Sport 20.12.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:58.

KOŠARKA: Težak poraz Čakovca

A-2 LIGA SJEVER
Težak poraz Čakovca
Košarkaši Čakovca doživjeli su težak poraz na domaćem terenu. Međimurje je bilo uvjerljivo u Koprivnici, a Rudar Cimper solidno se držao veći dio susreta u Ivancu, ali je na kraju poražen. Spomenimo kako će u posljednjem, 11. kolu prvog dijela prvenstva snage u gradskom derbiju odmjeriti Međimurje i Čakovec. Sigurno će biti zanimljivo kao i u svakom njihovom međusobnom okršaju. Nakon 11. kola, slijedi pauza do 11. siječnja 2014. godine kada susretima 12. kola počinje drugi dio prvenstva.
ČAKOVEC - P. ZRINSKI 58:96
(16:37, 4:20, 19:27, 19:12)
Čakovec: Pustić 22, Vehtersbah-Stojan 10, Kranjčec 9, Drk 9, Vrus 4, Keresteš 2, Kolovrat 2, Novak, Hrkač, Ranteš
Čakovec je odigrao izuzetno loše prvo poluvrijeme protiv snažnog Petra Zrinskog koji ima najjaču i najvišu centarsku liniju u ligi. Gosti iz Vrbovca već su u prvoj četvrtini imali 21 poen prednosti, a postigli su Čakovcu čak 37 poena. Drugu četvrtinu igrači Čakovca postigli su samo četiri poena, a primili 20. Niti u trećoj četvrtini gosti se nisu opuštali, dok je posljednji period Čakovec dobio sa sedam koševa razlike i malo ublažio poraz. Zakazao je najbolji strijelac Čakovca, centar Milan Kolovrat kojega su gostujući centri zaustavili na samo dva koša.
KOPRIVNICA - MEĐIMURJE 63:104
(11:21, 16:27, 18:32, 18:24)
Međimurje: Jambrović 32, Krajačić 18, Pađan 17, Novak 13, Martinović 10, Gašparić 8, Lepen 2, Guld 2, Vojković 2, Jelenić
Odličnu utakmicu odigralo je Međimurje na gostovanju u Koprivnici. Već do poluvremena je razlika porasla na plus 21 i već je tu pitanje pobjednika bilo riješeno. Na ruku je igračima Međimurja išla i činjenica da u domaćem sastavu nije bilo najboljeg igrača i strijelca momčadi, Leona Ivandića. Drugo poluvrijeme igrači Međimurja zabili su čak 56 poena i na kraju slavili s uvjerljivih plus 41. Međimurje je imalo čak pet dvoznamenkastih strijelaca.
IVANČICA - RUDAR CIMPER 84:65
(17:17, 26:16, 17:15, 24:17)
Rudar Cimper: Bedi 17, Dodlek 13, Perčić 9, Varga 8, Radiković 8, Vinko-Novak 7, Sobočan 3, Lesar, Brodar, Sobočan L.
Novi poraz Rudar Cimpera, ovaj put na gostovanju u Ivancu, ali uz solidnu igru gdje su bili u igri sve do posljednje četvrtine, a onda se opet ozlijedio prvi razigravač, Alen Varga. Opet je kao i u prvom kolu nakon šuta na koš, doskočio na nogu protivničkom igraču i izvrnuo zglob te ga opet čeka pauza od dva do tri tjedna. Domaći sastav znao je to iskoristiti i na kraju je slavio s 18 poena razlike.
Ostali rezultati 10. kola: Podravac - Radnik 91:62, Bjelovar - Mladost 116:84, Grafičar - Vindija 86:63.
12. Rudar C. 10 0 10 -369 10
Parovi 11. kola (21. prosinca): Međimurje - Čakovec, Vindija - Koprivnica, Mladost - Grafičar, Radnik - Bjelovar, Rudar Cimper - Podravac, Petar Zrinski - Ivančica.
C-1 LIGA SJEVER
Međimurje Globetka najbolja
8. kolo:
MEĐIMURJE GLOBETKA -
LEPOGLAVA 94:72
(28:26, 26:12, 13:18, 27:16)
Međimurje Globetka: Golubić A. 28, Vurušić 20, Levačić 15, Vugrinec 9, Ostoja 8, Benčik 5, Dolovski 4, Golubić N. 3, Zaspan 2, Franjić, Radek • Uvjerljiva pobjeda Međimurje Globetke. Nakon mučenja u prvoj četvrtini domaći igrači bili su uvjerljivi u drugoj. Gosti su smanjili u trećoj na minus pet, ali čakovečki je sastav opet bio uvjerljiv u posljednjoj dionici.
PRELOG - GRAFIČAR II 51:59
(5:14, 21:13, 9:10, 16:22)
Prelog: Poredoš 12, Ciglar D. 8, Poljak 7, Šarić 6, Jelenić 5, Novosel 1, Filipić, Blažona, Janković, Ciglar M. • Prelog je momčad koja postiže mali broj poena, najmanji u ligi, ali imaju i drugu najbolju obranu lige. Tako je bilo i u ovom susretu, primili su samo 59 poena, ali su na žalost zabili samo 51 gostima iz Ludbrega i izgubili utakmicu.
DONJI KRALJEVEC - NEDELIŠĆE 51:63
(16:8, 14:25, 7:13, 14:17)
Donji Kraljevec: Ivanović D. 15, Baljak 13, Švenda 10, Ružić 7, Lepen 3, Štefan J. 2, Balent 1, Sinković-Gašparić, Branilović, Ivanović J., Štefan D.
Nedelišće: Gospočić 15, Petran 12, Golik 11, Šegović 8, Ganzer 8, Prprović 7, Marciuš 2, Bašek, Pintarić, Sudec, Posedi, Horvat
Donji Kraljevec nakon prve pobjede protiv Kotoribe nastavlja s porazima. Iako su protiv Nedelišća prvu četvrtinu odigrali dobro i primili samo osam poena, gosti su već do poluvremena preokrenuli rezultat, a u drugoj su četvrtini potvrdili pobjedu.
DUBRAVČAN - KOTORIBA 89:47
(22:4, 20:14, 25:13, 22:16)
Dubravčan: Blažeka 21, Varga 15, Raić 14, Klipić 9, Ribić 7, Međimurec 7, Štefić 6, Lisjak 6, Balog 4, Igrec, Lukša
Kotoriba: Zvošec A. 17, Seličanec 8, Habuš 6, Munka 6, Ujlaki N. 4, Borović 4, Zvošec F. 2, Ujlaki R.
Lokalni derbi između Dubravčana i Kotoribe pripao je očekivano domaćinu iz Donje Dubrave. Dubravčan je slavio s uvjerljiva 42 poena razlike.
9. kolo
KOTORIBA - MEĐIMURJE
GLOBETKA 64:95
(19:18, 11:28, 10:22, 24:27)
Kotoriba: Zvošec A. 21, Zvošec F. 12, Ujlaki N. 10, Seličanec 8, Borović 7, Munka 6, Ujlaki R.
Međimurje Globetka: Golubić A. 28, Zaspan 17, Levačić 14, Benčik 12, Marković 10, Golubić N. 8, Radek 6, Dolovski, Škoda
Susret između posljednje i vodeće ekipe otišao je očekivano na stranu gostiju. Kotoriba je uspjela dobiti prvu četvrtinu s poenom razlike, ali u preostale tri, gosti su ukupno bili bolji s 32 koša razlike i slavili s plus 31 za potvrdu vodeće pozicije prije pauze koja slijedi.

