Sport 08.02.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

KOŠARKA: Svi naši uspješni

A-2 LIGA SJEVER
Svi naši uspješni
Sva tri naša kluba su u 16. kolu bila uspješna. Prvo je Čakovec u petak u zaostaloj utakmici 15. kola u Ludbregu bio uvjerljiv protiv posljednjeg Grafičara s čak 74 koša razlike, a samo dva dana poslije u derbiju kola bili su uvjerljivi i protiv Vindije na domaćem terenu s 15 koševa viška. Međimurje je na neugodnom gostovanju u Ivancu iz hladne dvorane izašlo s uvjerljivom pobjedom od 29 koševa razlike. Rudar Cimper je teže od očekivanog došao do pobjede nad Grafičarom, bilo je na kraju malih 12 koševa razlike.
IVANČICA - MEĐIMURJE 67:96
(12-21, 15-16, 17-34, 23-25)
Međimurje: Novak N. 2, Pustić L. 7, Novak Mario 19, Miko D. 11, Fodor G. 22, Kapelari A. 4, Biševac V. 16, Novak M.(cap.) 7, Martinović D. 0, Novak Matija 8. Trener
Otputovali su košarkaši Međimurja s oprezom na gostovanje u Ivanec kod vrlo neugodnog sastava Ivančice. Teški protivnik i jako hladna dvorana ipak nisu bili dorasli vodećem sastavu lige. Igrači Međimurja riješili su utakmicu u svoju korist sa 29 koševa razlike, uvjerljivo i rutinski te su tako i nakon 16. kola jedina neporažena momčad lige. Iako bez, sada već standardno Maria Novaka-Mede i najboljeg igrača, Krajačića, već nakon prve četvrtine bilo je +9, na poluvremenu +10, a utakmicu su riješili u trećoj četvrtini koju su dobili sa 17 koševa razlike. Zadnjih 10 minuta dobili su sa 2 razlike za konačnih +29. Prvi pratitelji na ljestvici su Podravac i Vindija sa po 5 poraza, a do kraja je ostalo još 6 kola. Međimurju trebaju još samo dvije pobjede da i službeno osvoji naslov prvaka lige.
GRAFIČAR - ČAKOVEC 43:117
(7-25, 10-35, 15-30, 11-27)
Čakovec: Horvat S. 0, Terek M. 8, Prprović L. 29, Terek D. 28, Dovečer K. 5, Juras S.(cap.) 15, Ostoja D. 14, Bulat N. 0, Kranjčec S. 14, Drk I. 4. Trener B. Kovačić
Prvo su igrači Čakovca u petak odrađivali odgođenu utakmicu 15. kola u Ludbregu. Već nakon prve četvrtine je bilo jasno da je to jednosmjerna ulica i da će Čakovec uvjerljivo dobiti. Rezultat poluvremena 60-17 za Čakovec, nakon tri četvrtine 90-32 i na kraju konačnih +74. Prprović sa 29 i Darko Terek sa 28 koševa najbolji kod Čakovca.
ČAKOVEC - VINDIJA 67:52
(16-16, 24-10, 15-15, 12-11)
Čakovec: Horvat 3, Terek M. -, Prprović 26, Terek D. 11, Kranjčec 2, Juras (cap) 6, Ostoja 6, Dovečer 0, Fečkeš 10, Drk 3. Trener: B. Kovačić
Puno teža utakmica slijedila je dva dana poslije u nedjelju, u derbiju kola protiv Vindije iz Varaždina, ali puo lakše od očekivanog su igrači Čakovca riješili pitanje pobjednika. Prva četvrtina završena je rezultatom 16-16, da bi u drugoj Čakovec riješio pitanje pobjednika. Dobili su taj period sa 24-10 i na poluvrijeme otišli sa +14. Drugo poluvrijeme povisili su svoju prednost na najviših +22, a završilo je sa 15 koševa razlike. Prprović sa 26 poena predvodio Čakovec, Darko Terek dodao je 11. Kod Vindije samo 3 igrača zabivala poene, ako ne računamo ostalu trojicu koji su zabili svaki po 2 poena, ostatak ekipe 0, ali problem divljaštva kojeg imaju u sastavu Vindije sa bekovima ostavljamo gostujućem treneru da riješava.
RUDAR CIMPER - GRAFIČAR 63:51
(15-9, 15-12, 20-9, 13-21)
Rudar Cimper: Mikolaj 3, Frančić 0, Perčić 0, Hrkač 7, Radiković 14, Cilar 5, Bedi 5, Dodlek -, Tkalec 14, Bogdan 0, Srnec 15. Trener Damjanović
Očekivala se visoka pobjeda Rudar Cimpera protiv posljednjeg na ljestvici, Grafičara, no igrači Rudar Cimpera potpuno nemotivirani odigrali su utakmicu. Iako bez prvog playmakera Varge, rezerviranog Hrkača koji je zabio samo 7 poena i Dodleka, koji je bio u sastavu, ali trener Damjanović nije ga uvodio u igru pošto se tek vratio nakon ozljede gležnja. Nakon treće četvrtine bilo je 50-30 za Rudar Cimper, a u posljednjoj su četvrtini dopustili gostima da dođu na -9, ali ispod toga nisu mogli. Rudar je mirno priveo utakmicu kraju, a najbitnija od svega su 2 boda.
Ostali rezultati 16. kola: Bjelovar - Mladost 72:86, Podravac - Radnik 83:55, Koprivnica - Petar Zrinski 72:105.
12. Grafičar 16 0 16 -652 16
Parovi 17. kola: Rudar Cimper - Čakovec (petak, 20.30 sati), Grafičar - Koprivnica, Petar Zrinski - Ivančica, Međimurje - Bjelovar, Mladost - Podravac, Radnik - Vindija.

C-1 LIGA SJEVER
Derbi Dubravčanu
DUBRAVČAN - PRELOG 48:47
(11-15, 9-11, 14-2, 14-19)
Derbi kola pripao je domaćem Dubravčanu iz Donje Dubrave. Prelog je dobio prvu četvrtinu, dobio je drugu četvrtinu, imao na poluvremenu 6 koševa prednosti, a onda, u trećoj četvrtini kao da je došao neki drugi sastav na teren. Igrači Dubravčana dobili su treću četvrtinu rezultatom 14-2 i nakon treće četvrtine su oni imali 6 koševa razlike. Prelog je dobio zadnju četvrtinu ali sa nedovoljnih 5 poena razlike.
KOTORIBA - MEĐIMURJE II 50:58
(15-13, 8-16, 20-5, 7-24)
Blizu prvoj pobjedi bili su igrači Kotoribe. Pet minuta do kraja imala je Kotoriba 11 koševa razlike, ali nisu uspjeli izdržati do kraja i na kraju upisali i 13 poraz iz 13 utakmica. Međimurju II ovo je bila treća pobjeda u prvenstvu.
MLADOST - NEDELIŠĆE 32:68
(10-13, 4-21, 10-21, 8-13)
Teški poraz ekipe Mladosti na domaćem terenu. Nedelišće je bilo uvjerljivo bolje. Pobijedili su gosti sa visokih 36 poena razlike i dopustili su domaćem sastavu samo 32 postignuta poena. Nedelišće je ovom pobjedom skočilo na treće mjesto na ljestvici.
Utakmica između Međimurje Globetke i Donjeg Kraljevca je odgođena.