Sport 08.03.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

KOŠARKA: Težak poraz Međimurja

A-2 LIGA SJEVER
Težak poraz Međimurja, naslov u Križevce
Košarkaši Međimurja izgubili su naslov prvaka na domaćem terenu, pred prepunom dvoranom i to, nažalost, bez da su pružali nekakav otpor protivniku iz Križevaca. Izgubili su s uvjerljivih 32 koša razlike. Čakovec je poražen na gostovanju u Vrbovcu kod Petra Zrinskog, domaćini su bili bolji sa 15 koševa razlike. Jedinu pobjedu naših klubova u ovom kolu, ostvario je Rudar Cimper iz Murskog Središća.
MEĐIMURJE - PRIGORJE FINANCIJE 63:95
(13-25, 21-28, 16-22, 13-20)
Međimurje: Jelenić G. 0, Mavrek J. 4, Novak M. 4, Vugrinec D. (cap) 8, Rusak L. 8, Zaspan B. 9, Fodor G. 5, Krištofić P. -, Goleš D. 2, Novak M. 23, Vurušić I. 0, Golubić A. 0. Trener: S. Šopar
Prigorje financije: Jančijev Z. 3, Kralj I. 14, Krčelić K. 3, Šiprak I.(cap.) 12, Čusek I. 22, Svoboda I. 8, Hrkač A. 2, Maslić T. 2, Sedlar I. 2, Čolak F. 17, Bešlić S. 8. Trener: Zirdum
Već se nakon prve četvrtine dalo naslutiti da ovo neće biti dobar dan za igrače Međimurja. Igrači Prigorja ušli su u utakmicu maksimalno motivirani i koncentrirani, a odličnom obranom na prvom i jedinom playmakeru Međimurja Mariu Novaku-Mareku, zaustavili su lagani protok lopte do ispod koša. Trener Prigorje financija, Zirdum, već je u prvoj četvrtini izrotirao 8 igrača, a Jančijev, Čusek i Kralj su se izmjenjivali čuvajući Maria Novaka-Mareka, koji je igrao cijelu utakmicu bez zamjene. Trener Međimurja Šopar, prvu je zamjenu napravio tek 30-ak sekundi prije kraja prve četvrtine, a to je također odgovaralo ekipi Prigorje financija, koji imaju širu klupu i mogli su tokom cijele utakmice održavati veliku agresivnost u obrani, ali i svježinu u napadu.
Boris Zaspan ulazi u igru u drugoj četvrtini, a dok je on bio u igri, sve je to malo bolje izgledalo, ali opet nedovoljno jer je Boris dobio brza 2 faula, nakon toga i tehničku, a par minuta do poluvremena zaradio je i 4. osobnu, što je bio dodatni veliki problem za trenera Međimurja. Gosti iz Križevaca nastavili su istim tempom, kao i u prvoj četvrtini, a nakon lošijih prvih 10 minuta, kapetan Prigorje financija, Šiprak počeo je pogađati, uz do tad raspoložene Čolaka i Čuseka a to im je donijelo +19 na poluvremenu. Igrači Međimurja su više prigovarali i razgovarali sa sucima.
Očekivalo se nakon pauze da će Međimurje zaigrati bolje, ali ništa od toga. Trener Šopar odlučio je ostaviti centra Zaspana u igri od početka treće četvrtine, iako je imao 4. osobne pogreške, što i nije bila baš najbolja ideja, jer je Zaspan uskoro dobio i svoju petu osobnu, nakon koje više nije mogao nastaviti utakmicu i tu je polako bio kraj nadanja za igrače Međimurja. Igrači Prigorje financija samo su povećavali svoju prednost, a došli su i do najvećih 30 koševa razlike u tom dijelu igre, što je, prije utakmice bilo nezamislivo da bi se moglo desiti. Jasno je bilo da u posljednjih 10 minuta igrači Međimurja ne mogu stići tako veliku prednost gostiju, ali, nisu se predavali, pokušavali su sa dalekometnim šutevima za 3 poena, no nisu pogađali. Završilo je na kraju sa +32 i to potpuno zasluženo u korist Prigorje financija koji su ovom pobjedom osigurali prvo mjesto i kvalifikacije za A-1 ligu. Iako su ostala još tri kola do kraja i nije sportski unaprijed napisati da je sve gotovo, ali teško je za očekivati da bi Prigorje u posljednja 3 kola moglo doživjeti poraz (sljedeće kolo slobodni, pa gostuju kod Rudar Cimpera i u posljednjem kolu dočekuju Bjelovar), dok Međimurje ima teži raspored (sljedeće kolo gostuju kod Podravca, pa dočekuju Mladost i idu u “goste” Čakovcu).
Dvorana je bila puna, privukla je puno gledatelja, bilo je i puno navijača Križevaca, koji su bili glasniji od domaćih pa su tako i u tom dvoboju “pobjedili”. Utakmicu je došao pogledati i Josip Sesar, bivši Hrvatski reprezentativac i bivši igrač četiri najbolja Hrvatska kluba, Zagreba, Cibone, Zadra i Splita.
PETAR ZRINSKI - ČAKOVEC 88:73
(16-21, 27-11, 23-16, 22-25)
Čakovec: Novak N. -, Novak M. 11, Prprović L. 25, Glavina H. 3, Prprović M. 1, Juras S. 5, Biševac V. 9, Vehtersbah-Stojan M. -, Wrana R. -, Kranjčec S. 19. Trener: M. Hajdinjak
Teško je bilo za očekivati da bi Čakovec s gostovanja u Vrbovcu mogao donijeti bodove. Posebno nakon zadnjih par lošijih utakmica. Igrači Čakovca ipak se nisu predavali, dobili su prvu četvrtinu sa 5 poena razlike i tako najavili domaćinima da neće lako sa njima, ali onda je slijedila druga četvrtina koju su domaćini predvođeni trojcem Zadravec-Krajinović-Tomić (zabili 72 koša od ukupnih 88 ekipe) dobili sa 27-11. Domaćini ne samo da su stigli prednost Čakovca, nego su i imali uvjerljivo vodstvo na poluvremenu od 11 koševa. Bilo je 43-32. Treća četvrtina je također završila u korist domaćina koji je bio bolji sa 23-16, a prednost su povećali na +18 uoči početka posljednje četvrtine. Posljednjih 10 minuta dobio je Čakovec, ali samo sa 3 poena razlike što je bilo dovoljno da smanje razliku za konačnih -15.
RUDAR CIMPER - RADNIK 60:38
(10-9, 7-8, 19-8, 24-13)
Rudar Cimper: Varga A. 15, Brodar N. 2, Kraljić M. 1, Perčić T. 2, Levačić T. 0, Radiković T. 15, Cilar T. 2, Bedi M. 0, Dodlek S. 9, Tkalec M.(cap.) 11, Bogdan D. 3, Srnec S. 0. Trener: B. Damjanović
Jedini međimurski klub koji je ostvario pobjedu u ovom kolu bio je Rudar Cimper. Protivnik je bio Radnik iz Križevaca, a gledatelji u dvorani u Murskom Središću, prvo su poluvrijeme gledali, mogli bi reći rukomet s obzirom na rezultat prvih 20 minuta. Bilo je 17-17. Igrači Rudar Cimpera igrali su odličnu obranu i u prvoj i u drugoj četvrtini, često su natjeravali goste da šutiraju iz teških pozicija u posljednjim sekundama napada, ali u napadu im ništa nije polazilo za rukom, vjerojatno i zato jer je ovo bila jedna od utakmica koju su morali dobiti. Promašivali su se šutevi, ali i ziceri nisu ulazili, pa se tako na poluvrijeme otišlo s uvjerljivo najmanjim rezultatom sezone, ukupno gledajući sve ekipe i sve odigrane utakmice do sada. Smirili su se u trećoj četvrtini igrači Rudar Cimpera, počeli su pogađati otvorene šuteve, a u obrani su i dalje bili krvavih koljena, postigli su 19 poena u tom dijelu igre, primili samo 8. Radnik je tako nakon 30 minuta igre postigao svega 25 koševa. Nisu popuštali domaći igrači niti u posljednjoj četvrtini, bez obzira što je trener Damjanović dao priliku svim igračima da igraju, obranu su i dalje svi igrali dobro.
Ostali rezultati 19. kola: Bjelovar - Ivančica 67:60, Mladost - Podravac 80:103, Vindija slobodna.
11. Rudar C. 17 4 13 -332 21
Parovi 20. kola: Čakovec - Mladost, Podravac - Međimurje, Vindija - Rudar Cimper, Radnik - Bjelovar, Ivančica - Petar Zrinski, Prigorje financije slobodne.

