Sport 02.01.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

KOŠARKA: Završen prvi dio

KOŠARKA
A-2 LIGA SJEVER
Završen prvi dio
Utakmicama 10. i 11. kola završen je prvi dio druge Hrvatske košarkaške lige sjever. Prošla dva broja zbog ranijeg izlaska u prodaju naših novina, zbog blagdana, nismo bili u mogućnosti objaviti točne rezultate po četvrtinama naših klubova, kao ni sastave ekipa i broj koševa. U ovom broju vam donosimo kompletne rezultate, sastave i izvješća sa utakmica, kako A-2, tako i C-1 lige.
• 10. KOLO: Očekivano su Čakovec i Međimurje pobjedili u utakmicama 10. kola. Čakovec kod kuće Ivančicu, a Međimurje u gostima Mladost iz Đurđevca. Rudar Cimper je bez Srneca, Bedija i Bogdana imao težak zadatak kod jakog Podravca, a na kraju su poraženi uvjerljivo zbog katastrofalne prve četvrtine.
ČAKOVEC - IVANČICA 65:52
(14-10, 18-15, 15-14, 18-13)
Čakovec: Horvat 4, Terek 5, Prprović 18, Megla 7, Kranjčec 7, Juras 8, Ostoja 14, Wrana, Vehtersbah-Stojan, Fečkeš, Drk 2. Trener: Bruno Kovačić
Čakovec je protiv neugodne Ivnčice dobio sve četvrtine i na kraju zasluženo slavio s uvjerljivih 13 poena razlike. Prprović je kao i velikoj većini ostalih utakmica bio najbolji strijelac svoje ekipe sa 18 poena. Ostoja ga je pratio sa 14 postignutih koševa.
MLADOST - MEĐIMURJE 80:104
(17-31, 27-26, 23-23, 13-24)
Međimurje: Novak N. 0, Pustić L. 4, Novak Mar. 32, Kapelari A. -, Krajačić D. 9, Zaspan B. (cap) 10, Fodor G. 16, Krištofić P. 0, Biševac V. 14, Martinović D. -, Jelenić G. 3, Novak Mat. 16. Trener: Sorić R.
Igrači Međimurja su odmah na početku dali doznanja domaćim igračima da ova utakmica neće biti napeta do zadnjih sekundi kao ona prošle sezone. Prvu četvrtinu su dobili sa +14, tu prednost su održavali tokom druge i treće četvrtine, da bi u posljednjoj još povećali na konačnih +24. Novak Mario-Marek najbolji kod Međimurja sa čak 32 koša!
PODRAVAC - RUDAR CIMPER 85:64
(32-13, 19-13, 15-16, 19-22)
Rudar Cimper: Varga A. 16, Novak. A.V., Perčić T. 4, Radiković T. 5, Cilar T. 0, Korbelj V., Dodlek S. 12, Tkalec M.(cap) 9, Frančić D. 6, Hrkač N. 12. Trener Branko Damjanović
Oslabljeni neigranjem Srneca, Bedija i Bogdana igrači Rudar Cimpera kao da su se predali odmah na početku utakmice. Obranu nisu ni pokušavali igrati, a to je rezultiralo sa +19 za Podravac nakon prve četvrtine, a tu je već utakmica bila gotova. Varga najbolji kod Rudara sa 16 poena.
Ostali rezultati 10. kola: Bjelovar - Koprivnica 104:76, Vindija - Grafičar 92:57, Radnik - Petar Zrinski 80:74.

• 11. KOLO: Rudar Cimper je pobjedom nad drugoplasiranom Vindijom iz Varaždina napravio iznenađenje sezone. Međimurje i Čakovec odigrali su neizvjesni derbi, a u napetoj završnici koncentriraniji su bili igrači Međimurja.
RUDAR CIMPER - VINDIJA 104:94
(26-20, 18-26, 21-14, 24-29, 15-5)
Rudar Cimper: Varga 11, Perčić 4, Hrkač 36, Radiković 15, Cilar, Bedi 3, Dodlek 8, Tkalec(cap) 10, Bogdan 11, Frančić 6. Trener: Damjanović B.
Ovo je bila utakmica za košarkaške sladokusce, a svi koji su bili u dvorani, mogli su uživati u odličnoj košarci. Domaći navijači kao da su igrali utakmicu s Rudarom, svi na nogama, navijajući cijelo vrijeme. Vindija je na kraju sretno došla do produžetka, a u produžetku, iako bez čak 3 igrača iz petorke, odličnom obranom i predvođeni sjajnim juniorom Radikovićem, Rudar Cimper dolazi do najvrijednije pobjede u sezoni. Domaći su imali čak 5 dvoznamenkastih strijelaca, a Nikola Hrkač bio je posebno raspoložen sa čak 36 poena.
MEĐIMURJE - ČAKOVEC 70:66
(21-14, 16-22, 17-9, 16-21)
Međimurje: Novak N. 2, Pustić 0, Novak Mar. 12, Miko 3, Krajačić 14, Zaspan 10, Fodor 7, Krištofić 0, Biševac 14, Martinović -, Jelenić 2, Novak Mat. 6. Trener: Roko Sorić
Čakovec: Horvat 5, Terek 2, Prprović 18, Megla 6, Kranjčec 14, Ganzer -, Juras 2, Ostoja 9, Wrana 4, Markulija -, Drk 6. Trener: Bruno Kovačić
Prvu četvrtinu dobiva Međimurje sa 7 poena razlike, u drugom bolji Čakovec, a na poluvrijeme se odlazi sa vodstvom košarkaša Međimurja +1. Stisnuli su obranu igrači Međimurja u trećoj četvrtini u kojoj Čakovec postiže samo 9 poena pa je nakon 30 odigranih minuta +9 u korist Međimurja. Posljednju četvrtinu su igrači Čakovca uspjeli dobiti sa 5 poena viška, ušli su u egal završnicu, ali su ipak košarkaši Međimurja bili mirniji i dobili utakmicu. Međimurje su predvodili Biševac i Krajačić sa po 14 poena, a kod Čakovca najbolji Prprović sa 18.
Ostali rezultati 11. kola: Petar Zrinski - Mladost 93:79, Grafičar - Radnik 67:89, Koprivnica - Podravac 69:92, Ivančica - Bjelovar 82:74.
12. Grafičar 11 0 11 -389 11
Parovi 12. kola (7.1.): Čakovec - Bjelovar, Ivančica - Podravac, Koprivnica - Vindija, Rudar Cimper - Radnik, Grafičar - Mladost, Petar Zrinski - Međimurje.

C-1 LIGA
Međimurje Globetka zabila 39
Jedina utakmica 10. kola koja je bila odigrana je ona između prvoplasirane Međimurje Globetke i drugoplasiranog Preloga, a dobio je Prelog, nanio drugi poraz u nizu Međimurje Globetki i tako sada imamo čak 3 momčadi sa po 2 poraza, a borba za naslov će u drugom dijelu sezone biti itekako zanimljiva. Odličnom obranom, koju igrači Preloga uvijek dobro igraju, dozvolili su igračima Međimurje Globetke da postignu samo 39 koševa u cijeloj utakmici!
Rezultati 9. kola: Dubravčan - Međimurje Globetka 62:44, Kotoriba - Mladost 59:64, Međimurje II - Donji Kraljevec 78:64, Prelog - Nedelišće 73:64; rezultat 10. kola: Međimurje Globetka - Prelog 39:63.