Sport 11.11.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

KOŠARKA: Tuksar pogodio u posljednjoj sekundi

A-2 LIGA SJEVER
Tuksar pogodio u posljednjoj sekundi!
U 4. kolu Međimurje je igralo prvu jaču utakmicu ove sezone. Gostovali su kod jakog Petra Zrinskog u Vrbovcu i pobijedili s visokih 15 koševa razlike. Čakovec je u dvoboju naših klubova očekivano dobio Rudar Cimper. A u 5. kolu Rudar Cimper ostvario je prvu pobjedu, a do nje su došli na dramatičan način, pogotkom Stanka Tuksara u posljednjim sekundama utakmice. Međimurje je uvjerljivo dobilo Ivančicu i jedini su klub uz Prigorje financije, bez poraza. Čakovec je doživio težak poraz na gostovanju u Križevcima kod Prigorje financija.

RUDAR CIMPER - BJELOVAR 74:72
(17-12, 18-18, 19-22, 20-20)
Odlično su domaći igrači krenuli u utakmicu, poveli 9-2, ali ipak su svojim greškama dopustili Bjelovaru da na kraju prve četvrtine zaostaje samo 5 poena razlike. Drugu četvrtinu gosti iz Bjelovara igraju bolje, pa su tako sredinom četvrtine stigli zaostatak, pa i minimalno poveli, ali u posljednjih par minuta druge četvrtine Rudar Cimper igra bolje i tako vraća prednost od 5 poena koje su imali i nakon prve četvrtine. Treća dionica igre opet izjednačena, i u posljednjih 10 minuta se ulazi sa samo +2 za Rudar. Posljednja četvrtina donosi pravu dramu, Rudar Cimper stalno ima malu prednost, ali 4 minute do kraja Bjelovar uspijeva povesti, ali samo na kratko jer Rudar vraća prednost tricom Tkalca. Hendikep za Rudar 2 minute do kraja kada je igru morao napustiti Mladen Tkalec zbog 5 osobnih pogrešaka, ali kada je bilo najbitnije, stvari su u svoje ruke preuzeli kapetan Tuksar, zatim Saša Srnec i najmlađi na terenu Tomislav Radiković koji je pogađao slobodna bacanja kada je trebalo. Rezultat je 72-70 za Rudar, 17 sekundi do kraja i Bjelovar ima napad u kojem postižu koš za 72-72, a do kraja je ostalo 8 sekundi. Lopta je na centru za Rudar, a loptu dobiva Srnec na 4-5 metara od koša i igra 1 na 1 sa svojim čuvarem, onda ga dolazi udvajati još jedan igrač, a to koristi kapetan Tuksar koji ulazi po sredini reketa pod koš, Srnec mu asistira, a Tuksar pogađa za pobjedu od 74-72 i veliko slavlje domaćih navijača u dvorani. Kod Rudar Cimpera najbolji Srnec sa 17 poena, najmlađi, kadet Tomislav Radiković zabio je 16, Tkalec je dodao 12 koševa, a Tuksar 9.

MEĐIMURJE - IVANČICA 83:61
(27-15, 25-7, 10-20, 21-19)
Ozbiljno je Međimurje ušlo u ovu utakmicu jer su znali da je ekipa Ivančice ozbiljan i neugodan protivnik, a na kraju krajeva, a upravo im je Ivančica prošle sezone nanijela jedan poraz od ukupno 2 koliko su imali tokom cijele sezone kada su bili prvaci. Prva četvrtina završava s 12 koševa viška za Međimurje. Drugu četvrtinu su još uvjerljiviji, odličnom obranom dopuštaju gostima samo 7 postignutih koševa, a u napadu igraju dobro, pa druga četvrtina završava sa +18 za domaće, a na poluvrijeme se odlazi sa okruglih +30, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika su završile. Opuštenost je razlog loše igre u trećoj četvrtini, a to gosti iz Ivanca koriste pa treću četvrtinu dobivaju rezultatom 10-20 i smanjuju na -20 na ulasku u posljednjih 10 minuta. Odigrali su igrači Međimurja koliko je trebalo zadnjih 10 minuta, dobili su četvrtinu 21-19 i na kraju zasluženo slavili sa 22 koša razlike. Kod Međimurja u ovoj utakmici, najbolji su bili Zaspan sa 22 i Fodor sa 21 postignutim košem.