NEDELIŠĆE - DUBRAVČAN 64:49
(14:4, 16:14, 17:11, 17:20)
Nedelišće: Gospočić 16, Golik 13, Šegović I. 11, Marciuš 7, Prprović 5, Jalušić 4, Petran 4, Ganzer 2, Posedi 2, Posavec, Markulija, Pintarić, Šegović J.
Dubravčan: Varga 23, Blažeka 21, Raić 8, Ribić 6, Horvat 4, Štefić 4, Balog 2, Krušelj, Igrec, Matulin
Nedelišće je iskoristilo to što je Dubravčan došao oslabljen, a najviše je nedostajao iskusni Božidar Međimurec ispod koša. Samo četiri poena postigao je Dubravčan u prvoj četvrtini, a Nedelišće je zabilo 14. Prednost su do poluvremena povisili za još dva koša, a u drugom su poluvremenu uspješno čuvali stečenu prednost.
GRAFIČAR II - DONJI KRALJEVEC 99:62
(20:11, 20:14, 29:23, 30:14)
Donji Kraljevec: Švenda D. 31, Ivanović D. 11, Ivanović J. 8, Branilović 6, Lepen 3, Baljak 3, Gašparić-Sinković, Balent, Švenda G. • Težak poraz doživio je Donji Kraljevec protiv veterana Grafičara II u Ludbregu gdje su nastupili oslabljeni. Razlika je iz četvrtine u četvrtinu samo rasla do konačnih plus 37.
LEPOGLAVA - MLADOST 83:79
(22:17, 22:18, 19:19, 20:25)
Mladost: Drk 24, Terek D. 21, Vehtersbah-Stojan 20, Terek M. 10, Vugrinec 2, Bjelobrk 2, Borković, Hajdinjak, Mlinarić • Mladost je doživjela poraz na neugodnom gostovanju u Lepoglavi za koju je po prvi put u sezoni nastupio odlični šuter Komes i odmah bio najbolji igrač svoje momčadi. Prvo poluvrijeme pripalo je Lepoglavi, a drugo Mladosti s nedovoljnih pet koševa viška.