9, Krajačić D. 21, Jambrović P, Pađan K. 6, Ranteš D. 4, Lončarić M, Martinović D.
Podravac je uzvratio Međimurju za poraz iz prvog dijela sezone. Domaćini su na svom terenu u Virju bili bolji u prve tri četvrtine. Prva je četvrtina protekla u neizvjesnoj borbi, a završila je s +2 za domaće. Drugu četvrtinu Podravac puno bolji, a taj period dobivaju s 11 poena razlike i na veliki odmor odlaze s +13 na kontu. Utakmicu su igrači Podravca riješili u trećem periodu nakon kojeg su vodili s 18 poena razlike. Igrači Međimurja su u posljednjoj četvrtini bili za nijansu bolji i visoku su prednost od +18 malo smanjili i na kraju izgubili s 15 poena razlike. Danijel Krajačić zabio je 21 koš, a Mario Novak dodao je 17, a njih dvojica bila su i jedina dva raspoložena igrača u redovima Međimurja. Premalo za odnijeti bodove iz Virja.
P. ZRINSKI - RUDAR CIM. 67:49
(20:16, 11:12, 24:9, 12:12)
Rudar Cimper: Varga 7, Brodar, Korbelj, Perčić 2, Radiković 9, Novak, Bedi 6, Dodlek 4, Hrkač 16, Srnec 5
Iako je Rudar Cimper opet bio nekompletan, što više i nije neka novost u ovoj sezoni za njih, odlično su odigrali u prvom poluvremenu. Petar Zrinski prvih je deset minuta dobio s četiri poena prednosti, a Rudar Cimper bio je malo bolji u drugoj četvrtini. Domaćini su na poluvrijeme otišli s tri poena viška. Scenarij u trećoj četvrtini bio je identičan kao i protiv Čakovca prošlo kolo, na poluvremenu samo -3, a onda loša treća četvrtina koju rudari gube s 15 poena razlike i tu je utakmica bila riješena. Posljednja je četvrtina završila nerješenim rezultatom. Kod Rudar Cimpera najbolji Nikola Hrkač s 16 poena, a bio je i jedini dvoznamenkasti, opet je izostala dobra igra Varge i Radikovića, a da je uz Hrkača bio samo još jedan raspoloženi igrač, moglo se i ozbiljnije zaprijetiti Petru Zrinskom.
Rudaru sada slijede dvije utakmice protiv protivnika iz donjeg dijela ljestvice. Prvo domaća protiv Ivančice koja je svojevrsna “crna mačka“ za momčad Rudar Cimpera, a onda slijedi gostujuća protiv Koprivnice koje je još uvijek bez pobjede. Ukoliko bude koncentracije, Rudar može do obje pobjede, ali uđe li se olako u te susrete, vrlo lako se mogu desiti i dva poraza.
Ostali rezultati 18. kola: Mladost - Vindija 102:75, Koprivnica - Radnik 70:73 (nakon produžetaka), Ivančica - Bjelovar 84:80.
12. Koprivnica 18 0 18 -883 18
Parovi 19. kola: Petar Zrinski - Čakovec, Rudar Cimper - Ivančica (subota, 23.2., 18 sati), Bjelovar - Koprivnica, Radnik - Podravac, Međimurje - Mladost, Vindija - Grafičar.

C-1 LIGA
Pobjeda Donjeg Kraljevca
Nakon niza lošijih rezultata i poraza, košarkaši D. Kraljevca svladali su momčad Čakovca BŠT koji se nalazi pri vrhu ljestvice. Mladost je slavila na gostovanju u Ludbregu, Međimurje Globetka uvjerljivo je dobila Kotoribu, a Dubravčan je u derbiju kola svladao Prelog.
DONJI KRALJEVEC - ČAKOVEC BŠT 78:72
(15:15, 18:17, 28:12, 17:28)
Donji Kraljevec: Švenda T. 8, Baljak A. 3, Zrna I. 3, Branilović R. 2, Ivanović D. 25, Balent N. Ružić M. 18, Švenda D. 17, Štefan D. Ivanović J. Sinković G.K. 2
Čakovec BŠT: Lepen N. 10, Pustić L. 27, Momčilović L. 7, Kovačić B. 11, Novak N. 17, Momčilović Č.
Konačno je Donji Kraljevec došao do pobjede nakon niza lošijih rezultata.Nakon tri četvrtine imali su +17, ali ovaj puta nisu dopustili protivniku da preokrene njihovo visoko vodstvo. Čakovec BŠT dobio je posljednju dionicu s visokih 11 poena prednosti, ali to je bilo dovoljno samo za smanjiti zaostatak na podnošljivih -6 na kraju. Donjem Kraljevcu ovo je tek peta pobjeda u prvenstvu, a prošle su godine bili u samom vrhu lige.
GRAFIČAR II - MLADOST 68:75
(14:23, 12:9, 17:24, 25:19)
Mladost: Klinec M. 9, Drk I. 25, Bedić D. 2, Terek M. 9, Mlinarić M. 8, Kresinger D. 8, Hajdinjak D. 8, Car J. Fečkeš M. 6
Mladost je izvukla pobjedu na teškom gostovanju u Ludbregu. Na krilima Igora Drka koji je bio jedini dvocifren u redovima mladostaša s 25 poena, sastav Mladosti slavio je s sedam poena razlike
MEĐIMURJE GLOBETKA -
KOTORIBA 94:46
(25:9, 19:16, 22:12, 28:24)
Međimurje Globetka: Dolovski R., Golubić N. 20, Capek N. 2, Serdarević J. 11, Golubić A. 11, Radek D. 2, Franjić D. 2, Belović A. 5, Škoda D., Vurušić V. 21, Zaspan B. 20
Kotoriba: Borović D. 7, Plačko L., Orehovec L. 8, Fuš P., Sabol M. 10, Ujlaki N. 5, Munka G. 7, Vidović S. 6, Ujlaki R. 3
Međimurje Globetka uvjerljivo je dobila Kotoribu, a u sastavu su imali čak tri igrača s 20 ili više koševa. Vurušić je bio najbolji s 21 košem, a po 20 su dodali Nikša Golubić i Zaspan za na kraju, uvjerljivu pobjedu od 48 poena razlike. Tri kola do kraja, Međimurje Globetka je gotovo sigurno prvak, još kakve takve šanse ima Dubravčan koji ima dva poraza više, ali to je samo teorija.
DUBRAVČAN - PRELOG 68:57
(13:12, 14:13, 20:19, 21:13)
Dubravčan: Raić F. 11, Fabić B. Lukša D. 16, Igrec K. Međimurec B. 2, Blažeka P. 3, Štefić D. 9, Ribić B. Matulin A.D. Varga D. 27, Balog F.
Prelog: Ciglar M. 4, Poljak M. 2, Janković S. Šarić V. 4, Blažona I. Vrabec D. 11, Jelenić M. 14, Poredoš M. 20, Kanižaj A. 2
Dubravčan je u derbiju kola nadvisio Prelog, a pobjednik je odlučen tek u posljednjoj četvrtini. Svaku od prve tri četvrtine, igrači Dubravčana dobivaju s jednim poenom razlike i u posljednjih deset minuta ulaze s +3. Tek su se u toj posljednjoj četvrtini uspjeli odljepiti i na kraju slaviti s 11 poena prednosti. Nezaustavljiv za igrače Preloga bio je Darko Varga s 27 poena, a Matija Poredoš je za Prelog postigao 20.