PRIGORJE FINANCIJE - ČAKOVEC 105:63
(21-13, 27-19, 24-17, 33-14)
Težak poraz doživio je Čakovec kod, na papiru najbolje momčadi lige, Prigorje financija iz Križevaca. Iako, dobro su se igrači Čakovca držali do poluvremena koje završava sa 16 koševa razlike u korist jakog domaćina. Treću četvrtinu također dobivaju domaći igrači, sa 7 koševa razlike, pa je tako nakon 30 minuta igre + 23 u korist domaćih, a onda je slijedilo najgorih 10 minuta u igri Čakovca. Posljednju četvrtinu dobili su igrači Prigorje financija sa 19 koševa razlike, pa je na kraju na semaforu svijetlilo +42, no igrači Čakovca sigurno nisu toliko slabiji od jake ekipe domaćina kojima je cilj prva liga, a na sastav momčadi su potrošili oko milijun kuna za te ambicije. Najbolji u redovima Čakovca, Ostoja sa 21 košem i Matija Novak s 11.
Rezultati 4. kola: Petar Zrinski - Međimurje 92:107, Čakovec - Rudar Cimper 89:44, Ivančica - Mladost 91:49, Radnik - Podravac odgođeno, Vindija - Prigorje financije 49:89, Bjelovar je bio slobodan.
Ostali rezultati 5. kola: Podravac - Vindija 90:63, Mladost - Radnik 86:111, Petar Zrinski slobodan.

Pobjede Preloga
U 2. kolu samo je Prelog od naših klubova izlazio na teren i teškom mukom došao i do druge pobjede. Ovog puta igrali su na domaćem terenu protiv Koprivnice koja je na poluvremenu imala 9 poena prednosti, koje je Prelog uspio stići u drugom dijelu igre, pa su na kraju slavili teško ali zasluženo rezultatom 71:69. Grafičar je dobio Lepoglavu 64:58.

LEPOGLAVA - PRELOG 68:77
Prelog je dobio još jednu tešku utakmicu, ovog puta im je na gostovanju u Lepoglavi trebao produžetak za to kojeg su dobili rezultatom 11-2. Prelog je uglavnom bio bolji tokom cijele utakmice i stalno su vodili, a za svaku pohvalu je igra kadeta Podvezanca (1995. godište) koji je zabio 17 koševa i imao 15-ak skokova od koji 6 u napadu i koji je najzaslužniji za pobjedu uz standardne Poredoša i Lesara koji su također dodali po 17, a Švenda je zabio 13.

MEĐIMURJE GLOBETKA - GRAFIČAR 72:78
Međimurje Globetka je poražena na domaćem terenu od Grafičara iz Ludbrega rezultatom 72-78. Utakmica je bila riješena u posljednjoj četvrtini koju su gosti dobili sa 5 poena razlike. Kod domaćih ni 20 poena Gomzija i 19 Vurušića nije bilo dovoljno za pobjedu.

Poraz Radosti
Svoje utakmice počele su i košarkašice Radosti iz Ivanovca. One su gostovale u Zagrebu kod Dubrave i poražene su 75:56. Rezultat je dobar ako znamo da su prošle sezone naše košarkašice od te iste ekipe doživjele jako visok poraz. Da je bilo manje izgubljenih lopti i malo više samopouzdanja rezultat bi bio puno bolji, veli nam trener Radosti, Željko Levačić. Najbolja je bila Dejana Balog s 18 postignutih koševa.
ŽKK Radost: Kuček S, Hlebec I. 8, Balog D. 18, Šmitran E. 5, Hozjan D. 11, Šardi J. 4, Levačić Ž. 4, Bogdan A, Živković V. 2, Sabol M, Tkalec I. 4, Živković A.

C-1 LIGA
Dubravčan vodi
Rezultati 3. kola: Dubravčan - Donji Kraljevec 82:51, Kotoriba - Nedelišće 50:46; 2. kolo: Dubravčan - Mladost 82:50.