B-1 LIGA SJEVER
Prelog iznenadio Koprivnicu
Košarkaši Preloga su, nakon par poraza zaredom gostovali kod Koprivnice, momčadi koja je uz Grafičar glavni favorit za naslov prvaka. Vjerojatno nitko nije očekivao pobjedu Preloga osim njih samih. Prelog je bio bolji, imao je 11 poena prednosti prije posljednje četvrtine, ali su ipak morali spašavati pobjedu. Tom su pobjedom Koprivnicu izbacili iz borbe za naslov prvaka. Prelog su do pobjede predvodili Poredoš sa 27 poena, Švenda je zabio 20, a Pustić 15.
Rezultati 17. kola: Koprivnica - Prelog 81:82, Lepoglava - Grafičar 77:82, Međimurje Globetka slobodna.

Dubravčanu derbi
Derbi kola igran je u Nedelišću gdje je ekipa Dubravčana u neizvjesnoj završnici došla do bitnih bodova u borbi za naslov. Čak 5 dvoznamenkastih igrača Dubravčana bilo je previše za samo dvojicu raspoloženih domaćih, Gospočića koji je zabio 22 i Ivana Šegovića sa 20. Kod Dubravčana od petorice dvoznamenkastih, najviše zabio Haramija, 16. Donji Kraljevec bio je bolji od Mladosti iz Ivanovca sa 4 poena razlike. Ivanović je zabio 24 poena, Ružić 21, a njih su dvojica dovukla D. Kraljevec do pobjede. Vurušić 19, Drk 17 kod poražene Mladosti.
Rezultati 16. kola: Donji Kraljevec - Mladost 66:62, Nedelišće - Dubravčan 72:79, Kotoriba je bila slobodna.